Bloody Hell (2020)

Zvláštní, rodina plná úchylů, ale jenom zabíjejí lidi a krmí syna, nikdo nešuká vlastní sestru, takže Livingdead zase nespokojený. Ach jo. Chuděra inscestní kluk. V každým případě Wirkola 2.0, jen naprosto ustřeleným způsobem bez lehkosti, naopak až příliš se režisér snaží do kanibalské komedie vnášet něco jako art. Má to svoje kouzelný pasáže, jinak ale místy předvídatelné artové psycho. 60%.

Šílená noc (2022)

Nikdo tam nevošukal svoji vlastní sestru, takže Livingdead odpad a ani tam nikdo neměl IQ 5 takže Psychor odpad = všem ostatním normálním lidem se to bude líbit. Typický humor a typický Wirkola. Plno skvělých hlášek, plno brutální a úchylné akce, epesní Gore a luxusní Harbour. Možná je to Tommyho nejslabší film za posledních 5 let, ale stále naprostý nadstandard. Sice jsem byl chvilku na 3*, ale jakmile přišel na řadu Sám doma, mé úchylné srdce plesalo. 70%.

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021) odpad!

Tolik klasik už bylo znásilněno, ale snad nikdy deseti negrama ve vězeňský sprše rovnou a nemilosrdně do análu. Vytrpěl sem poctivých 93 minut abych s čistým svědomím mohl tuhle sračku ohodnotit. Ani nevím, proč jsem si osobně dopřál tolik sebepoškozování, možná proto, že se snažím většinu sérií dokoukat od A do Z. Jednička a dvojka jsou nesmrtelné klasiky, které naprosto definovaly žánr vánoční komedie a o letošních vánocích je uvidím obě po šedesáté šesté. Tak nějak mi sedí v hlavě ty počty. Kdysi jsem byl v kině na trojce, byl jsem kid a bavil jsem se. I teď, kdybych to viděl úplně v pohodě dokážu film dokoukat i když u něj budu spíš stát u plotny a makat na vánočním pohoštění, ale bez úhony tu lehce trapnou a excentrickou píčovinu přežiju. Tohle se přežít nedá. Odporné, kýčovité, umělé a neskutečně ubohé. Na druhou stránku je dobře, že se takový humusy točí. Aspoň je krásně vidět i na těchto filmech, jakou v 80. a 90. letech mělo všechno lepší atmosféru, karmu a cit. Nezapomenutelný devadesátky nahradilo tohle. TIK TOK, iNSTÁČ, Youtube a Assbůk. Just epic.0%.

Barbaque (2021)

Naprosto absurdní a zvrhlá prasečina, která se vůbec nebere vážně a s neskutečnou lehkostí vystřeluje porážení lidí jako dobytka až ad absurdum. Nesnáším přesně všechny tyhle veganský dementy, co vám ty svoje sračky cpou až s fanatickým přesvědčením. Všechny ty karikatury znám osobně, jeden vedle druhého, dement vedle dementa a Eboué se rozhodl poukázat na to po svém. Dokonce i na mě je to občas až přílíš úchylné, ale je to neskutečná prdel. Při lovu sem místy opravdu prskal smíchy. Poprosil bych o podobnou komedii, kde se budou lovit youtubeři a instagramový modelky. Pří sledování jsem si často vzpomněl na De grønne slagtere od Jensena. Ale zatímco Jensen to bral celé až moc vážně a místy to bylo opravdu hodně zvrhlé a psycho, tam Eboué jasně střílí naprosto do parodie a ani na vteřinu se nesnaží z filmu dělat nic než ujetou komedii s neuvěřitelnou nadsázkou. Víc takových filmů, pls.80%.

Bestie (2022)

