Bestie (2022)

No to je kombo jako prase, neskutečný rutinér Kormákur který má tržební potenciál asi jako automat na kondomy ve Vatikánu se spojí s dalším naprosto neprespektivním hercem jakým je Idris Elba a ještě se pustí do žánru, který je mu naprosto cizí. Sice považuju Elbu za výtečného herce který má charisma, hlas i herecké schopnosti možná větší, než Will Smith nebo Denzel Washington, ale má neskutečný pech na výběr rolí. Hora mezi námi, Betonový kovboj, Temná věž a další. Naprosto žádný komerční potencíál a možná poprvé by mě nevadila rasová pičoidní politika a přál bych mu roli Bonda. Charisma na to má a když hrál Bonda buzerant z reklamy na slipy Calvina Kleina, proč ne Afroameričan. Jinak k filmu jako takovému, typická animal horor rutina. Animal survivaly jsou prostě debilní a na hlavu padlé, jinak by nebyly zábavné. I Spielberg v Čelistech udělal ze žraloka něco, co se realitě podobá na míle daleko, takže čím víc chcete být zábavní, tím větší hovna ve scénáři děláte¨i když případy šílených zabijáků jsou léta známé. Bohužel těch imbecilních scén je tady hromada. Nechám dcerky spát u rozbitého okna a v klidu sám jsem schovaný v bezpečí v zadu. Nebo když se před lvem schoval metr nad něj na strom a lev ho neviděl to sem už prskal smíchy. Ale to prostě asi k tomuhle žánru patří a jelikož mám rád animal survivaly, dokážu se nad to tak nějak povznést. Efekty jsou na dnešní dobu už bída, pár lekaček, žádné výživné gore, žádný roztrhaný těla, žádný ukousnutý hlavy. Kormákur je artový nudař takže jeho rozhodnutí točit tohle nechápu. Když nechce šokovat výživným gore, ať si své stereotypní rodiné klišé podle šablony točí někde v poušti s opuštěnou paničkou a netahá do toho chudáka hladového a nasraného lva. Největší prdel je, když Banji řekne, že dva lvi chrání svoji smečku a vy v 15. minutě filmu víte, že to skončí přesně na tomhle místě a lev zabiják bude vlákán k hodným kočičkám aby ho snědli. Tvl já fakt musím už psát ty scénáře. Tohle jde do kin. Bože. Film od první minuty odsouzený k naprostému přehlídnutí, opovržení či zapomenutí. Co by mě jako herce Elbových kvalit vůbec vedlo brát roli v předem odsouzenému braku? Kdybych tuhle nabídku dostal teď já, neřeknu půl slova. Možná bych i vylízal nějakou vyžilou produkční, ale tohle? No comment. 3* asi snad jen fakt z lásky tomuhle žánru. 49%.

Bledé modré oko (2022)

Solidní začátek, potom přes hodinu ukrutné nudy, zbytečných dialogů, ošklivých xichtů ( Melling by měl strčit tu svoji odpornou držku někam do hajzlu a ne hrát ve filmech) a přehlídka dobových kostýmů. Při "finále" mi cukaly koutky a říkal jsem si, ,,co to je proboha za trapnou sračku?!?" Přesvědčený skoro o odpadu vytáhne Cooper žolíka v podobě perfektní pointy která vytáhla film ze žumpy skoro, skoro na 3*. Jenže vše předtím je tak nudné, hloupé a otravné, že ani tak skvělý konec nezachrání totální zmar. Jakoby celý film točil Uwe Boll a konec Martin Scorsese. 45%.

