Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Jednu hvězdu dávám za to, že byl Vít Hnusák v dokumentu označen jako agresivní manipulátor. Já bych jen přidal, že je to moralistickej slizkej agresivní manipulátor. Bulvární pracovníci v dokumentu na mě působili dost zoufalým dojmem, stejně jako celebrity snažící se vypadat v bulváru dobře, nebo se vůbec do bulváru dostat. Zoufalci snažící se hrát na malým písečku na velkej svět. Spíš ve mně vzbuzovali lítost. Teda kromě Pavla Novotného, to je degenerovanej živočich na odstřel. Ale aspoň si na nic nehraje.

PIKO (2010)

„Z těch zhruba 200 lidí z tý mý tehdejší party jich dneska žije asi 10, s tím, že asi 8 z nich jsou houmlesáci z hlaváku s podlomeným zdravím. Takže já to vím úplně přesně, že drogy opravdu zabíjejí.“ Ano to každej ví, že drogy zabíjejí. Ale slyšet tahle slova od člověka s takovou zkušeností má úplně jinou váhu. Pro mě hodně zajímavá výpověď člověka, kterej se dokázal vyhrabat z drogovejch sraček. Bavily mě i hrané sekvence a přestože tam nejsou k vidění žádné oscarové výkony, vhodně doplňují dokumentární část.

Old Boy (2003)

„Ať jsi balvan nebo zrnko písku, ve vodě vždycky klesneš až na dno.“

Bastardi (2010)

Amatérská práce, ale film výborně pobaví. Ať už to měl v úmyslu nebo ne. Ty cikánský hlášky byly geniální a představitelé "zvláštních školáků" byli také neodolatelní. Takovou verbež je potřeba řezat, řezat a řezat. Hvězdičku přidávám za odvahu říznout do palčivého problému. Jen ať pseudohumanisti prskaj vzteky. "Tak co budeme dneska dělat děti? Budeme si kouřit čuráky." :D

Odysseus a hvězdy (1976)

Můj oblíbený dětský film. Když jsem ho poprvé viděl u babičky na její černobílé televizi, byl jsem přibitý u obrazovky směšných rozměrů a nevnímal jsem okolí. Tenkrát mi připadal úžasně tajemný. Na scénu kdy kulička začne zkoumat své okolí, jsem koukal s otevřenou pusou. Dnes jsem se na něj podíval po dlouhých letech a vybavily se mi vzpomínky na dětství. Takže hodnotím dětskou optikou. Ale jsem Husákovo dítě, dnešní haranti už to možná vidí jinak.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

" Džatravartidové, kteří žili v neustálém strachu z příchodu Velkého bílého kapesníku, byli malí modří tvorové s více než 50 rukama. Díky tomu byli jedinou rasou v historii, která vynalezla intim spray dřív než kolo." :D

Padlé ženy (2002)

Člověk by se asi moc nedivil, kdyby se to stalo ve středověku, ale bohužel se to odehrálo v Irsku v 60tých letech 20. století. To vše ve jménu morálky, kterou hlásá katolická církev. Ta církev, která tolerovala a zakrývala pedofilní zločiny svých kněží. Pokrytečtí a úchylní černoprdelníci...

Gremlini (1984)

Krásný vánoční film o příšerkách.

Franklyn (2008)

"Chce-li bůh zabránit zlu a nedokáže to, pak není všemohoucí. Dokáže-li mu zabránit, ale nechce, pak je sám zlý. A když nedokáže, ani nechce, proč ho nazývat bohem? Proč se zlé věci stávají dobrým lidem?"

Počítání mrtvých (1999)

Drama / Thriller? Nic dramatickýho ani napínavýho jsem tam nezaznamenal. Naopak jsem se slušně nudil. Ale při některých úpravách by to mohla být poměrně slušná černá komedie. A to by Cage ani nemusel měnit herecký výraz. Ty ksichty co občas nasazuje, jsou fakt úžasný.