Poslední nás zachrání (2015)

Komediální překvapení roku.Na žánr slasher jsem ze všech filmů asi nejpřísnější a za tu dekádu co na ně koukám, se mi jen máálo dostalo do paměti, natož aby jich víc jak deset dostalo 3* nebo víc.Takže sem si tuhle dokonale vypointovanou parodii/poctu náležitě užil a dost sem se natlemil.Škoda, že nejvtipnější postava zařve jako první, že se to po půlce na 15 minut přesune zbytečně ke kecům a že má vrah docela unylou masku, ale už sem si tak nějak zvyknul, že dokonalé filmy už se prostě netočí a pokud se dá najít na nečem víc pozitiv, přikloním se k většímu respektu daného díla.Ano mohlo to být opět mnohem lepší, téměř bych řekl geniální i tak si tahle kravinka zaslouží náležitou pozornost a každý, kdo kdy sledoval tenhle žánr a má mozek, jí ocení69%.

Díra (2009)

Když pominu to strašné digitální finále, dá se tahle rodinná Danteho hra s hororovejma prvkama na jedno podívání v celku zkousnout.Sice bych se asi snažil sehnat lepší bratrské duo, protože oba herci mi vůbec nesedli, ale zas sousedka mi teda sedla pěkně a i mamka mi sedla pěkně a aji ten kašpárek byl děsivej a aji ten dvoumetrovej zabiják byl děsivej....a tak byl pohádky konec.Poslední Danteho film byl jednoznačně mnohem lepší, ale na jeden večer bez problému do průměru.55%.

Na návštěvě (2015)

Shemale bohužel není zpátky.On tu vlastně ani nikdy nebyl.Šestý smysl je sice docela solidní film, ale když ho jednou vidíte už nemá smysl ho vidět nikdy víc, pointa vám dá všechno a ta vomáčka kolem není tak silná, aby vás to nutilo vidět víckrát.Zbytek jeho filmografie se topí v obyčejném, leč slušném průměru, takže u mě se mluvení o nějakým návratu a podobně míjí těžce účinkem.Spousta lidí tu pěla ódy na ústřední dvojici dětských herců, aha....takže buď jsem jako jeden z mála viděl tu neskutečnou otravnost těch parchantů, hlavně toho sysla co rapoval (to sem nedal, tuhle stupidní dějovou vsuvku) nebo to bude tím, že děti nesnášim celkově, ale ne ne...fakt byli strašně otravní.Když pominu prostě dva haranty v hlavní roli, ocenim jednoznačně atmosféru, která je při nočních, ale i deních výletech nahuštěná a pomalé odkrývání toho, že je něco špatně je super.Dvojice staříků je řádně děsivá a není to jenom tím, že déčka jsou děsivý všeobecně, ale opravdu hlavně z báby de čistej strach.Takže co se týče atmosféry musím zase Shemaila pochválit.Jenže pointa a rozuzlení mi nedovolí film hodnotit víc jak šedivým průměrem.Ano, film má atmošku, ano místy je děsivý, ale ústřední duo je na přesdržku a mě by se víc líbila hororová pointa, než thrillerová.Pořád sice slušný horor/thriller, letos ale bohužel jednoznačně opět v průměru, nic speciálního se nekoná.65%.

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

The Exorcism of Molly Hartley!!!Začátek sice vypadal jako parodie na Scary Movie 2 a místy bylo až příliš znát, že tvůrci operovali s menším rozpočtem, jinak ale skvělá práce, jak s maskami, tak s napětím nebo i slušným, leč klišovitým příběhem.Tomuhle jako řikám DVD hororový béčko jako řemen, kdy i s nulovým rozpočtem a bohužel s herci, který by měli asi problém zahrát i kupování rohlíků dokážete natočit horor, který je atmosferický a místy neskutečně děsivý.Škoda, že takových scén jako je např. přichod Molly do sanatoria, kdy drtí tu recepční...ty jo, to mělo grády.To se sice Monroeovi prostě nedaří udržet celou stopáž, ale i tak má můj respekt, že s tak příšernými herci dokázal zázraky.Tohle by měl vidět Neveldine se svym tragickým Vatican Tapes a jeho Hollywoodským ansáblem, jak jim nakopal zadek obyčejný DVD horor na plný čáře.Kdyby to nemělo místy opravdu hrozný herecký výbuchy, dal bych i 4* ale už jen ten začátek prostě nešel.Dát do rukou tomuhle režisérovi víc peněz a herce, který neválej v reklamě na Persil, bude to lambáda.65%.