Carter (2022)

Dlouho očekávaný akční náser z Jižní Koreje je ve finále šílený a ujetý bizár na hraně sledovatelnosti. Ujetý mix zombie apokalypsy, špionského thrilleru, akčního POV ve stylu Hardcore Henry a dalších deseti stylů. Občas na vás vykoukne úžasný akční moment, jako výbuch mobilu u držky otravné agentky, xicht rozemletý v plné rychlosti nebo několik šťavnatých rozemletých hlav o motorky, auta, vlaky a další dopravní prostředky. Jenže vše strašně degraduje šílená kamera, která se ujetě točí furt dokolečka, třese se a litá jak hipízák na LSD. Nehledě na to, že na začátku se vyloženě seká a já si nejdřív myslel, že je kvůli bouřce slabý připojení. No další věc je CGI, které je jak z parodie. Když vybuchnou ty motorky šel jsem smíchy do kolen. A takových momentů kdy z toho efekty dělají Need for Speed Hot Pursuit 2 je kotel. Těžko uvěřit, že tohle má na svědomí režisér výtečné Aknyeo. Netflix poslední dobou jede fakt bizarní podívané které možná mají výtečný nápad, ale jejich provedení je neskutečným způsobem bídné. Disney+ se vytasil předevčírem s novým Predátorem a těžce zabodoval. Netflix bude mít co dělat, aby časem neskončil v zapomnění. A nějak mi v tý záplavě akce unikla pointa s tím, jaké jsou vlastně jeho vzpomínky, kdo měl být ten Michael Bane a proč na konci vyletěl do vzduchu ten most. No prostě ujetý a těžce nezvládnutý. 45%.

Černý krab (2022)

Netflix a jeho neskutečná trefa do černého. Norsko napadne neznámý nepřítel (dle vybavení lze hádat těžko která armáda to je) města jsou v troskách, lidé umírají po tisících, armáda je demoralizovaná a v koncích. Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině je tíživý pocit uvěřitelnosti a beznaděje o to silnější. Noomi s tajným úkolem musí přejet 100 námořních mil po ledu, aby zvrátila absolutní prohru Norské strany. Atmosféra by se dala krájet, několik výtečných akčních sekvencí, smutných a nepříjemných scén (mrtvoly včetně dětí v ledu) a vynikající hudba. Kdyby to mělo přeci jen svižnější tempo, dal bych klidně plnej. Ale jak už jsem řekl, vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině neskutečná trefa. Netflix boduje.85%.

Deadstream (2022)

Super kombinace hororu a komedie, která lehce vykrádá (nebo vzdává poctu) to už si každý musí vyložit po svém...legendárnímu Evil Dead. Plus si dělá prdel ze všech těch vymrdaných Influencerů, youtuberů a podobné pakáže. Jako komedie to funguje výborně, několikrát jsem nahlas vyprsknul smíchy (suprise, bitch!) Winter napodobuje hlasem, stylem humoru i vyjadřováním Ryana Reynoldse, takže kdo nemá rád Reynoldse, nebude mít rád Wintera, ta podobnost vyjadřování i tónu hlasu je až okázale podobná. Jako horor to funguje díky několika výtečným lekačkám i solidní atmosféře. Bohužel veliká vada jsou mizerné kostýmy, tam je vidět, že peněz bylo málo a bije to do očí a největší vada která mi nedovolí dát tu 4* je Winterův herecký výkon, když má hrát strach. Tam jsou jeho herecké limity až bolestivě viditelné. To ovšem neznamená, že Winter se svoji ženou (nebo sestrou, netuším) natočil pohodovou hororovou jednohubku, u které jsem párkrát solidně lekl a hodněkrát nahlas zasmál a to přesně od hororové komedie čekám. Solidní a poctivé řemeslo. Pokud nespychne a sežene pro příště nějakou tu dotaci, máme o další nadějné tvůrce postaráno, A na závěr bych málem zapomněl pochválit hudbu. Výtečný hororový synťáky z 80.let který mi hodně na konci v titulcích připomenuly Maniaka s Woodem.65%.