No to je kombo jako prase, neskutečný rutinér Kormákur který má tržební potenciál asi jako automat na kondomy ve Vatikánu se spojí s dalším naprosto neprespektivním hercem jakým je Idris Elba a ještě se pustí do žánru, který je mu naprosto cizí. Sice považuju Elbu za výtečného herce který má charisma, hlas i herecké schopnosti možná větší, než Will Smith nebo Denzel Washington, ale má neskutečný pech na výběr rolí. Hora mezi námi, Betonový kovboj, Temná věž a další. Naprosto žádný komerční potencíál a možná poprvé by mě nevadila rasová pičoidní politika a přál bych mu roli Bonda. Charisma na to má a když hrál Bonda buzerant z reklamy na slipy Calvina Kleina, proč ne Afroameričan. Jinak k filmu jako takovému, typická animal horor rutina. Animal survivaly jsou prostě debilní a na hlavu padlé, jinak by nebyly zábavné. I Spielberg v Čelistech udělal ze žraloka něco, co se realitě podobá na míle daleko, takže čím víc chcete být zábavní, tím větší hovna ve scénáři děláte¨i když případy šílených zabijáků jsou léta známé. Bohužel těch imbecilních scén je tady hromada. Nechám dcerky spát u rozbitého okna a v klidu sám jsem schovaný v bezpečí v zadu. Nebo když se před lvem schoval metr nad něj na strom a lev ho neviděl to sem už prskal smíchy. Ale to prostě asi k tomuhle žánru patří a jelikož mám rád animal survivaly, dokážu se nad to tak nějak povznést. Efekty jsou na dnešní dobu už bída, pár lekaček, žádné výživné gore, žádný roztrhaný těla, žádný ukousnutý hlavy. Kormákur je artový nudař takže jeho rozhodnutí točit tohle nechápu. Když nechce šokovat výživným gore, ať si své stereotypní rodiné klišé podle šablony točí někde v poušti s opuštěnou paničkou a netahá do toho chudáka hladového a nasraného lva. Největší prdel je, když Banji řekne, že dva lvi chrání svoji smečku a vy v 15. minutě filmu víte, že to skončí přesně na tomhle místě a lev zabiják bude vlákán k hodným kočičkám aby ho snědli. Tvl já fakt musím už psát ty scénáře. Tohle jde do kin. Bože. Film od první minuty odsouzený k naprostému přehlídnutí, opovržení či zapomenutí. Co by mě jako herce Elbových kvalit vůbec vedlo brát roli v předem odsouzenému braku? Kdybych tuhle nabídku dostal teď já, neřeknu půl slova. Možná bych i vylízal nějakou vyžilou produkční, ale tohle? No comment. 3* asi snad jen fakt z lásky tomuhle žánru. 49%.

Rakeťák (2022)

Člověk si při oznámení říkal, co to má vůbec znamenat a jak to souvisí s Příběhem hraček a jestli to má vůbec nějaký smysl, no a nakonec to je daleko lepší film než trojka se čtyřkou dohromady. Volně inspirovaný dobrodružný sci-fi náhul, který posouvá možnosti CGI a animace někam až za naše představy toho, co je vůbec ještě možné. Svěží příběh který vzdává poctu všem možným velkolepým sci-fi filmům. Při sledování jsem neměl pocit, že bych sledoval nějaký Pixar pro děti, ale normální akční blockbuster s typickými prvky buddy komedie. Na začátku mě sice trochu Buzz sral, je to takový ten otravný ňouma co nepochopitelně opakuje misi a před očima mu odchází jeho život, naštěstí to je v průběhu děje dobře vysvětlené a příběh má dobrou pointu. No a samozřejmě úžasná postavička kočičího Terminátora Soxe, to je prostě úžasný exot. Při scéně s uspávací šipkou sem se po hodně dlouhé době nahlas zasmál. Vůbec se mi do toho nechtělo a nakonec mě to tak bavilo, že výjimečně přejdu bez nasrání černou lesbu v příběhu. Docela překvapení.70%.

Večírek (2021) odpad!

Karel Roden prohlásil, že má svůj jistý herecký standart. Ano, poslední roky se jeho standardem staly naprosté žumpy. Chápu, že v Čechách to nemá lehké ale vážně se herec jako on, který hrál Rasputina v Hellboyovi nebo pracoval s Guyem Ritchiem musí ponižovat v takových sračkách? Suchánek je naprostý kokot a jeho komediální schopnosti umřeli před dvaceti lety v půlce natáčení Tele Tele. A o takovýhle sračky my teď musíme zavázet na Netflixu.

Willow - Vichry (2022) (epizoda)

