• Krátkometrážní

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

TBH, nebyť tohoto obsadenia, s určitosťou by som sa mu vyhla. Ale stalo sa aj nestalo. Je vidieť, či film niekomu niečo dal, alebo nie. Keby si v tom ľudia našli to pekné, bolo by menej hejtovania námetu aj spracovania. Srsly, je to krásne dynamické, farebné a plné emócií a porovnávať to s Walterom Mittym, prosím vás... Ten chlapík hľadal madafakin fotku, Hector hľadá niečo, za čím sa náhlia všetci. Svojím spôsobom. Simon bol doslova na zožratie a dojímavý zároveň. A to je kombinácia v ktorej som asi ešte nevidela. Vyhýbať sa nešťastiu, nie je cesta ku šťastiu. Jo a zapíšte ma na prednášky Christophera Plummera. Ď.

Rohy (2013)

Like father like son sa viac menej (asi viac) nekonalo, čo mňa osobne vskutku teší, pretože pochopenie pre Kinga ma obchádza. Ale tuto jeho semä vytvorilo námet na niečo bezbolestne pozerateľné a teda predpokladám, že aj čitateľné. No nejdem si zase polámať nohy do knižnice. Danko mój, nesklamal, btw, čo má spoločné s Emmou a Potter to nie je?

Volný pád (2013)

Záver vyslovene NASERIE. Ale žijem v popieraní, takže až taký problém s ním nemám. Úprimne, niečo tak krásne ako tieto dva nemecké mužské exempláre v hlavných úlohách, som už velice dlho nevidela. A z tej chémie medzi nimi by sa pokojne dalo vybudovať aj laboratórium. Spokojnosť nesmierna. Dýchaj rovnomerne. Pussy!

Soudce (2014)

Drámy typu " fucking done with my own family" sú jedným z mojich obľúbených. Vždy lepšie klišé ako láskykotný trojuholník. Ešteže tuto bol, v tomto prípade mnohouholník, premietnutý viac na pozadí. Plus moja slabosť pre Roberta → môže byť.

Teorie všeho (2014)

Nie je potrebné natočiť nový film, ktorý zachytáva len jedno obdobie profesorovho života, taký tu vznikol už pred desiatimi rokmi. Toto bol masterpiece, Eddieho glóbus je viac než zaslúžený. A že mi bolo treba čítať prvú stranu komentárov, to som sa zase vytočila. Ak niekomu 3 žánre nenapovedia, čo má od filmu očakávať, tak mu srdečne blahoželám. Džízs. A tiež som nikde nevidela spomenutú hudbu, ďalší glóbus v správnych rukách.

Priest (1994)

War, famine, disaster. Milions slaughtering each other. With all these things on his mind, do you really think God gives a damn about what men do with their dicks? Krásna ostrovská klíma, začiatok ako zo sfilmovanej Agathy, fantastické výkony a štipka ich dokonalého humoru. S nadhľadom a otvorenou mysľou. Spokojnosť.

Do Começo ao Fim (2009)

Film nemá v úmysle šokovať či znechutiť. Práve naopak. Podľa môjho názoru sa tak intímne citlivo a s takouto intenzitou zároveň, nepodarilo lásku zobraziť ešte nikomu. Veľmi zmätočné je síce plynutie času, najmä v dospelosti, ale nepomôžem si, emocionálne to u mňa vyhralo.

Pride (2014)

Pre mňa veľmi očakávaný kúsok roku 2014 a že som to do jeho konca stihla! Adrew Scott, Bill Nighy a ich fejkový Welšský prízvuk sa spojili s ama-fucking-mazing soundtrackom a ukázali svetu skutočný príbeh o vzájomnej podpore a otvorených mysliach bez predsudkov. Bless them. Adept na topku.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Yep, Ben to stále má aj po všetkých tých kravinách, na ktorých sa podieľal (a za ktoré ho uznávam). Film nemal ani dve hoďky, a asi preto som očakávala možno viac dobrodružstiev... Neva, tento čas aj tak dokázal využiť naplno. Vyzeralo to všetko tak jednoducho a miestami až instagramovo dokonale nastajlované, ale čo tam po tom. Popri všetko mu kvitujem hlavne to, že love story tam naznačil len tak decentne. Proste sa mi to ľúbilo. Ďakujem za Davida Bowieho.

Přežijí jen milenci (2013)

V komentároch mojich obľúbencov to nie je, tak si dovolím oceniť tak rafinovane zakomponovaný názov. Takto sa má robiť romantika, ktorá pri pozeraní nebolí. A tie posolstvá a odkazy, paráda. Keby som žila tisícky rokov, chcela by som Adamov talent a Evinu zbierku kníh.