Million Dollar Baby (2004)

Drsný a smutný příběh z prostředí boxu. Trio Eastwood, Freeman a Swanková funguje skvěle, o tom žádná, a ikdyž sportovní filmy úplně nemusím, tohle bylo geniální. Celou dobu jsem strašně fandil Maggie i Frankiemu a můžeme být rádi, že konec není klasický a plný klišé, právě naopak. P.S.: Ty Eastwoodovi kalhoty vytažené až k bradavkám mi vždycky zvednou náladu.

Insidious (2010)

Wan sehnal několik dolarů a natočil tohle. Nejstrašidelnější a nejlíp natočenej horor, co jsem viděl. Pochválit by se dalo snad všechno: i blbosti jako titulky, skryté lekačky, písnička Tiptoe through the tulips nebo (pro mě už neodmyslitelná) postava Elise, potom vzhledy "duchů", duo ghostbusterů a poslední půlhodina s drtivou atmosférou, a nakonec samozřejmě slušné obsazení (i když Patrick Wilson se naplno ukáže až v pokračování), hudba a režie. Výtky nemám a zjebal bych všechny, co upřednostňujou sračičky jako PA nebo japonský úchylárny. 10/10

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Na blití! Borhyová a ten její Blu-Ray nebo jak se jmenuje už mě fakt iritujou. Debilita všech debilit. Nova začne dobrou zprávou, pokračuje špatnou, potom nastane drastická, kulervoucí reportáž o nemocném štěňátku a zakončí to reklamou na Ulici a na co se v ní můžete těšit. Větší odpad jsem ještě nezažil.

Team America: Světovej policajt (2004)

~~~ Jsme otrlý arogantní a hloupý čuráci. A geniální a jedineční jsou píči. A Kim Čong Il je zas prdel. ~~~

Dokonalý trik (2006)

Mé první setkání s komorním Nolanem a i po třetím shlédnutí mě neobyčejně baví. Po všech stránkách strašně chytrý a poutavý mystery-thriller, který dáleko předčí všechny ostatní a je magický už jen tím, že je magický. To je mindfuck, co? Jinak by to s Nolanem nešlo. A je to atmosférické, je to herecky perfektní, je to scénáristicky brilatní, je to nápadité, je to pěkně natočené, je to originální a nevím, co ještě všechno to je. Jediný, komu se to nelíbilo byl mistr pravdovravny. Ale s tím se dalo počítat. Takže 5* a respekt směrem k Nolanům.

Beowulf (2007)

Jelikož severskou mytologii žeru, Beowulf se mi líbil a to hodně. Nejenom dočista nahatá Angelina a hardcore drak dělají z Beowulfa jeden z mých nejoblíbenějších animáků; seznam pokračuje styolovostí, ponurou atmosférou, která vyplňuje celý film a smutným koncem, které mám rád. Jediné, co mi teda trochu překáželo, byla celková prázdnota děje, ale tu mi vynahradila poslední čtvrthodina. Velkej palec nahoru, 90%.

Jak vycvičit draka (2010)

Klišovitý, ale animačně, hudebně a scénaristicky slušně zvládnutý animák. 85%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. série 80% 2. série 95% 3.série 90% 4. série 90%