Pičoidní Disneyho omalovánky. Kombinace Mikyeho klubíku a muzikálu ze střední. Skoro sem až čekal, kdy ze křoví jako bubáci vyskočí Zek Hefron a Majly Sairus Virus. Totální degradace 80. fantasy. Degradace všeho, co kdysi představovalo vrchol pohádek. Filmy jako Princezna nevěsta a Willow se stávají v naprostém rozbřesku LGBT a rasově korektní politiky Hollywoodu matnou vzpomínkou. Je to umělé, hnusné, hloupé a příšerně obsazené. Kdyby mohl Val Kilmer mluvit, píčoval by jako královna Taramis. Měl jsem veliké obavy už z fotek rok zpátky a ty se naplnily. Dvě hvězdičky jen z jakési nostalgie a za hodně zmínek o MadMartigenovi. Kdyby si to ty dvě lesby rozdaly, možná bych přihodil pokřivenou třetí. Děsím se nového Nekonečného příběhu. Willowa mám hodně rád, ale Nekonečný příběh je moje srdce a pokud uvidím černého Falkora, lesbu Atreye a Sandonoriko bez poprsí, vyvolá to ve mě větší trauma, než utopení Artexe. Netuším, jestli mě vůbec něco nutí koukat se dál. Asi si spíš připomenu původní film a budu vzpomínat na doby, kdy byl svět ještě v pořádku. Průser. 40%.

Černý telefon (2021)

Hmmm typický Scott Derrickson, skáče od třech hvězd ke čtyřem celou svoji kariéru. Vždycky má styl, vždycky má skvělý herce, vizuál i nápad ale chybí mu takové to wow! To něco navíc, co by z jeho hororových thrillerů udělalo něco nadstandartního. Potom už jenom záleží na vás, jak moc vám nakonec ty jeho filmy s poměrně rutinním scénářem i pointou sednou. Díky retro stylizaci a době ve které se film odehrává a která mi nesmírně sedí tudíž přihodím tentokrát pro změnu tu 4* a nejen kvůli tomu. Hawke je božsky creepy, dětští herci naprosto boží a celou dobu mě to prostě bavilo. Na druhou stánku to ale má svoje veliká ale. V poměrně malé komunitě typického amerického předměstí pozdních sedmdesátých let unáší psychopat malé chlapečky a nemůže si k tomu vybrat nic míň nápadného, než obří černou dodávku. Takže město žije ve strachu, všichni o tom vědí, čtou to v novinách, ale nikdo, nikdo ze sousedů si nevšimne pošuka s dodávkou co bydlí hned vedle a když na konci ani policajti neviděli tu dodávku co je hned na proti, trochu sem se vrtěl a plácal se do čela, jasně nebyl internet a mobily ok :D ale tohle byla od Derricksona fakt bída. Stejně tak bych uvítal mnohem víc informací o velkém úchylovi, něco z jeho života i pohnutek. Stejně tak i fofrové finále, které mělo šlapat o dobrých pár minut déle. Hororové vsuvky zavražděných dětí přes telefon i duchařské výjevy s občasným jump scarem docela fajn. Jak už jsem napsal, typický Scott Derrickson, tentokrát měl u mě kliku, že mě to prostě bavilo. Sinister zůstane navždy nepřekonán. Ten si paradoxně ale zasloužil takový konec, jaký byl zde, tedy dobrý.70%.

610 metrů nad zemí (2022)

Díky mojí fobii z výšek mě dokázal film pekelně rozhoupat žaludek, pocuchat nervy a způsobit mravenčení v podbříšku i na ptákovi, za což může jak ta ujetá věž, tak samozřejmě z nemalé části kozy Virginie Gardner. Podivné je, že u spousty filmů o lezení po horách se mi to nikdy nestalo, jelikož to je pro moji mysl tak sci-fi, že mě to asi nechávalo chladným, ale jelikož mám kurevský problém vylézt pár metrů na žebřík a ještě větší dolů, tak mi při lezení obou dívek na věž neskutečným způsobem cukalo celý tělo, jelikož mi to přišlo tak nějak možné a reálné, za což režiséru Mannovi děkuji. Vyvolat v někom kdo má na něco fobii opravdovou tíseň jen díky dění na plátně je poměrně kumšt. Škoda jen, že použil do filmu dvě herecký dřeva, který hrajou ještě k tomu nesnesitelný blbky a okoření o ten nejdebilnější evergreen všech survivalů, ať už horských, žraločích nebo prostě všech těhle typů filmu obecně a to dementní milostný trojúhelník. Už když mluvili o ruce pana neznámého na fotce a při pohledu Becky na Hunter na to tetování mě bylo jasný, že tuhle sračku vytasí. Za to hodně mínusových bodů teda. Morgan si zahrál bídné cameo ze známosti k režisérovi, kterého zná z předchozí spolupráce, jinak by to mohl odehrát kdejaký hejhula. Docela solidní mindfuck hlavní hrdinky tomu napraví ke konci reputaci. docela solidní thriller který jede v hrozných klišé, ale dokázal mě pocuchat  břicho a dal chuť mrknout na nějaký péčko s blondýnou v šortkách, tak proč ne za 60%.