Robb Stark a jeho doprovod cestují se zpožděním k rodu Freyů. Jon Sníh, Ygritte a horda Divokých míří do Černého hradu. Margaery má dobrou radu pro Sansu, kterou děsí pomyšlení na svatbu s Tyrionem. Starý Tywin Lannister zjišťuje, že král Joffrey nemá vše pod kontrolou. Armáda Daenerys dorazí k Yunkai. Ser Jorah doporučuje obejít město, jeho dobývání považuje za zbytečné. Melissandra přijíždí do královského přístaviště s Gendrym a prozradí mu o jeho původ. Arya na vlastní pěst uteče, ale spadne do náruče nepřítele. Jaime Lannister míří do královského přístaviště, ale odmítá opustit Brienne. (Česká televize)

molcan2

Epizódy, ktoré napísal George R. R. Martin, patria tradične k najlepším v danej sezóne. Keďže je to človek, ktorý vymyslel postavy obývajúce tento svet (a vlastne aj svet samotný), je len prirodzené, že má zrejme najšikovnejší dotyk, pokiaľ ide o tvorbu epizód a písanie pre postavy. V jeho rukách sa už aj tak ostré dialógy stávajú oveľa ostrejšími, vybrúsenými a inteligentnými bez toho, aby boli nútené. Jeho scenáre majú tendenciu pôsobiť veľmi prirodzene, čo je dosť pôsobivé, keď vám otrokárskych kráľov ohrozujú draci. Brilantný scenár vyvažuje skvelá vizuálna réžia Michelle MacLaren. Tá dokazuje, že s kamerou narába obratne, a CGI štáb je viac než schopný preniesť jej víziu na plátno. Draci vysedávajúci v Danyinom trónnom stane vyzerali skvele, ale dlhá a zdĺhavá cesta otrokárskeho vozu táborom - a jeho početné rady Nepoškvrnených, ktoré lemujú cestu a celkovo vyzerajú veľmi zastrašujúco - ukazujú, akou veľkou silou je Matka drakov, s ktorou treba počítať aj bez jej drakov. Seriál však neuspokojuje len svojimi zábleskami, je v ňom aj veľa obsahu. Podobne ako úvodná naháňačka v seriáli pomáha udržiavať poriadok a pomáha divákom vytvoriť si správne súvislosti medzi postavami a udržať si v každom prehľad. Vzhľadom na obrovský sortiment postáv Hry o tróny (zabudol som meno Robbovej manželky, hoci herečku som si zapamätal vďaka jej spojeniu s Chaplinom). Tento týždeň sa urobilo niekoľko veľkých krokov, aby sa posunuli figúrky, s ktorými sa seriál musí hrať, ale stále je tu veľké množstvo figúrok, ktoré treba sledovať, a každý malý kúsok pomoci, ktorý nám je ochotný poskytnúť, veľmi oceníme my, ktorí pri takýchto veciach zostávame dlho do noci. Keďže do konca tretej sezóny zostávajú už len tri epizódy, možno je načase prestať posúvať figúrky a začať ich zhadzovať zo šachovnice. Deviata epizóda je tradične epizódou, v ktorej sa krajina Hry o tróny skutočne mení, a musím sa pýtať, či to bude platiť aj v tretej sezóne len preto, že tretiu knihu seriálu rozdelili do dvoch sezón. Budeme mať sezónu (uspokojivého) rozostavenia s následnou sezónou veľkolepých pádov? Dokázali to s Daenerys a jej handrovou bandou v tomto priebehu po druhej sezóne plánovania; budú mať odvahu urobiť to s celým seriálom, alebo sa mám pripraviť na niečo ešte úžasnejšie ako dnešná epizóda budúci týždeň a neskôr? Vysvetlia konečne Theonovo mučenie okrem toho, že nám len pripomenú, ako si to zaslúži? ()

pichta

Ygritt sa pekne diví Johnovi o "južanských praktikách boja", to ma celkom pobavilo. Robb s krásnou ženou sa necháva unášať a užíva si. Hodne sa tu v tomto dieli kuje stratégia. Tywin trochu vychováva toho pangharta kráľovského. Daenerys si ide pomaly a tvrdo za svojím pomocou jej verných. Tyrion stále rieši svoju milenku, len či to bude k niečomu viesť. Zradca Starkových - Greyjoy trpí dalej, čím ďalej, tým viac. Lord Snow Raemsy si fakt sadista...uf. John Snow si dalej užíva voľný život. Jaime Lannister urobil asi prvý krát nieco dobré. Poriadne sa tu dej neposunul, len vyjednávanie bez posunu deja ()

JohnMiller

Vata ako predošlé epizódy, samozrejme až na ten koniec Jaimeho a Brienne, to bolo celkom napínavé a ich vzťah si našiel ku mne, ako skeptickému divákovi, cestu. Príbeh Branna už absolútne nesledujem. Scénky s mučením prostitútkami, majú síce psychický nátlak, ale mňa to už vôbec netankuje. Rovnako ako všade prítomný sex, je mi to úplne ukradnuté. ()

Necrotongue

Nebýt kvalitního závěru sedmého dílu, hodnotil bych jen dvěma hvězdičkami, ale za tuto scénu jsem musel jít o něco nahoru, vždyť posledních pár minut bylo zajímavějších než celý zbytek epizody. Už jsem viděl několik částí, které byly postavené na rozhovorech a hodnotil jsem je pozitivně, ale mluvilo se tam k věci. Ve chvíli, kdy je nejdramatičtější pasáží dílu (téměř) monolog Shae o tom, jaký bude její status po Tyrionově svatbě, je něco špatně. ()

Anderton

Záver v aréne s medveďom parádny, inak sa zase iba vypĺňa stopáž dialógmi a postavy stále riešia to, čo v predchádzajúcej časti a aj v tej predtým. Svetlou výnimkou je potom vyjednávanie o prepustení 200 000 otrokov z jedného orientálneho mesta, tam sa schyľuje k zaujímavým momentom, avšak na tie si budeme musieť ešte počkať. Nižšie hodnotenie je skôr spriemerovanie vzhľadom k epizódam, kde som zaokrúhľoval nahor. ()