• Krátkometrážní

Hra o trůny - Deště Kastameru (2013) (epizoda)

Chápem, že mnohých táto epizóda dojala kvôli krvavému ale hlavne nečakanému finále, ale po pravde Robb Stark, a jeho únavná cesta za pomstou ma prestali baviť už v druhej sérií. Žiadne sidestory sa nekrížia, všetko pluje tak pomaly, že ma to skutočne prestáva baviť.

Hra o trůny - Druzí synové (2013) (epizoda)

Nečakal som, že jediné čo ma v tejto epizóde bude baviť je túlanie sa Hounda s Aryou. Ťahá sa to ako sopeľ a do kopy sa tam nič svetoborného nestane. Vôbec ma to nebaví, je to pre mňa také ako z núdze cnosť.

Hra o trůny - Každý musí sloužit (2013) (epizoda)

Prvá časť tretej série nás hodila hneď do deja, bez nových postáv, nových príbehových liniek atď. Čo je dobré, lebo tento seriál toho načína veľa a väčšinou sa to končí rýchlo a ako keby z dierami a hluchými miestami kvôli nedostatku financií. Príbeh kráľa za stenou je pre mňa top. Som veľmi zvedavý ako sa vyvinie boj medzi bielymi chodcami a obyvateľmi.

Hra o trůny - Mhysa (2013) (epizoda)

Záujem o tento seriál u mňa neustále klesá.. Už ma to prestáva baviť. Furt seriál rozohrá zaujímavú zápletku a potom ju trápne skončil.. Ako románik medzi Jonom a tou nádhernou zrzkou. Stále chodia do bodu A k bodu B a nič sa takmer nedeje.

Hra o trůny - O medvědovi a krásné panně (2013) (epizoda)

Vata ako predošlé epizódy, samozrejme až na ten koniec Jaimeho a Brienne, to bolo celkom napínavé a ich vzťah si našiel ku mne, ako skeptickému divákovi, cestu. Príbeh Branna už absolútne nesledujem. Scénky s mučením prostitútkami, majú síce psychický nátlak, ale mňa to už vôbec netankuje. Rovnako ako všade prítomný sex, je mi to úplne ukradnuté.

Hra o trůny - Políbený ohněm (2013) (epizoda)

Ako som už spomínal, postava Hounda, ktorú som v začiatkoch nemal vôbec rád, sa po čase vyvinula (ale vo svojej podstate sa nezmenila) tak, že som tomuto odpadlíkovi držal palce. Aj v tejto epizóde keď bojoval o svoj život a hoci to vyzeralo všelijako, nakoniec vyhral a bol som rád. Čo ma tu ešte celkom prekvapilo bol Tywin Lannister. ktorý rozdal zostávajúcim pre-živším Lannisterom úlohy aby udržali strategicky kráľovstvo pre seba. Správal sa ako kráľ, pri tom nemá až toľko kompetencii.

Hra o trůny - Temná křídla, temná slova (2013) (epizoda)

Slabučký diel v ktorom stojí za zmienku iba úchvatný duel Jaimeho s mužatkou Brienne. To bolo slušné zakončenie... Príbehy Brana a Aryii ma prestali baviť. Jon Snow a Matka drakov sa naopak vôbec nehýbu dopredu a na tých som najviac zvedavý, škoda.

Hra o trůny - Ulička trestu (2013) (epizoda)

Ťažká vážnosť sa vytráca a príbeh pokračuje a dokonca pôsobí už tak mechanicky, v skutku ako strategická stolová hra. Niekedy baví viac, niekedy menej (teraz menej) V tejto epizóde ma najviac bavili Brienne a Jaime. Rukojemník a väzniteľka ktorý sa nemajú radi ale musia držať spolu aby sa zachránili.

Hrátky s peklem (2013)

Moje prvé, relatívne, normálne stretnutie s týmto prapodivným Japonským režisérom (Šion Sono) dopadlo nad moje očakávania, skoro za 5*. S celej snímky som mal pocit akoby išlo o satiru na celú tú gangsterskú yakuza manga pop kultúru spolu zo zreteľom na samurajský Chanbara žáner. Neviem to ani riadne pomenovať ale vidím to tam. Keď ja Japonskú kultúru a kinematografiu až na pár výnimiek ( skôr by som to nazval štatistických odchýliek) nesledujem, nepáči sa mi ide o úplne iný svet mimo mňa. Ale toto malo proste toľko sviežich nápadov, nehorázne trefné charaktery a narážky na úplne všetko, že som neodolal. Mnohé veci čo na Japonských filmoch mám aj nemám rád tu boli doslova gurmánsky sparodované... A všetko to celé vyústilo do záverečného monumentálneho masakru. Obrovská škoda, že tvorca si nedokázal svoju brutalitu ustrážiť alebo nejako inak zobraziť než odpudivou digitálnou krvou. Čím viac striekajúcej krvi, tým viac manga štýlu to chápem ale mne to tam nesmierne prekážalo.

Hurikán smrti (2013)

Toto vo svojej debilite tromfne hocijaký iný asylum. Keď ma utrpenie druhých rozosmeje a to nie zo škodoradosti to nie v poriadku. Ono je to tak trápne smiešne až to nie je smiešne a zároveň je. Neviem to inak vysvetliť. Také dialógy ako sa nachádzajú tu som ešte jakživ nevidel respektíve nepočul. Keby som si na placi vymýšľal či už pred kamerou improvizoval bolo by to určite lepšie. Efekty a herecké výkony radšej ani nespomeniem. Nechápem ako môžu títo tvorcovia uprednostniť digitálny dážď.... je to nenormálne keď reportérka sleduje hurikán digitálne na ňu prší ona však zostáva suchá. A ešte aby som nezabudol prečo sa v týchto filmoch chovajú všetky postavy ako masochistický samovrahovia.. Hocikto dostane príležitosť zomrieť.. hneď ju využije.