Čerkasy (2019)

Zamatený a zcela chaotický film, ve kterém má jeden problém pochopit , co se zrovna děje a najít si vztah k jakékoliv postavě včetně toho jelita Mišky. Nevadí mi, že se tam téměř nebojuje, vadí mi, že se v něm dějí věci, u kterých divák netuší , proč se dějí. A zbytek je podán pomalu a hodně nudně, přesto mi určitý vhled do situace poskytl, stejně jako vhled do situace v ČR, kde se nad "ukrajinskou propagandou" rozrušují rusofilní filcky i u filmu, který je propagandy takřka prost.

My všichni školou povinní - Návrat (1984) (epizoda)

Nejlepší je samý závěr, během kterého loučící Lamač stojí pod okapem a vypadá jako osamělý oběšenec. Dodnes mi vrtá hlavou, zda šlo o režijní záměr, být totiž na jeho místě s tou jeho megerou, asi bych si to hodil taky.

TBH (2022) (seriál)

Přesto, že zde teenageři svým zcela neempatickým a hovadským jednáním připomínají spíš americké seriály, se mi to herecky a společenským přesahem líbí. Pravda, některé teze jsou zde podány poněkud strojeně, ale účel to asi plní. Ne, nevěřím, že dnešní mladí jsou taková hovada, jako v tomhle seriálu.

Vychováni vlky - Happiness (2022) (epizoda)

Nápad, nápad, nápad. A co dál? Nic. Mám pocit, že druhá série skončila v půlce a ani tvůrci sami neví jak a zda vše v hypotetické třetí sérii dospěje k nějakému konci. Spíš se obávám dalšího větvení a rozmělňování někdy možná dobrých nápadů.

Není čas zemřít (2021)

Genetická bondovka, ovšem bez čehokoliv, co by mě zaujalo. Prostě produkt bez chuti a zápachu,nuda.

1883 - Spěchající mraky (2022) (epizoda)

Vylhané, nudné vyprávění, které přepisuje historii Amerického Západu 19. století liberální propagandou s ušlechtilými divochy a hodnými osadníky. Postavy černobílé, bojové scény nerealistické (tři pistolníci zlikvidují 10 ostřílených lapků tak, že k nim přijedou a ...zastřelí je - kdyby to bylo tak snadné), samá vata, prokládané nezáživným vyprávěním městské dívky, ze které se za měsíc stal zkušený kovboj a které se ze smrti "životní lásky" oklepala za 14 dní, aby si následně narazila Komanče. Němečtí/židovští osadníci, co to s nimi udělali? Vždyť je zobrazují jako skupinu nesvéprávných dementů, jakými ve skutečnosti skutečně nebyli, o čemž nakonec hovoří 15% současných Američanů s německým původem. Seriál má docela pěknou kameru a hudbu, ale ty historické lapsy a nudu nezachrání. Když nad tím přemýšlím, přijde mi , že 1883 popisuje dobývání Divokého západu tak, jak si představuje americký městský liberál, že vypadalo.

Drž se blízko (2021) (seriál)

Hlavní postava ženy s "temnou minulosti" je naprosto tropická a vyvolává pouze nechtěný smích.

Modelář (2020)

Petr Zelenka netočí filmy s přáteli, on je zejména točí pro přátele. Pro nikoho jiného. Líbí se mi Hádek i Mádl, coby herci a oba byli fajn i zde. Jenže co s tím, když Hádek musí hrát takového vypatlaného idiota, který, ač má doma zjevně finanční perpetuum mobile a kočky mu samy skáčou do postele, reší kokotiny, které dnes už nikoho dávno nezajímají. Chápu, že Mádl má hrát jakousi parodii Katoa, ale proč? A písně Janky D.? Proč z nich je ve filmu jakýsi vykastrovaný pop? Vždyť v originále zní daleko syrověji a o dost lépe. Nechápu.