Renovátoři rezavého šrotu (2018) (seriál)

Narovinu musím říct, že po všech těch záplavách "Custom" build shows mi konečně přijdou Rust Valley Restorers jako skutečně projekt, který má hlavu a patu. Jistá záruka kvality v podobě History channelu (byť v ČR je serial dostupný skrze Netflix) je na kvalitě neskutečně poznat a narovinu můžu říct, že po Grand Touru je tenhle počin druhou nejkvalitnější motoristickou show na světě. Nejde především o to, že je celá serie o stavění přeleštěných nesmyslů ve stylu autíček hot wheels, ale především o motoristické kultuře v kanadě a o tom, že vlastnit Restoring Workshop není sranda, ale tvrdý byznys s nejistou budoucností.

Mandalorian (2019) (seriál)

Nechte proboha Dave Filoniho a Jona Favreaua, aby měli v rukách celý kánon a storyline Star Wars, protože Tohle je cesta, Promluvil jsem. Teď vážně. Je smutný, že Mandalorian je to, co měla být nová trilogie SW. Dospělejší sága z naprosto odlišného prostředí. Celý seriál nám jasně ukazuje, že nepotřebujeme Jedie, nepotřebujeme Sithy. Potřebujeme něco dospělejšího, temnějšího a novějšího. Potřebujeme jednoduchý příběh, který z vysoka kašle na nějaký impéria, republiky a další nesmysly, který se točí kolem celýho vesmíru. Dlouho se nestalo, aby si seriál držel tak silnou úroveň kvality, po celou dobu vysílání. Nemám tomu co vytknout.

Zaklínač (2019) (seriál)

I přes tu otřesnou nilfgaardskou zbroj, i přes "blackening" některých ústředních postav musím říct, že Netflixovský Witcher je přesně to, co měl a má být. Hodně lidí bude mít problém především ve dvou věcech - 1. je to neskutečně podobné původnímu zaklínači, byť je to odvyprávěné tisickrát líp a 2. fanoušci herní předlohy budou kvákat, že v tom prostě nevidí svýho zaklínače. Rozhodně nechápu ty názory typu, že to působí levně, což tak rozhodně není. Každá epizoda se odehrává v naprosto odlišném prostředí a já s klidem můžu říct, že rozpočet byl natáhnut jen k dobru. Osm epizod se v závěru ukázalo jako naprosto skvělé a dostačující řešení a já už se těším na druhou serii.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

V roce 2017 jsem jasně varoval, že pokud uvidím tenhle cringe ještě jednou zrecyklovany, jiný hodnocení než odpad ode mě nedostane a ono se tak stalo. Doufám že se myšák nažral dost a cely SW universe pošle nejlíp na několik desítek let k ledu, protože to čeho jsem byl v kině svědkem, byl jeden velký cringe. Abrams se sice snažil slepit dohromady průser s označením VIII, bohužel IX díl nepřekvapil. Tolik momentů, kdy jsem byl v kině svědkem obecného posměšku jsem ještě nezažil a i přes všechny ty souboje, přestřelky a další blbosti musim říct jediný. Je to poprvý co si přeju, aby nová trilogie raději nevznikla.

Jumanji: Další level (2019)

Obstálo to, nicméně jestli chci vidět další pokračování už nevím. The Next Level vlastně nic nového není, zase ta samá parta se dostane zase na hrací plochu a zase musí najít krystal a zase zařvat Jumanji... Co je na tom vlastně novýho? Jasně... máme tu pár nových postav, rozdílů, malou bromance story a... a to je jako všechno? Jako předvánoční komedie to ujde, ale jako film který prostě musí člověk vidět ne.

