Tomb Raider (2018)

Hrou naprosto netknutý a přesto nadšený. I když jsem věděl hned po pár minutách, kdo je hlavní záporák, i když jsem viděl spousty hloupých scén a děsných scénáristických přešlapů i přesto všechno jsem nemohl odtrhnout hlavu od obrazovky a královsky se bavil. Alicia se mi už od začátku do role strašně nehodila, na druhou stránku dala Laře neskutečný lidský rozměr a uvěřitelnost. Akce je akorát a CGI jen málokdy praští do očí. Sice je konec filmu od A do Z vykradený Indiana Jones a scénář je opravdu místy vyloženě debilní, dokázal Uthaug celý film ukočírovat do velké míry zábavnosti, která naštěstí přemázne všechny ty hlouposti. Dlouho mě letní béčko tak nebavilo a uvítal bych dvojku, hned.75%.

Mamka a taťka (2017)

Taylor definitivně potvrdil, že první díl Zastav a nepřežiješ byla prostě absolutní náhoda v jeho kariéře a s Neveldinem si můžou co se zoufalosti týče podat ruce. Tohle mohlo být dokonalé. Jenže potenciál je zadupaný bojácností režiséra ukázat gore vraždy dětí na kameru a tak vše čeho se dočkáme je pár krvavých cákanců, dejme tomu slušná porce černého humoru a dokonalé přehrávání Nicolase, který povýšil level šílenosti na ultimátní hranici. Kdyby měl režisér koule, mohli jsme se dočkat opravdu ojedinělého a odvážného zážitku, takhle máme zase jen šedivý průměr, který zůstal za očekáváním a dílo zkázy dokonal stupidní a utnutý konec. Stejná škoda, jako ta kokotina s Woodem o vraždících dětech. Dělejte tyhle filmy pořádně, nebo se na to vyserte.50%.

Tiché místo (2018)

Hned v první scéně vám dají všechny postavy důvod, abyste je nesnášely. Odpudivá dcera dá nebezpečnou hračku svému bráškovi, tatínek ho tam nechá samotnýho, prostě jde napřed v pohodě, vůbec bych se v takovym světě nedržel dětí jako klíšťat, aby ti fakani něco nevyvedli, přesně jako ta debilní dvojice hned na začátku. Takže chování rodičů první facepalm, chování fakanů druhý facepalm a to je teprve pátá minuta filmu. Potom přichází seznamovací nuda s tím, jak to v tom světě ticha chodí, hned facepalm. Rodiče si do světa, kde každý menší hluk znamená smrt potichu vyšukají haranta, který se má narodit jak tvl? V pytlíku od křupek aby nebylo slyšet jak začne řvát? A věřte mi, že následné vysvětlení porodní místnosti vůbec nic neospravedlní, je to jen stupidní ohrožení dvou přeživších dětí, stupidita šoustajících asociálů, co si prostě musej po smrti haranta zamrdat aby měli další i přesto, že mají pořád dvě. Kreténismus scénáře v tomhle ohledu dělá z postav nesnesitelné mamrdy a bylo mi úplně u píči, jestli všichni ti kreténi do jednoho chcípnou. Když pominu tuhle scénáristickou sračku, našlo se plno famózně natočených scén, plných napětí a skvělých monster. Když už si mě atmosféra dokázala vzít a zapomenout na ty stupidní vidláky, tak to všechno končí jako druhořadý béčkový dvd horor s vypatlanou pointou a zbytečným obětováním. Tohle mohlo být opravdu dokonalé, ale Krasinski nechal postavy jednat strašně hloupě, nadělal z nich nesympatické idioty a místo survivalu ve světě okupovaném monstry nám nabídl komunitu vyšukaných hipízáků, co početím potomka ohrozí celou rodinu. Děsná sračka. Těch pár vynikajích scén to vytahuje na % které to teď má. Potenciál spláchnutý do hajzlu.55%.

Přání smrti (2018)

Při první Kerseyho akci mi běhal mráz po zádech. Zase ten starý dobrý revenge thriller, kdy divák hlavnímu hrdinovi bezmezně fandí, aby všechny ty zlý hajzly vystřílel do jednoho. Willis to zahrál perfektně a po letech byla radost sledovat jeho herectví tak, jak sme ho měly všichni rádi. Prolog je sice zbytečně delší a samozřejmě nemá děj takovou sílu jako dřív. Na atmosféru se moc nehraje, vyšetřovatelé prakticky nehrají ve filmu žádnou roli a po Kerseym prakticky nejdou, což je veliká škoda. Celé je to trochu zjednodušené, ale to je bohužel Eli Roth, kdyby to režíroval Carnahan, mohli jsme být ještě úplně někde jinde. Ale i tak jsem se královsky bavil a ta finální řežba v baráku nemá absolutně chybu. Určitě nadhodnotím 4. hvězdičkou, ale Willis si to za tu upřímnou radost při zabíjení zlých hochů zaslouží. Jednoduchý béčko, pohoda na večer.69%.

Jak napálit banku (2016)

Jako se na stará kolena vrátil do rodné hroudy Paul Verhoeven, tak se na úplný (vzhledem k věku) konec a rozloučení s filmovým plátnem vrátil Wolfgang Petersen doi rodného Reichu. Co vám o tom můžu tak povídat. Do kina to film není ani náhodou, televizní look, nízký rozpočet. Působí to jako epizoda z kriminálního seriálu. Ze začátku je humor strašně tlačený a umělý, žádný vtip mě nerozesmál, finanční poradce kytička je mrtě nesympatický chudák a já se prvních 35 minut docela ošíval nudou. Po přepadení už to začne bejt trochu lepší. Bouda na vrchní vyšetřovatelku je sranda a najde se už pár lepších vtipů. Ale pokud se ta mrtě chytrá policejní šéfka nechá opít takovým rohlíkem, tak je to scénáristicky zase ke konci spíš notně infantilní. Konec lepší než začátek, ale že bych se u celýho filmu nějak extra bavil...spíš ne než jo. Tři * ale slabší. Na konec kariéry to mohlo být lepší Vlčáku.50%.

