Constantine (2014) (seriál)

Kdo viděl film, tak ho nemůže seriál ani v nejmenším přesvědčit o svých kvalitách, které prostě nemá.Pilot byl zoufalej a já sem spíš hlavně z nudy pokračoval v sledování dál, zatim jsem skončil osmým dílem a můžu vám říct, že opravdu dobrý byl třetí, šestej a o právě zatím poslední osmý díl, jinak je to převážně bída a nuda.Hlavní představitel nesahá Keanu Reevesovi ani po kotníky a je mi úplně u prdele, že je blonďatej a angličan.Comix sem nikdy nečetl a pro mě je prostě John Constantine Keanu Reeves.Ostatní postavy mají nudně napsané charaktery a tak plochý scénář, jaký má seriálová postava Chase jsem snad ještě nezažil.Do seriálu nateklo spoustu peněz, to je vidět.Efekty jsou vynikající, ale celé je to špatně napsané i zahrané a jediný díl, který mě opravdu bavil byl šestý od řezníka Marshalla.Constantine je moc lidskej, nekouří vole skoro vůbec a jeho hlášky sice občas pobaví, ale drtivá většina je křeč.Kdybych neviděl film, možná bych byl nadšenější, ale z fleku můžu říct, že tenhle seriál do světa díru neudělá a předpokládám, že po 13. díle skončí.Zklamání.55%.

Cooties (2014)

A zase všechno prostě jen na půl plynu.Leigh Whannell sice napsal hodně dobrý scénář, plný odkazů a vymazlených hlášek, ale režisérská dvojice už si s ním asi nechtěla nebo spíš moc neuměla poradit.Když točíte film, kde se evidentně budou zabíjet malé děti, tak ho udělejte pořádně, nebo se na to radší úplně vyserte.Vzhled nakažených dětí bylo hned to první do očí bíjící co je jen na půl plynu.Sice trochu upravený zvuky nakažených ,ale jen pocákaný obličeje od kečupu, jako když byste ty malý smrady nechali půl hoďky o samotě v mekáči.Žádný pořádný tesáky ani děsivý kontaktní čočky...prostě odfláknutý.Další věc, zabíjení....mizérie, která byla diletantsky sestříhaná a to jak když kosej děti, tak když učitelé vrací úder.Další provar děj, který nabízel cestovaní a brutální vybíjenou po celý škole se zabije na dvou místech a pak v nějakým skladu.Co na Cooties oceníte je skvěle nekorektní scénář, který paradoxně funguje pokáždé, když spolu postavy mluví, ale když se má jít do nějaké akce, tak režisérské duo zoufale selhává.Pořád to není tak strašné, pořád je to průměrně udělané, ale do takovýho nekorektního masakru nemůžete jít jen na půl plynu.Jako byste si zaplatili po deseti letech manželství 3 luxusní prostitutky a měli by následovat brutální orgie, který byste na půl prokecali a pak skončili po deseti zásunech schoulení do klubíčka a brečeli..co jste to provedli.Dvojku bych si klidně dal, ale rozhodně od režisérů, co si nenechali koule u manželky v kabelce.50%:

Dark Was the Night (2014)

