• Krátkometrážní

Ash vs Evil Dead - Doma (2016) (epizoda)

Ako bolo to dobré, pobavil som sa. A hoci to je podstata toho všetkého, ono sa to opakuje stále dookola. Dobre, motorovka, brokovnica nikdy nesklamú ale ono hneď v prvej epizóde druhej série znovu vidím Evil Dead II a Army of darkness v inom šate. Keby to malo aspoň troška lepší príbeh nie neustále chodenie z bodu A do bodu B, sršal by som nadšením. Pri prvej sérii som prižmúril oči a užíval si.. To isté však znova neprekúsnem.

Hra o trůny - Tvrdodomov (2015) (epizoda)

Nebyť tej vsuvky fanatických veriacich v Kingslanding (bože ako ich neznášam) Dal by som aj plní počet *. Pre mňa ide zatiaľ o najlepšiu epizódu celého seriálu. Jon Snow vstúpil na územie divokých, no trvalo príliš dlho než ich presvedčil, že jediná možnosť ich prežitia bude ísť s ním na juh. Divoký otáľali a tak keď sa už rozhodli a začala sa preprava na lode, napadla ich horda bielych chodcov. Boje boli prekrásne natočené, išlo o momenty kedy nešetrili rozpočtom. a už sa nám aj ukázal kráľ Bielych chodcov ktorý mení mŕtvoly na zombie.

Mr. Robot - d1.4_vyuz1van1.wmv (2015) (epizoda)

Zatiaľ najslabšia epizóda ktorá mi prišla taká moc "rutinná". V kradnutie sa do Steel Mountain bolo celkom fajn (spolu so stretnutím sa s Tyrellom Wellickom. No samotný Mr. Robot mi prišiel nejako pojašený a takýmto spôsobom podávania príbehu môže ísť tento seriál do nekonečna, a to sa mi vôbec nepáči,

Kmotr III (1990)

Dlho som odkladal tretieho krstného otca. Bál som sa, že to bude rovnako chladné a statické ako Vtedy v Amerike. A hlavne pomalé, až ma to začne nudiť. Niektoré moje obavy sa potvrdili ale nieje to také zlé ako som čakal. Al Pacino v roli krstného otca opäť exceloval. Opäť skvelá hudba aj výprava. Plno zaujímavých charakterov a dejových liniek, pre mňa stačilo na to, aby ma to zaujalo.. Dĺžka trocha prestrelená ale ináč celkom fajn. .

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.

Captain America: Občanská válka (2016)

Len ťažko môžem tvrdiť, že sa mi to páčilo. Bolo to tak tupé prázdne, že by ma to zaujalo iba po lobotómií. Stále však lepšie a, viac dynamickejšie než Avengeri. Snímka stavia na bojoch kladných postáv proti sebe (záporák je iba do počtu) a s pridaním nových avšak známych postáv (ako Ant-Man, ktorý mal nedávno film). Základy, hoci, nie moc prevratné, dokázali pomerne slušne využiť, nejeden nerd mal pri tom určite zimomriavky. Niektoré scénky sa mi ľúbili ale pre mňa stále nepochopený kult.

Mr. Robot - d1.3_d3m0ni.mp4 (2015) (epizoda)

Mindfuck ako remeň.. V prvej polovici ma pohltila pomaly rozkladajúca sa myseľ Elliota pod ťarchou abstinenčných príznakov. Mal som závrate aj zaňho, tak dobre to bolo nakrútené. Krôčik po krôčiku ho to ničilo a mi sme sledovali jeho zrútenie. V druhej časti sme boli svedkami halucinácií v nevedomom stave. Rovnako ako mozgom náhodne vygenerované situácie a postavy sa to miesilo s ostatnými dejovými linkami a ja som nemal potuchy ktoré s nich sa reálne dejú a ktoré nie.. Zatiaľ najlepšia časť prvej série.

Hra o trůny - Dar (2015) (epizoda)

Opäť časť kde sa skoro nič nedialo. Akurát Tyrion stretol Daenerys, čo pre mňa znamená, konečne nejaké silnejšie prepojenie medzi západom a východom. Bavila ma Bronnova sexuálna lekcia s jedom a záver kde sa Cersei vymknú z pod kontroly fanatický veriaci.

Stranger Things - Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (epizoda)

Takže, finále poslednej časti bolo neuveriteľné. Kým predošlá epizóda pripomínala skôr E.T mimozemšťana, táto išla surovo na VEC. Záchrana chlapca a boje s monštrom boli skvelé (škoda slabého CGI ale dá sa to vydržať) Záver pekne ukončený (ako v Twin Peaks) pri zrkadle. Takže už iba toľko, že sa teším na druhú sériu.

Stranger Things - Kapitola sedmá: Vana (2016) (epizoda)

Ále čo.. V predposledne epizóde prvej série sa nám pospájali všetky kladné postavy, ktoré prechádzali vlastnými dejovými líniami. Bolo to celkom pútavé. Eleven sa v spoločnosti všetkých postáv rozhodne spojiť sa s nezvestným chlapcom a tým oškvarkom menom Barbara. Keďže je veľmi zoslabnutá, sama to nezvládne a tak skúsi to, čo fungovalo pri experimentoch na nej. A to izolačná nádrž. Síce ju vyrobia z toho čo majú k dispozícií, ale zafunguje to....