• Krátkometrážní

Sodoma Gomora - The Perfect Murder (2016) (hudební videoklip)

Kamera a postprodukcia veľmi kvalitná ale bez príbehu. Poskakujú v miestnosti z natrhanými fóliami, navesenými na steny, mohli prísť s niečim lepším. To Drtič sanic mal rozmanitejší príbeh.

Mamma Mia! (2008)

Abba je hudobná skupina ktorú nemusím ale uznávam. Bol som okolnosťami donútený vidieť tento muzikál od začiatku až po koniec titulkov. Skvelé herecké obsadenie mi tak trocha dodávalo "novú nádej" avšak zbytočne. "Televízna zábava" nie je mojou šálkou kávy. rovnako ako tancovačky atď.

Místo u moře (2016)

Tohtoročné snímky nominované na Oscarov ma príjemne prekvapili. A ani Manchester by the Sea, z počiatku nevýrazná dráma, nebola výnimkou. V prvých 20 minútach som si hovoril, že tu máme ďalšiu čoskoro zabudnutú rodinnú drámu ktorá žobre svojou sterilnou remeselnosťou o oscara, no po minútach ktoré ubiehali, po udalostiach, ktoré sa stali hlavnej úlohe a scenáristicky kvalitným a realistickým rozuzleniam, Sa nedá iba uznať, že ide o veľmi vydarenú snímku, premyslenú ktorá rozhodne stojí za bližšie zoznámenie sa, keďže nepatrí medzi tie čo po pozretí vyfučia z hlavy. .

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál) odpad!

Ajajáj... Videl svojho času z tohoto seriálu viac ako by bolo zdravé keďže to sledovali moje sesternice. Disney by moli prestať nakrúcať podobné seriáli, hlúpne z toho mozog.

Ploty (2016)

Divák sa v prvom rade musí naladiť na správnu "divadelnú" vlnu. Mne to trvalo 20 minút ktoré mi ubiehali strašne pomaličky. Denzel Washington nepatrí k mojim top hercom ale rola prísneho otca z mnohými nedokonalostami mu náramne sadla a ja som si ju užíval. Je to jedna z takých najrealistickejších drám ktoré riešia záujmové konflikty nukleárnej rodiny, aké som kedy videl. Stopáž je síce troška prepálená, keďže ide o veľmi pomalí a statický film, celý čas mi to pripomínalo dramatickú divadelnú hru, ale ináč som fakt spokojný. Ide o vynikajúcu drámu so silnými emotívnymi momentmi a vynikajúcimi hereckými výkonmi.

La La Land (2016)

3,5* Po Pomáde druhý romantický muzikál pri ktorom musím svoju nenávisť voči tomuto žánru potlačiť a uznať, že ide o kvalitný a vskutku podarený film.

Muž z Vysokého zámku - Úsvit (2015) (epizoda)

Núúdáá, seriál sa pomaličky kryštalizuje a dáva najavo plne svoj rukopis, no jediné čo ma tu fakt bavilo bolo pkne zachytené psychické šikanovanie uväzneného priateľa Julianny a prestrelka s nacistickým veliteľom. To ostatné síce originálne a plné mystérií ale mňa zatiaľ nezaujalo spracovanie.

Le deportate della sezione speciale SS (1976)

Nechutné, lacné, zvrhlé ale nič z toho nebolo tak dobré aby som to ospevoval ale ani označil ako ODPAD! Skoro každý iný nazisploitation, je v niečom taký svojský, však Deported Women of the SS Special Section vôbec nie. Skupinka dievčat je v pracovnom tábore oholená a len tak sa prechádzajú. Niekedy je niektorá znásilnená, mužom aj ženou, niekedy sa hádajú. vyzerá to ako by to mali nakrútené za 3 dni.

Dítě (2005)

Silný príbeh nakrútený geniálne ktorý v divákovi dusí emócie. Ide o psychiky ťažko stráviteľné hlavne preto, že vzbudzuje pocit, nepríjemne chladnej reality. V krátkosti: Odobrať matke dieťa je hrôzostrašný čin, nech je aká chce. Hlavnej úlohe som to bezpodmienečne uveril.

Žena (2011)

Béčko ako remeň na ktoré by sa zabudlo hneď po pozretí, keby sa v ňom nenachádzali nechutné, zvrhlé, morbídne , mindfuck nečakané zábery. Z takou lacnou kamerou mi až tak nesadli ale šokovali ma až až. Či už týranie, ponižovanie, sexuálna deviácia, kanibalizmus. Kadečo skazeného môžeme vidieť počas priebehu snímky. Akurát je všetko nekvalitne zachytené.. Presne ako video-film