Když nic jiného, tak je Dark Was the Night příjemným překvapením.Atmosféra je hned ze začátku naprosto parádní a hodně příjemně jsem se bál a nepotřeboval jsem k tomu ani žádný lekačky, který jsou sice ve filmu jen tři, ale za to parádní, stejně jako atmosféra kterou režisér kouzlí díky výtečný vizuální stránce, ani mi nevadil ten modrej filtr kterej se ve finále k tý celkový depresi hodil perfektně.Kevin Durand je sympaťák a roli utrápeného otce/šerifa zvládl na jedničku a myslím si jednoznačně ukázal, že nemusí hrát jen psychopaty a vojáky, ale že má i na dramatický žánr.K dobru si určitě musíte připočíst to, že monstrum není celou dobu vidět a jen tesáky a kopyta odvedou půlku hororové práce.Do první hodiny jsem byl dokonce možná na 5* a celou stopáž přemýšlel, proč že to je zase na ČSFD tak hrozně podhodnocené, no ono od přesunu do kostela to jde bohužel rapidně dolu a když se ukáže ta digitální ještěrka jak vystřižená z Pavučiny snů, je po srandě.Potom ale režisér udělal něco, co mě zase nakoplo a ten poslední záběr mě docela dostal, to bylo nečekaný a odvážný a režisérovi muselo být jasné, že tím hodně diváků nasere.Upřímně, kdyby stvůra vypadala jako Tim Curry v Legendě a příběh nabyl jiného směru a opravdu se jednalo o nějaké prokletí města a ďábla, asi by tu bylo víc procent a víc spokojených hororových fanoušků, ale i tak si tenhle malý horor zaslouží pozornost.Bál jsem se a bavilo mě to, škoda toho neukočírovaného konce.69%.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Wirkola natočil ve své domovině jediný dobrý film a to první Mrtvý Sníh, potom mu dali vela peňazí, natočil si s plejádou hvězd slušně odsýpající blbinu (samozřejmě jedině director's cut) a stouplo mu to do hlavy.Zatímco jednička, byla svižná a nápaditá jízda, plná skvělé atmosféry a dokonalého černého humoru, dvojka je rozvleklá nuda s neuvěřitelně násilně našroubovaným humorem.Scénky nejsou vůbec efektivní a svižné, přimomínalo mi to ten styl humoru televizních estrád, kdy někdo udělá fór a vteřinku se trapně čeká, jestli se divák začne smát a on začne, jelikož z produkce řvou smějte se čuráci.Jenže tohle Wirkola řvát nemůže a já mu na to seru.Pár vtipů ušlo, policajtka je kurva sexy a místy je dobře udělaná i akce.Jenže celý to nějak nefunguje, některé scény už jsou i na mě moc a to především výbuch dvou kočárku a sex s mrtvolou,Film paradoxně funguje nejvíc v těch pasážích, ve kterých odkazuje či přímo ukazuje první díl, který byl skvělý, díky sněhu měl úžasnou atmošku a odsýpal (dal jsem 5* mimo jiné) takže na dvojku jsem se tešil jako prase a jako svině byl zase zklamaný.Wirkolovi narostlo ego a už to není taková sranda a vy, kteří jste z jedničky udělali záležitost 59% a tohle jste namrdali na 77% jděte do hajzlu.Snad to spadne tam, kde to má být, na 50%.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Už když se jen na chvilku zaposloucháte do těch umělých, unylých a stupidních dialogů, po deseti minutách vám bude jasné, že tahle neumětelská zrůdnost neměla nikdy vzniknout a jen pošpinila jméno legendárního prvního dílu.Bolek Polívka byl mým oblíbeným hercem, jeho výkony v Musíme si pomáhat, Pelíškách a konec konců třeba v poslední době i v těch sterilních Mužích v naději byly výtečné a on jako herec měl veliké jméno.Jako hodně lidí co mají hodně chtěl ale ještě víc a tak mu ta jeho megalomanská vidlácka farmička krachla a on musí znásilňovat svá nejslavnější díla a ke svému úplně idiostskému scénáři, který jako by psal úplně vyprahlý komik těsně před sebevraždou si najme toho nejubožejšího režiséra v české republice, který je schopný jít na hrad ve flísce.Na tomhle filmu není dobré vůbec nic a já odmítám uznat cokoliv, co by se snad dalo nazvat náznakem nějaké filmové práce.Když vidíte, že je možné u nás sehnat sponzory na něco tak stupidního a zbytečnýho, nechcete mít s českým filmem už nic moc společného.Naše domácí filmové vody jsou jak nahnilá žumpa plná zvratků a výkalů a naši ubozí čeští tvůrci si v ní dokonale rochní ty svoje vykrpený rypáky.Sračky se u nás točej, samý sračky.0%.

Děs po setmění (2014)

Další z dlouhé řady primitivních slasherů s retardovaným scénářem.Jako bych se přes kopírák koukal na vypatlaninu Vřískot 4 a to se všemi imbecilnostmi, které tenhle ubohý pod žánr hororu nabízí.Co na plat, že vraždy maj grády a dočkáte se pořádnýho porcování, když scénář opět dělá z postav naprosto iracionální kokoty, pointa je vykradená z Vřískotu a překvapivá asi jako vaginální mykóza u šedesátiletý kurvy.Kéž bych se jednou dočkal inteligentní vyvražďovačky.Nejvíc mě asi pobavil ten přístup policajtů, kteří vlastně po nikom nepátrájí a ten Texas Ranger to už si děláte prdel.Osamělý Vlk, jak si sám nechal říkat ve filmu přečte dvě prohlášení do televize a skoukne jeden film v bedně, strašně cool přístup když vám v prdelákově řádí brutální psychopat.Chápu, že v těhle filmech má jít o pořádný porcovaní jalovejch komparzistů, ale prostě mě tyhle scénáristické zvratky nedovolují si takový shit užít a nepomůže tomu ani rošťácká Addison Timlin, jelikož její kozičky zůstanou nebezpečně moc schované.Další zbytečný zářez do tohohle hloupého žánru.40%.