Denní směna (2022)

Dobře, možná to má děravý scénář, který místy dělá z hlavního hrdiny opravdu neskutečného trubce a celý konec v podzemních chodbách je opravdu hodně, hodně stupidní, ale jinak je to celý natočený s neskutečnou láskou a nadšením pro žánr. J.J. Perry je hlavně kaskadér a rukopis filmu tomu odpovídá. Neskutečně dokonalý a brutální akční scény. Už první bitka v baráku mi dala vědět, že mě čeká solidní nářez a když se Foxx a Franco spojí s Adkinsem a Howeym šel jsem do kolen. Jejich vybití hnízda mě rozsekalo, tlemil jsem se jako mentál a užíval si každý dokonalý nápad, zabití i úhel kamery. Neskutečný hlášky celý film, kdy jsem opravdu několikrát vyprsknul smíchy. Není to Blade, ale jako komediální alternativa která by se mohla rozjet v solidní franšízu to má neskutečný potenciál. Možná trpí denní směna scénářem, který by napsal i Livingdead po incestním dýchánku se ségrou, ale zábavnost výsledného díla naprosto předčí a mě nutí ignorovat ty nedostatky ve scénáři. BTW lepší automobilová honička tu nebyla roky. Akční laskomina plná solidně natvrdlého humoru. U mě dobrý. 70%.

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

Hořký konec jedné z nejlepších animovaných sérií. Příšerná animace, děsivé dialogy, stupidní příběh. Příšerná iritující nuda u které se nemůžou bavit ani ti nejmenší děti. Disney dělá většinou solidní rozhodnutí, bohužel něco se mu občas šíleně nepovede a jaká hlava vymyslela takhle znevážit takovou značku, to mi hlava nebere. Celou tu tragédii nezachrání ani povedený český dabing který má kompletní obsazení z minulých dílů. A zrovna takhle vyčpěle natočit příběh o jedné z nejlepších postav celé série. Netflix točí občas šílený laciný bizáry a Disney+ mu bude solidním konkurentem evidentně. Jako milovník prvních třech dílů sem trpěl. 30%.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Raimiho rukopis je hodně znát, hlavně v opravdu hororově mířených scénách. Olsenka jako vraždící svině v sídle Iluminátú umí neskutečným způsobem pobavit i vyděsit. Nejodvážnější Marvel od dob prvního Bladea. Občas to víceméně opět uklouzne ke komedii, ale takový směr Marvelu bych si nechal upřímně líbit. Úžasná hororová jednohubka která mě vlastně docela nadchla.80%.

Grimcutty (2022)

Další ptákovina o bubákovi co killuje smrady na síti, tady podpořená žijící ze strachu rodičů o své přecitlivělé ratolesti. Nejděsivější v celém filmu je Shannyn Sossamon, která bohužel nedozrála z ultimátní kundy do totální milfky, ale je z ní oteklá bába, která navíc jen dělá křoví nějakému přistěhovalci co si ke hraní odskočil od řízení Uberu. Co se týče příběhu ten nebyl úplně špatný, něco jako Slender Man a podobný filmy, jenže to provedení je žalostné. Na druhou stránku jsem se asi 3x opravdu pořádně leknul a hlavní hrdinka je docela sympatická. Prostě další zbytečnost, která nepochopitelně našla cestu z Hulu na naše Disney+ na úkor poměrně chváleného a určitě důležitějšího Hellraisera. Ach jo.40%.

Hádkovi (2022)

Prachař je můj oblíbený natvrdlý idiot, který umí zahrát v každé bezduché břečce dokonalého dementa, ale zrovna tady je jeho slaboch omlouvající svoji vlastní pointu kvůli zásunu do vymazané Novákové naprosto bez šťávy. Čermák se mi líbí spíš jako drsný samorost než jako totální výmaz a Pavelka má příliš málo prostoru. Je to škoda, grupa úžasných herců v jednom bytě (nepočítejte Novákovou, to je fakt jen plochá ozdoba) ale výsledek je natažený na sérii hádek, ehm což je z názvu asi jasné, ale baví to tak hodinu necelou a pak už to nudí a ke konci dokonce otravuje. Ale u scény kdy Prachař pošle do píči manželku svého bratra a se slovy "promiň brácha" Čermák jen ledabyle mávne rukou sem se pochcal smíchy. Btw Čvančarová je dva kitkaty od bankrotu. Jako hodinový divadelní skeč jo, jako film ne. 45%.