Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Nebyl jsem příliš nadšený. Vlastně byl příběh celkem prostý, ale řekl bych až neuvěřitelný. Párkrát jsem pochyboval o inteligenci hlavního hrdiny. Avšak většinou jsou úvody a začátky to horší z celého filmu a i prěsto, že jsem byl celkem zklamaný, jsem zvědavý na pokračování...

Líbáš jako Bůh (2009)

"Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde nějaký blbec, který to neví a udělá to!" Sázka na ověřené ksichty. Ale například role Bartošky nebo pani Holubové, tak ty jim sedli jak prdel na hrnec. I když asi nejsem přímo cílová skupina, pro kterou je film určen, přesto jsem se bavil a mám dojem, že některé hlášky by mohly časem proniknout i do lidové mluvy tohoto národa. Když to měla být zábava, tak to byla zábava. Když to mělo být filosofické, bylo to filosofické, ale právě v těhle chvílích jsem se já nudil, ale přisuzuju to tomu, že nepatřím do cílovky, jak už jsem řekl.

Suprhrdina (2008)

"Nejsi nic jiného než škaredá, nevděčná, malá coura. Stejně jako tvá matka. - Kdo to byl? - Moje matka." Film typu Scary movie a jemu podobné. Párkrát jsem se zasmál, někdy i od srdce, ale některé vtipy mi nepřišli vůbec vtipné, někdy trapné a někdy jsem je prostě nepochopil, protože narážely na něco o čem nemám páru. Naštěstí stopáž je velkorysá a zbytečně neprotahuje divákovo utrpení. Přesto za těch pár vtipných momentů dávám 2*.

Mafiáni (1990)

"Dělal jsem si srandu. Jseš cvok? - Jak to mám poznat, kdy si děláš srandu? - Já si dělám srandu a ty tu odpráskneš chlapa?" Přišlo mi to jako strohé převyprávění příběhu, jednoho z mafiánů od úplného začátku do konce. Příběh ze zajímavého přostředí, ale to nestačí. Takové filmy podle mě těží z úspěchu Kmotrů, ale nedokáží se mu vyrovnat. Prostě celkem zklamání. Mé očekávání bylo asi velmi vysoké. Avšak při jedné scéně mě opravdu mrazilo, když Tommy zastřelil toho Spidera, nevím proč, ale tahle scéna mě celkem dostala.

Dohráno (2001) (pořad)

Koukal jsem teda hlavně na fotbalové Dohráno a doteď koukám na jeho pokračovatele v rámci Studia fotbal. Nic jinýho, takže ani lepšího u nás není. A hlavně, když tam byl Čapoun tak to měl Ivánek Horník pořešený. :-)

Stalo se (1997) (pořad)

Jako malý jsem se na Stalo se často díval. Vybavuji si svělé sestřihy, které směsicí úryvků z různých pořadů uplynulého týdne vznikali vtipné satyrické pointy. Škoda tohoto pořadu, protože i dnes by se určitě uživil a po odchodu Miloslava Šimka, zde kvalitní satyra chybí.

Alles Gute (2009) (seriál)

Nové díly na streamu jsou přecejen o slabší než ty z dob České sody, jak se říká: do stejné řeky nestoupíš.

Volejte řediteli (1994) (pořad)

"Dobrý den a dobrou chuť pokud právě obědváte, vítám vás u xytého dílu pořadu Volejte řediteli." 3* z nostalgie a za to, že dal tento pořad inspiraci k skvěláým humorným scénkám např. Zdeňka Izera nebo Petra Čtvrtníčka.

District 9 (2009)

Hodně originální, ze začátku jsem měl podezření zda se z toho nevyklube komedie. Jenže po půl hodině film nabere na obrátkách a pak už jen čekáte jak to sakra skončí. Děj neustále kličkuje a já si každou chvíli měnil své doměnky o možném konci filmu a nyní čekám, kdy se objeví projekt District 10.

Piráti na vlnách (2009)

"Vždycky jsem žil pro zprávy a počasí. Klidně pro ně i umřu. Obzvlášť pro počasí." Největší námořní katastrofa hned po Titaniku, avšak tahle nakonec skončí dobře. Děj není úplně k popukání, tak jak jsem očekával. Určitě bych tohle chtěl zažít, ale to se ví, že je vtipnější něco prožívat, než se na to jen koukat. Jenže konec přidal ještě tu poslední čtvrtou hvězdu do mého hodnocení a to i přes relativně delší stopáž, která se ovšem v pohodlném křesle vedle někoho příjemného dá ustát.