Devil's Tower (2014) odpad!

Naprosto příšerně amatérsky působící a tragikomicky natočená, ubohá srágora.Kdy bylo za filmem v závorce napsáno (amatérský film), v klidu bych tomu bouchnul 3* a vzdal hold těm šikovnej cápkům, co s pár litrama kečupu a bandou příšerných herců, nejspíš kámošů z nejbližšího Liverpoolského pubu natočili odvážný fan film, jenže ono to mělo rozpočet a dovoluje si to hrát na opravdový profi film a potom se tomu můžete a vlastně musíte jedině smát.Film je zadarmo k vidění na youtube, takže kdo byste měli zájem vidět jak končí herci, kteří bez svých kamarádíčků nemají šanci jinde, pozdravte spolu se mnou zdvyženým prostředníčkem pachtícího se Jaye, který vzal roli snad za každodení ranní porci fish and chips a pytlíček heráku.10%.

Die Antwoord - Pitbull Terrier (2014) (hudební videoklip)

Nebýt filmu Chappie, nikdy bych o týhle skvadře podivnejch tlam nikdy neslyšel, ale k tomu filmu seděli jak prdel na hrnec a i když tuhle hudbu většinou nesnášim, tohle je super nářez!80%.

Díra u Hanušovic (2014)

Mít ve filmu Ivana Trojana je v Česku totéž, jako mít v USA ve filmu Johny Deppa a nevyužít ho je opravdu na pováženou.Krobot natočil něco mezi Slunce seno a Václavem, problém je v tom, že scénář nemá žádný příběh, žádný smysl a jen scénu od scény bez většího smyslu ukazuje hromadu šíleně debilních vesnických postaviček, které jsou až moc přetažené za vlasy.Strávil sem na vesnici hafo let jako dítě a znám mraky lidí z prdelákovů a nikdy jsem ještě neviděl tolik debilů jako v Krobotově Díře.Film se vůbec nikam nedopracuje a jediná vtipná hláška he Trojanovo odfrklé ''čurák'' to ale ať se pan Krobot nezlobí, ale herci nemají vůbec co hrát a mohl tam z fleku nechat hrát úplně druhořadé herce z malého vesnického divadélka.Jediná emotivní scéna, která vyžadovala herecký výkon je Vilhelmové (která jediná opravdu hraje) hádka s matkou, jinak herci jen tupě sedí a čumí a nemají co hrát, takový David Novotný je ve filmu úplně na piču, to sem tam mohl plesnivej chleba žrát já a pít u toho to hnusný pivo a pane Krobot udělal bych to bez nároků na honořář.Zfilmované nic, ani nevim proč ty 2*, že sem neusnul?

Divergence (2014)

Nesympatická šprtka s Dawnovým syndromem zachraňuje sklízeče mrkví ve scífku napsaném pro čtrnáctiletý pipinky co si ještě ani jednou nešáhly na kundu.Naprosto ultra debilní scénář ze kterého se mi chtělo co minutu doslova zvracet.Hádám, že Verča Rothů je stará zahořklá panna, co zažila sex jednou a to když jí pudl jejich rodičů lízal z kundy burákový máslo.Rozdělení do frakcí dávalo smysl jako novoroční projevy Miloše Zemana, ono totiž když chcete být ten odvážný, nebo jak to bylo, budete potom vesele jako opička lézt po mostech a pilířích, skákat jak mentálek po mrtvičce a pořád se tvářít hrozně hustě, jako Gay Country co v každým záběru vypadal, že ho právě vypenetroval postarší upocenej negr.Zajímal by mě teda test v jiných frakcích, předpokládám že ty sklízeči ovoce se předháněj v tom, kdo vytáhne špičatější karotku a kdo první zařve až si ji budou rvát do prdele vyhrkne 'au' bude muset z kola ven.Když se ta nesympatická dvojka plazí na ruský kolo, bylo úplně vidět jak se při dotyku dotyčné nesympatické šptky zvlhly kalhotky a protekla skrz na skrz až to káplo tomu bukanýrovi na čelo.Twajlajt je proti týhle břečce neskutečný majstrštyk a třeba takový Labyrint napínavá sci-fi pecka.Z týhle mentálně retardovaný břečky pro kretény a nanynky co si každej večer mastěj káču u plakátu Edwarda z bravíčka si musíte dělat jedině prdel a to, že jsem se u filmu celou stopáž neustále tlemil a sypal ze sebe hlášku za hláškou dám dvě milomrdný *, scénáristická břečka v líbivoružovoučkém hávu.35%.S knížkou bych si nemilosrdně vytřel prdel.