Kokosy na sněhu (1993)

Jeden z nejodpornějších happyendů všech dob, ale jinak slušná zábava.

Bitva o Sevastopol (2015)

"Pánové, je mi 25 let a dosud jsem zabila 309 fašistických okupantů. Nemyslíte, pánové, že jste se za mnou schovávali již dost dlouho?" Dnešní holky dokáží dát do 25 let i 309 fotek na facebook. Tahle se válela v bahně a stihla zabít 309 nepřátel, což je pro mě fascinující. Kdyby to nebylo podle skutečného příběhu, tak bych dal o hvězdu míň, ale takhle musím jít na plný počet.

Zákon Helena (2016)

Dokument těžící z atraktivity tématu. Připadalo mi, že Helena Káhnová je tam trochu na vedlejší koleji. Působilo to na mě spíše jako dokument o Petře Nesvačilové zpovídající účastníky případu Berdychova gangu. Helena Káhnová a Tomáš Gregor, kteří za rozbití Berdychova gangu dostali zdrcující odměnu 10 000kč, by si za svoji statečně vybojovanou a vítěznou bitvu ve válce se zločinem rozhodně zasloužili lepší dokument.

Wrestler (2008)

Rourkeův geronto gesicht vypovídá o velice náročném životním stylu. A tady se to hodí. Výborný výkon.

Kosti a skalp (2015)

Tak nám ty westerny od dob Vinnetoua nějak zdrsněly. Nová doba! Rudí gentlemani žerou lidi. Karel May by se u toho zřejmě znechucením pozvracel.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Tohle mohlo být natočeno opravdu jen u nás. Jiné národy se snaží ve filmech ukázat své válečné hrdiny v co nejlepším světle a hlavně se tyto filmy věnují válečné činnosti svých hrdinů. Válečné filmy by měly být především o válce. Už ten termín válečný film lecos naznačuje. Tady je ovšem na prvním místě milostný život Alfréda Bartoše, který je navíc zobrazen jako vrcholně nesympatický hejsek, krerého především zajímá jak ojet manželky svých kolegů z odboje a na válku si vzpomene jen občas. Pokud by se film jmenoval Milostná dobrodružství Alfréda Bartoše, pravděpodobně bych ho odměnil vysokým hodnocením. Ale jmenuje se Operace Silver A a pokud vím byl, skutečnými účastníky odboje přijat velmi špatně.

Cooleyská střední (1975)

Překvapuje mě zdejší vysoké hodnocení. Jde o film o černochoameričanech určený primárně pro černochoamerické publikum. Ve filmu vystupují černochoameričané v placatých čepicích a černochoameričanky s květákama na hlavách. Černochoameričané si mohou přičíst k mému hodnocení dvě nebo tři hvězdy. Černochoameričané kteří studovali v šedesátých letech v Chicagu, si mohou přičíst hvězdy čtyři, protože se u toho pravděpodobně budou v nostalgii tahat za své dlouhé choboty.

Čarodějnice (2015)

Koalice černýho kozla a ježibab šikanuje bohabojnou famílii. Výborná atmosféra a plno náboženských keců. To je asi nejstručnější charakteristika. Není to špatný, ale řečeno slovy klasika(Verbala): "Ale když se člověk zamyslí, co všechno by se dalo v takových reáliích temných lesů středověkého Mejn vyvádět s pořádně lidožravou ježibabou a satanem posedlým capem, chce se mu ječet nad promr (teď fuckt nevím, jestli „h“ nebo „d“) aným potenciálem."

Indiánské léto (1995)

Strhující...Druhá hvězda je za to, že to nudí jen 65 min.