Prvotní vztek (2018)

Po prvních recenzích a nadšených ohlasech jsem se těšil na něco mimořádného, ještě že jsem se podíval na aktuální stav tady i na IMDB díky tomu brutálnímu poklesu v hodnocení jsem šel do filmu opatrněji a to nejspíš zachránilo život mému DVD přehrávači. Tenhle film mohl být naprostá pecka, ale naprostá. Začátek je normálně fajn, dva docela slušní herci, krásná příroda a začinající malinké zmínky o chlupatém monstru. Když dojde k nehodě, je to vše ještě docela v pořádku. Dobrý hudební podkres, sem tam vykoukne nebo zafuní dvoumetrový dobytek a i když musíte přežít bandu kokotských pytláků a naprosto zbytečné kecy, těch prvních 45 minut uteče docela v pohodě. Následných deset minut je na pět hvězd jako prase. Výtečná řezničina, skvělý gore efekty, dobře udělaný Oh-Mah. Říkal jsem si ''sakra, tak proč tak málo procent'? To co přijde potom si nedokážu vysvětlit. Magee absolutně netušil kam dál a tak ve filmu najednou je všechno a nic. King Kong, Blair Witch, Čarodějnice, Predátor, Indiáni, nafouklá stopáž, příšerné dialogy a kurevská nuda. Scénář je prostě jedna velká zhovadilost a je to zatracená škoda. Kdyby prostě měl film hodinu dvacet a po dejme tomu 30 minutách by nejdřív vopičák vykosil pytláky, pak naháněl mladou dvojici, do toho dorazila banda dobrovolníků a policajtů na pátrání, přišlo další ultimátní gore a dobrý konec, měl by Magee zaděláno na béčko roku. Ne vole, on tam musí srát čarodějnice, indiány a podobný mrdky. Když ten šerif říká, že nesmíš mít zbraň, protože by tě vycítil na kilometry, tak přijdou do lesa a šerif vytáhne z batohu pistoli....tvl to už sem řval hystericky do polštáře. No a ten konec z Predátora 2 byl už třešničkou na dortu vrcholu sraček. Strašný. Jako člověk přes triky....špica, jako režisér a scénárista absloutní dement. Největší promarněná šance v béčkách v tomhle roce.40%.

Útok z hlubin 2 (2018)

Jednička je sice strašné béčko, ale nezestárlo ani o den a minimálně dvakrát do roka se k němu s chutí vracím. Tohle vzniklo proč? Herci jsou naprosto příšerní, hlavní hrdinka má o proti jedničce větší kozy a hlavní hrdina má větší svaly, jinak ale mají všichni mozek menší minimálně o polovinu. Film se naprosto může rovnat všemu, co točí Asylum. Dokonce i to SyFy umí zábavnější béčka. Ty ukňápaný pirani co měli být asi jako mláďata žraloků jsem hodně nepobral. Harlin možná totálně zničil svojí kariéru a dvacet let nenatočil jediný kloudný film, ale u tohohle se musel upřímně hodně nasmát. Já u toho spíš plakal a jak jsem zmínil, jediná dobrá věc jsou kozy hlavní hrdinky a jedna, nebo dvě dobré smrti. Ostuda žánru, ostuda prvního dílu.25%

Rudá volavka (2018)

Jestli takhle v 21.století fungují tajné služby, tak je naše společnost mnohem blíž totálnímu rozkladu, než vůbec kdokoliv z nás tušil. Nejen že se ta sladká prdelka do role vůbec nehodí, ona totiž hraje pořád stejně. Vyvalí kozy, zahoupe bokama a prdelí a všichni se z ní můžou posrat. Asi dvě scény mají opravdu dobrý náboj a to je útok ve sprchách holí a mučení, jinak je to nudná, tupá a nezáživná sračka s tragickým scénářem a stupidním chováním všech postav. To rádoby zamotané finále už mě doslova nahlas rozesmálo. Celé mi to přišlo, jako kdyby si děti kolem třináctého věku hráli v umělecké škole na špiony a cvičili na školní představení pro rodiče. Absolutní výsměch každému divákovi, který má větší IQ než 100 a nevovil SPD a Zemana. Na nic si nehrající retro lahůdka Atomic Blonde strčí tuhle stupidní hovadinu do kapsy. Kokotina s velikým K. 30%

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Zajímavý námět, pěkný vizuál a první film, ve kterým Jason Clarke konečně něco hraje. Jinak další průměrná duchařina s nulovou atmosférou a dvěma lekačkama. Na nedělní deštivý večer se sklenkou Portského ok, v kině nehodné jediného utraceného centu. Při finále nám cukali koutky. 55%.

The Midnight Man (2016)

Snaživý horor s pěkným bubákem, ale totálně zabitý příšerným ochotnickým vystoupením dvojice hlavních hrdinů a naprosto idiotským scénářem, který vám cuká s koutky co minutu. Najdete starou hru, plnou divných věcí a s papírem od krve, tak si řeknete prostě ''ok'' a jdete jí hrát....každý normální člověk by to spálil, nebo zakopal za barákem. Nepomůže tomu ani přehnaná krvavost a nekompromisní zabíjení malých dětí plné krve. Při finále, kdy bubák udělá paštiku kterou by prokouklo i retardované předškolní dítě už jsem přemýšlel o dvou hvězdičkách. Zariwny umí kompozici, ale píše strašně tupé scénáře, z něj nikdy nic lepšího nevypadne.40%.