Eternals (2021)

Familly Affairs: The Eternals. Snaha vecpat do dvou a půl hodinové stopáže origin všech postav Věčných a do toho dát dohromady nějakou tu story o boje dobra se zlem působí stejně jako 160 dílů první série Esmeraldy. Marvelu evidentně po průseru s Inhumans dochází dech a sahají čím dál tím hlouběji do emzáckých vod, se kterými je těžke se zžít.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Jedním slovem excelentní. I přes místy nudné příběhy se What If...? neskutečně povedlo a samotná závěrečná epizoda první série nasadila laťku hodně vysoko. I AM THE WATCHER!

Star Wars: Vize (2021) (seriál)

Hodně, ale opavdu hodně kolísavá kvalita s každým dalším shlédnutým dílem. Hodnotit Visions jako celek v podstatě nejde, jelikož je každý díl svým vlastním unikátem ať už z pohledu tvůrčího studia tak příběhu. Ze všech těch devíti dílů stojí za zhlédnutí jen 1/3 a další dvě třetiny jsou buď nic neříkající fillery, které spíše nostalgicky odkazují na jiné anime (Metropolis, GiTS) a nebo jsou naprostým odpadem co nemá ani v univerzu Legend co dělat.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Kvák či a legenda o zdegenerovaným fotrovi, kterýmu z toho soustavnýho leštění kopí po tisíc let začlo hrabat natolik, že navštívil desátou komnitu shaolinu ve který šlohnul polozdegenerovanýmu mistrovi pár kovovejch podtácků. Ano je to asijský film. Ano jde to neskutečně cítit na celém podpisu a choreografii. ANO JÁ SAKRA VÍM ŽE HLAVNÍ HRDINA JE ASIJAT. Nemůžu si pomoct, ale prostě při sledování nové Marvelovky mám až nechutně stejný pocit, jaký jsem měl při sledování Black Panthera. To násilné nucení čínské kultury dělá celému filmu stejně špatně, jako utahování si ze stereotypů, které asijaty po celém světě soustavně provází. Shang-Chi je asi stejný superhrdinský film jako Tygr a Drak, ze kterého se evidentně hodně inspiroval.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Vesemirův prequel k Witcherovi je ve spojení s grafikou Castlevanie doslova parádní, kam se na něj hrabe Geralt. Bylo super vidět doby, kdy Kaer Morhen kypěl životem a celý příběh o intrikách, politikaření a skupině zaklínačů skvěle zapadá do světa sapkowského. Něco takového potřebujeme znovu!

Kdo vyhraje v divočině (2020) (seriál)

Žádné drama? Žádné intriky? Žádné pomluvy a úrážení za zády ostatních soutěžících? Sním či bdím? Tahle hodně klidná a pohodová reality show je krásným úkazem toho, že i bez přemistrovaných retardů a recyklovaných panenek barbie z onlyfans se dokáže vytvořit sociální drama, které je na úrovni a předevšim kultivované a já uznale tleskám. Celý příběh Ose Mountain a dvojice manželů by se dal krásně zfilmovat jako dokument o hledání dokonalého domova v nekompromisní divočině a i po skočení celé reality show by bylo pořád zajímavé sledovat osudy všech, včetně výherců, protože to co se stalo po skončení soutěže, by vydalo pomalu za celou další serii.

Lovec příšer: Legendy cechu (2021) (TV film) odpad!

Do háje  a tohle mělo bejt jako co? Naprosto otřesná animace bez špetky lipsingu, naprosto stupidní příběh, kde nejzajímavější byl záčtek a konec, scénář, svět - ŠPATNĚ ŠPATNĚ ŠPATNĚ. Celý tenhle film - ehm sorry urážím filmy tak jinak, celý tenhle trailer na hru Monster Hunter je snad to nejhorší co Capcom vypustil do světa za posledních pár let. Čekal jsem aspoň grafiku na úrovni posledních Resident Evilů, ale fakt jsem nečekal že dostanu jakýsi machinima počin, který budí dojem, že byl dělán přímo při hraní MMORPG z roku 2007. Přitom trailer na samotnou hodinovou jednohubku vypadal celkem dobře. Takhle se to skutečně nedělá a pakliže Netflixu docházejí nápady, tak je skutečně lepší raději přestat a nedávat prostor těmhle nicneříkajícím odpadním kouskům - a to píšu jako fanda ságy a hráč.

Lovci trolů: Úsvit Titánů (2021)

Velkolepé dobrodružství z Arcadie končí (nebo snad ne?) filmem, který měl být jakýmsi rozuzlením a propojením mezi tím vším, co se stalo. Sympatická banda Lovců, Čarodějů, Trolů a emzáků si to nakonec rozdá se samotným božstvem a tak trochu šablonovitě dosáhne hořkosladkého vítězství. Film díky tomu působí uspěchaně a předvídatelně, především pokud se podíváte na Jimovu linku. Universum které del Toro vytvořil je skvělé a bohaté, nicméně takový uspěchaný konec si nezasloužilo.

Black Widow (2021)

No... čekal jsem teda něco jinyho. Black Widow jako film nepůsobí špatně, jedná se o typickou Marvelovku, která vás na jeden večer spolehlivě zabaví. Problém ovšem nastává v situaci, kdy se snažíte nad filmem přemýšlet, popř. kdy od názvu a zasazení čekáte něco úplně jiného. Už jen ten začátek až k titulkům se jeví jako "dospělácký" film, který by v klidu mohl mapovat temnou minulost Natashi včetně onoho slavného "Jako v Budapešti", ale není tomu tak. Celý film v závěru působí tak nějak zbytečně a je toho neskutečná škoda. O těch některých příběhových dírách snad nemá smysl ani mluvit.

Potulný samuraj Kenšin: Konec (2021)

Hodnocení po shlédnutí všech filmů, které si víceméně držely stejnou kvalitu. Upřímně jsem původní mangu ani anime neznal a vůbec toho nelituji. Objevení téhle série na mě působí doslova jako zjevení v době, kdy každé studio adaptací mangy v podstatě starý titul zlikviduje a ještě působí tragikomicky. Battósaie se tohle díky bohu netýká a máme tu rovnou čtyři skvělé díly o potulném samurajovi v dobách průmyslové renesance s choreografijí soubojů kde by se rovnou hned několik dalších režisérů mohlo učit.