Pół Wieku Poezji Później (2019)

Pálím plných pět hvězd. Na "fanfilm" (byť se na něm Poláci celkem silně podíleli) je to víc než skvělý počin. Chatrné CGI celkem omlouvá skvělá výprava, kulisy a kostýmy. Pól wieku poezji pózniej si sice hraje s myšlenkou fanfikce, nicméně ctí Sapkowského natolik, že bych si v klidu dokázal představit ještě jednu sólo knihu čistě o Lambertovi, který se jako poslední zaklínač potlouká světem. Co bohužel lehce pokulhává jsou dialogy. Pokud nejste fanouškem zaklínače, nebo jste aspoň nečetli/nehráli cokoliv z jeho světa, budete ztracení. Takový nepolíbený divák pochopí jen základní kostru - tedy že Triss cosi hledá a Lambert se potlouká světem jako jeden z posledních, to je vše. Celkem vtipná je vsuvka s Netflixem, evidentně tenhle projekt má na obstojný pokračování a já doufám, že se ho dočkáme!

Trabantem z Indie až domů (2019) (seriál)

Nedokážu si představit co bude příště. Arktida? Antarktida? Trabanti v Japonsku? Ať si říká každý kdo chce co chce. To co udělal Přibáň si zaslouží vždycky potlesk. V plejádě opravdu odpadní český produkce působí šílená trabantí skvadra jako naděje toho, že i s malým rozpočtem, lze natočit naprosto perfektní podívanou. Ukázka toho, že si s auty, který nikdo nechce, se dá udělat opravdu mnoho.

Psycho-Pass: Sinners of the System Case 1 – Cumi to bači (2019)

První ze serie 3 System Casů, který slouží jako vyplnění mezery mezi Psycho Pass 2 a Psycho Pass 3. Nějaký extrémní zázrak a návrat starých postav nečekejte. První System Case se totiž zaměřuje silně na nové postavy a jejich nástup po druhé serii (především Mika je centrem celého dění). Příběh celkem ujde, nicméně pocitu, že se jedná o úplně zbytečnou výplň se člověk zbavuje těžko.

Počátek League of Legends (2019) odpad!

Gigi izi. Koukat se na dokument o tom jak si nerdi říkají jak jsou strašně moc super je tak cringworthy, že jsem nebyl schopny to ani dokoukat. Sledovat počátky Riotu jako společnosti (asi jen pouhých 10 minut) je snad jediná celkem koukatelná věc na celým tomhle počinu, nicméně sledovat ten propagandistický zbytek o tom, jak je Vylízanej Kredenc strašně super hra, jak by jste se měli chovat a jak uctívat streamery mi protočilo tolikrát oči, že jiný hodnocení jako normální soudný člověk ani dát nemůžu.

Terminátor: Temný osud (2019)

I will be back, okay now I will be back, so mkay this time for the last time! Okay so whanever. Je mi jasný že terminátor bez Arnieho je jako lesbická show bez holek, nicméně všechny to pokusy o remake/redo/atd. tuhle ságu rozmlátili k nepoznání a moje tajná prosba o to, aby tenhle díl byl spojením toho všeho v podobnym stylu jako pro X-Meny bylo Days of the Future Past se prostě nekonalo. Najednu stranu jsem rád, že Cameron řekl prostě fck off a Terminátoří kánon z jeho ruky ucelil do jedné trilogie, která dává smysl a konečně všechno sedí tak jak má. Nadruhou mě mrzí, že ostatní filmy z univerza jsou prostě po tomhle snímku k ničemu, byť se na ně evidentně odkazuje různýmy způsoby (sebeobětování, nový nepřítel, atd.). Za co chválím je prostě návrat původního castu s jedním velice skvěle zvládnutým flashbackem za pomocí cgi. Hodně lidí bude namítat že záporná postava není nic originálního či nového a celá zápletka se kolem toho také točí. Co nadruhou stranu budou lidi chválit je to, že konečně vidíme v Terminátorovi skutečně vliv na budoucnost po tom, co se stalo. Jediný škraloup je prostě Natalia Reyes, která v některých scénách prostě působí cringovitě, až z toho oči krvácí. Neříkám, že by neměla být "zachraňována" ženská protagonistka, ale dělat z 32 letý herečku 20ti letou holčičku se sklony ke sluníčkářství mi přijde docela ulítlý.