Bejvalka ze záhrobí (2014)

Kdyby tenhle film vzniknul v roce 1989, měl by tu 75% a lokální sebranka nedomrlých paniců by tu onanovala uctívačná moudra.Hle, bohužel si výtečný Dante natočil přesně ve svým osobitým stylu takový peckový film v roce 2014, zdejší panicové se u toho znuděně ukájeli na svém šestkovém ajfónu, kde právě drtili aplikaci ''Jak zbalit holku a přitom zůstat nerdovským ichtylem'' a rozhodli se, že takovéhle svěží, vtipné a herecky příjemné taškařici jebnou odpad, protože se ve filmu jedná hlavně o romantiku a tak nechtěji být přeci slaboši a s hrůzou zjistili, že panici jsou stále.Dante sice vypadl z toho nejlepšího, co kdy uměl, ale jako důstojný návrat ke svému stylu poslouží tahle příjemná oddychovka skvěle.Anton Yelchin je mrtě sympaťák a Alexandru Daddario by chtěl zprznit snad i Ricky Martin i kdyby mu na záda dýchal Ian Thorpe.Nečekejte žádnou vybíjenou, ale opět příjemně vypointovanou dialogovku se sympatickým obsazením.Za mě velká paráda.75%.

The Vatican Tapes (2015)

Tak tohle bylo opravdu strašný.Mark Neveldine je úplně stejný dřevo i když točí sám.Hlavně střihač by si zasloužil přibít ke kříží, polejt benzínem a zapálit.Každý normální a byť sebemíň talentovaný režisér se snaží vyprávět nějaký souvislý děj, snaží se diváka vtáhnout do příběhu a gradovat děj, jenže to jsem snad už deset let neviděl takovej bordel.Naprosto nelogický střih scén, kdysi se jakoby něco děje, potom je střih úplně jinam, na scénu která s tim vůbec nesouvisí a pak zase zpátky na scénu, která měla snad bejt ještě před tou, která měla vyvolat nějakou tu reakci.Monumentálně nesouvislý guláš plný střihových a scénáristických zhovadilostí.K čemu máte ve filmu herce jako Peña, Hounsou atd. když jim dáte úplně minimum prostoru.Hlavně druhý jmenovaný...tvl takovej herec a on tu má snad tři věty!!!To by mětam mohli postavit taky, natřít mě na hnědo a odehrál bych jim to s nadšením zadarmo.Občas se sice povede nějaká scéna a Olivia Dudley je skvělá, ale to je všechno.Strašně promrhaný herecký potenciál, zhovadilý střih a příšerný styl vyprávění příběhu navíc s tak klišoidním a směšným finále, že sem zhnuseně vypnul televizi a šel na balkón zapálit svíčky do pentáče a uctívat mocného kulišáka Giglameše, pána temnoty, ať Neveldina vypenetruje krucifixem.Krucifix už!!!Zabitý, celý a hrozně.35%.

Cooties (2014)

A zase všechno prostě jen na půl plynu.Leigh Whannell sice napsal hodně dobrý scénář, plný odkazů a vymazlených hlášek, ale režisérská dvojice už si s ním asi nechtěla nebo spíš moc neuměla poradit.Když točíte film, kde se evidentně budou zabíjet malé děti, tak ho udělejte pořádně, nebo se na to radší úplně vyserte.Vzhled nakažených dětí bylo hned to první do očí bíjící co je jen na půl plynu.Sice trochu upravený zvuky nakažených ,ale jen pocákaný obličeje od kečupu, jako když byste ty malý smrady nechali půl hoďky o samotě v mekáči.Žádný pořádný tesáky ani děsivý kontaktní čočky...prostě odfláknutý.Další věc, zabíjení....mizérie, která byla diletantsky sestříhaná a to jak když kosej děti, tak když učitelé vrací úder.Další provar děj, který nabízel cestovaní a brutální vybíjenou po celý škole se zabije na dvou místech a pak v nějakým skladu.Co na Cooties oceníte je skvěle nekorektní scénář, který paradoxně funguje pokáždé, když spolu postavy mluví, ale když se má jít do nějaké akce, tak režisérské duo zoufale selhává.Pořád to není tak strašné, pořád je to průměrně udělané, ale do takovýho nekorektního masakru nemůžete jít jen na půl plynu.Jako byste si zaplatili po deseti letech manželství 3 luxusní prostitutky a měli by následovat brutální orgie, který byste na půl prokecali a pak skončili po deseti zásunech schoulení do klubíčka a brečeli..co jste to provedli.Dvojku bych si klidně dal, ale rozhodně od režisérů, co si nenechali koule u manželky v kabelce.50%:

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Wes Ball je génius, s takovým rozpočtem a podle nijak oslnivé předlohy vykouzlil doslova zázraky.Žádná filmová adaptace všech těch knižních hitů o mladých pro mladé, které jedou poslední roky jako na běžícím páse se na Labyrint ani zdaleka nechytá.Twilight, Divergence, Hunger Games....ani jedna verze se nemůže pochlubit tím, co mají oba díly Maze Runnera a to je talentovaný a hlavně evidentně nadšený režisér.Jednička mě hodně překvapila a skoro až fascinovala tím, jak mě děj zaujal.Bez mučení a nepokrytecky přiznám, že dvojka je místy neskutečně naivní a ty neuvěřitelné dějové a hlavně neustále náhody opravdu až příliš byly do očí.Na druhou stránku asi musím prostě sugestivně film lehce nadhodnotit, protože mě ta látka celkově chytla.Postavy jsou sympatické a hrají je hlavně výteční herci.Efekty a vizuální stránka jsou vzhledem k rozpočtu něco neskutečného a mám ten pocit, že po třetím díle bude Wes Ball v Hollywoodu velice žádaným zbožím.Od začátku do konce se něco děje a i když mě lehce nudila ta pasáž na tý párty a až moc se povídalo, pořád to nemá ve světě z filmovaných knižních brakových bestsellerů žádnou konkurenci a takový třetí díl Hunger Games je proti dvojce Labyrintu doslova tupá megasračka.Navíc miluju postapo filmy a tady jsem se dočkal naloženo úplně všeho, čeho jsem se dočkat chtěl a Paesano by si zasloužil za svojí hudbu potlesk ve stoje, něco tak úchvatného a strhujícího už jsem nějakej pátek neslyšel.Ve všech ohledech není tenhle film žádný art, ani žádný hluboce inteligentní skvost, ale je nadupaný výtečnou akcí, ubíhající stopáží, napínavým dějem, dobrými herci, vymazlenou vizuální stránkou a strhující hudbou.Jednoznačně nejlepší filmové zpracování knížek tohodle typu a že to někomu neleze do hlavy a hází tu dvojky a odpady....spláchnout vás do kanálu všechny.95%.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Jednička byla neatmosferická kravina úplně o ničem, která mě nechala úplně chladným a od originálu se lišila jen časem, jinak ten hrozný režisérský neum v ní zůstal.Dvojka byla klasicky natočená v Bulhrasku jako DVD ''hit'' parazituící na ''slavné'' značce, o to větším paradoxem byla její nesporná kvalita, kterou jsem ocenil 4*.Bohužel sme se vrátili zpátky do USA, vzali tu stejnou, ošklivou a nudnou slepici z jedničky a natočili jsme užvatlanou psychologickou krávovinu.Když uděláte z hlavní hrdinky obět, když je jí divákovi líto, když fungují emoce, tak je to správné, ale když uděláte z oběti nesnesitelnou krávu, s níž by nesoucítil ani teplý jednorožec, je něco špatně.Bylo mi úplně u řitního otvoru, jestli jí ta dvoumetrová gorila umlátí nebo né, doufal jsem, že jó.Nechápu, že místy to mělo opravdu výtečnou porci násilí a umělo to zabavit, ale z nějakého důvodu prostě režisér dal víc na psychologii, než na pomstu a já se ptám...to někoho u takovýho filmu vážně zajímá?O to větší škoda to, když vidíte poslední scénu na chodbě, která je dynamická a brutální...kdyby takhle vypadal celej film...mohla to bejt snad i kultovka, ale takhle tu máme jen další potenciál spláchnutý v choré mysli neumětelského režiséra.35%.

Vánoční horor (2015)

Chtěl jsem vydržet do vánoc, ale to se na nás v kině vyřítí samotný celý film jen o Krampusovi, takže nebylo co řešit.Letos jednoznačně (zatím) nejlepší horor, jaký byl k mání.4 výjmečně dobré povídky, které se střídají v pravidelných intervalech a perfektně se lehce prolínají.Vizuální stránka, herci, atmosféra...to vše na Kanadu neskutečně dobré.Tahle trojice režisérů má výtečný základ, jen ho víc a intenzivněji rozvinout v plnou palbu.Protože jak už to bohužel poslední léta bývá všude, tak i v A Christmas Horror Story to všechno šplape tak 75% a i když to má na to jet ještě víc...zůstane to všechno tak nějak těsně pod tím pomyslným vrcholem.Asi jako kdyby ste šli na Nuru masáž a masérka vás těsně před finišem poslala do sprchy.Povídka sa Santou byla určitě nejzábavnější a o to víc je smutné, že jí bylo nejméně, což sem nesl celou stopáž těžko.Pravdou ale je, že jí hodně vytáhne finální pointa.Povídka s malým klukem byla místy děsivá, ale opět scénář nedovolil jí pořádně rozjet a na to, jak si matka s tím malým hajzlíkem poradila, to vycvičeného otce/policistu sejmulo nějak hladce.Povídka s duchem atmosferická laskomina, která vás drtí v napětí, aby vyústila unyle, mdle a neskutečným fofrem...další škoda.Jednoznačně nejlepší pro mě byla povídka s Krampusem.Další dvoumetrové hovado, žádne hnusné CGI efekty ale poctivá hra svalů a výtečného makeupu, prostě stará škola radost.Myslím si, že aktuální hodnocení 61% asi odpovídá, protože celý film notabene každá povídka měla daleko navíc a každá i když tak byla výborná mohla být prostě lepší.Santy bylo málo, děsivé dítě zase uteklo moc rychle, duch chvilku strašil a pak začal rutinně a rychle zabíjet a nejlepší Krampus povídka...kdyby bylo vidět, jak roztrhne to děcko vejpůl, jak urthne fotrovi hlavu a rozlomí matku...slintal bych blahem, ale vše je tak nějak mimo obraz a Krampus to rozjede až v závěru.Není to tím, že by byly ty povídky špatné, ale ony měly tak velký potenciál, že by každá z nich utáhla celý filmy a proto budete mít na konci pocit, že toho bylo málo a že byste chtěli prostě víc.75%.