We Shoot with Love (2009)

Klipy ukazují potenciál českého filmu. Neříkám, že je to extratřída, ale potenciál je vidět. Tak proč ho sakra tito režiséři neprokážou i ve svých celovečerních dílech? Jinak klipy měli příjemné obsazení, vizuélně pěkné a některé měli i vtip, takže 3*.

Tango (1981)

Tomu říkám zmatek. Tohle je skoro geniální dílo. Tohle nakombinovat, aby to v rámci možností vypadalo celou dobu plynule a všechno sedělo, nikdo nikomu nepřekážel, může snad jen geniální matematik, či animátor a řežisér.

500 dní se Summer (2009)

"Láska... Doprdele, já nevím. Pokud je milá a dávačka, ne?... Na tom "milá" nelpím." Komedie to moc není, jesli jsem se jednou usmál, právě při této replice. Jinak je to velká romantika a na té zase já nelpím. Sice jsem do toho s tímto rizikem šel, ale čekal jsem trochu více komiky. Zooey Deschanel je opět okouzlující. Takže ona a vysoké hodnocení zde byli dvě věci co mě k tomuto filmu přilákali. Nebyl jsem úplně zklamaný, ale čekal jsem víc. Ten jakoby happy end na konci, kdy mu ta holka na pohovoru nakonec řekne, že by s nim na kafe šla, mě trochu mrzí. Předpokládám, že film mnou jen tak prošumí a za měsíc už si asi ani nevzpomenu o co tam šlo.

Až na krev (2007)

Vo co tam sakra šlo? 150 minut ušmudlanejch od ropy, náboženských keců a keců jednoho blázna. Prostě nechápu co tento film měl sdělit. Dokoukal jsem ho jen proto, že jsem stále čekal, že se z toho něco vyvine, ale po dvou hodinách jsem přestal doufat a už jsem jen čekal, kdy to konečně skončí. Jednu hvězdu dávám za dobové prvky, které museli dát hodně práce.

Star Trek (2009)

Jak se začne ve filmu cestovat časem, je to záruka toho, že divák musí žačít přemýšlet. Jak divák musí začít přemýšlet, je z toho nakonec většinou vysoké hodnocení. I mě u tohoto filmu hlavně zaujalo jeho provázanost s minulostí, přítomností a budoucností, dále se k tomu přidala skvělá vizuální stránka a proto dávám 4*. Proč ne 5? Když si odmyslím to propracované splétání časových etap, tak je příběh spíše takový komiksový. Byl jsem zvědavý na Simona Pegga v nekomediální roli, ale on nezklamal, protože jeho role byla opět komediální!

Svět přírody - Medvědí muž z Kamčatky (2006) (epizoda)

Krásná příroda, neuvěřitelný vztah člověka s mědvedy popírající spoustu předstudků o těchto "krvelačných" šelmách a dojemný konec. Dokument plný překvapení, roztomilých medvíďat a jednoho odvážného badatele, který hledá hranici vztahu medvěda a člověka.

Mariňák (2005)

Ve válečných filmech mám radši tu surovost války, a tudíž si nepotrpím na nějaká umělecká vizuální díla na plátně. Neříkám, že záběr na hořící ropné vrty v pozadí nevypadala hezky, jenže prostě u válěčnýho filmu mi to nesedí. A vůbec jsem čekal něco jiného. Když je pointa, že si voják za celou válku nevystřelil jen do vzduchu, tak to mi taky moc nesedlo. No prostě je to netradičně pojatý válečný snímek a minimálně za jedno skouknutí určitě stojí.

Taková normální rodinka (2008)

Jó, Megafilm na Nově tak co jste čekali? :-) Je to jako poslední dobou se všemi komediemi českého původu. Pár vtipných momentů jsem viděl, ale celkově film vyznívá trochu do ztracena. Vyzdvihl bych role a komediální výkony dvou herců a to Luboše Kostelného a Hynka Čermáka. Jak se Hynek Čermák diví v té scéně, jak u sebe doma nachytá manželku s jiným a pak vyleze manželka toho jiného, je snad úplně geniální, stejně jako nápad této scény. Přesto je toto právě jeden z těch světlejších momentů, kterých je v celém snímku po skrovnu.

Noc v muzeu 2 (2009)

"Jestli ještě jednou promluvíte, na mou duši Vás zabiju. Rozumíte tomu? Buďte zticha! Vidím, že se chystáte..." - "Já chtěl jen říct..." - "Ještě slovo a zmasakruju Vás."Oddychovka s Benem Stillerem a sympaťandou v leteckym Amy Adams. Nenudil jsem se, párkrát jsem se zasmál. I když nejde o žádný smysluplný příběh s poselstvím, chci být v hodnocení shovívavý a to proto, že si sám nedokážu představit, kolik tato zdánlivá krávovina musela dát práce. Prostě chcete-li si odpočinout po náročném dnu, tento snímek může být to u čeho si odfrknete.