Pokojný bojovník (2006)

Salvaova zvláštna dráma, ktorá rozhodne nebude baviť každého, ale myslím, že šancu si určite zaslúži. Nick Nolte zahral dobre, ďalší tiež slušne. Dve hodiny boli prehnané, film plynul preto pomalšie a scény boli dlhšie, niektoré trocha nudné. Mysteriózna zápletka diskutabilná. 70%

Lovec draků (2007)

Pekný a silný príbeh afgánskej rodinky. Výborne natočený film so skvelou kamerou aj hercami neamerického pôvodu. Dve hodiny je asi aj trocha moc, prestrihať by možno neuškodilo, ale aj tak je tu vidieť kus filmového umenia. Divím sa, že film nenazbieral viac nominácií na Oscara. Je to film pre náročnejších. 75%

Půlnoční vlak (2008)

Riadny hororový, krvavý thriller s poriadnou porciou brutality a nechutností. Vinnie Jones a jeho mrazivý face je nezabudnuteľný. Jeho masakrovanie obetí neskutočne brutálne. Kamerové zábery sú trocha divné, ale snažia sa byť cool. Dej je síce dosť béčkový ako aj celý film, no nudiť sa pri tom nedá. Záver bol pre mňa dosť WTF a bol som sklamaný, ale celkový dojem je dobrý. Pre istú skupinu ľudí môže byť tento film poklad, pre iných zase odpad, ja hodnotím ale objektívne, takže 3* si film zaslúži. 60%

Formula 51 (2001)

Nebyť skvelého Samuela L. Jacksona, tento film by som si ani nevšimol. Je to nadpriemerný krimi thrillerík, ktorý ubehne ako voda, dokonale pobaví a to zase hlavne kvôli Samuelovi, ktorý tomu dáva všetok šmrnc. Film je natočený s nadhľadom a čierny humor sedí. Od štyroch hviezd to nemá ďaleko a som rád, že som dal filmu šancu s odstupom času. 69%

Coco Chanel (2009)

Nepríliš výrazná dráma o známej svetovej osobnosti Coco Chanel. Príliš obyčajná réžia aj dej, ktorý nie že by nudil, ale nie je sa na čo pozerať. Tautouová je u mňa dobrá herečka, ale nesedela mi v tejto úlohe. Vizuálne málo podmanivé. Príbeh ničím nestrhujúci, herci celkovo možno iba trocha nadpriemerní. Rozhodne som čakal viac, no dostal som len priemernú jednohubku, na ktorú sa ťažko pozriem druhý krát. 60%

Půlnoční kovboj (1969)

Perfektná staršia dráma, miestami pomalšia, miestami geniálna. Pútavý a jednoduchý príbeh. Perfektný mladý Voight aj Hoffman. Možno by to chcelo viac emócií, ale stačilo mi to čo som dostal. Som potešený a milo prekvapený. Oscar za najlepší film ? Aaa no môže byť. Premýšľal som nad plným hodnotením a nakoniec sa k nemu aj prikláňam. 85%

Království nebeské (2005)

Ridley Scott sa predviedol v plnej paráde v ďalšom historickom filme. Výborná réžia, hudba, strih aj kamera, ale tá miestami vadila. 130 miliónový rozpočet bolo vidieť počas celého filmu, ale cítiť ho bolo hlavne v závere, pri bitke o Jeruzalem, ktorá je dychberúca a neuveriteľná. Proste pastva, dokonalosť v historickej akcii. A nech mi nikto nehovorí, že Orlando Bloom je zlý herec. Rozhodne mu úloha padla, vyzeral realisticky a na úlohu sa určite pečlivo pripravil. Ak zle zahral, tak som asi slepý, ale rozhodnutie nezmením. Saladin je ďalší obrovský klad filmu, dobrý herec pôsobiaci maximálne realisticky. Jeho armáda je tiež dychvyrážajúca. Radosť sa pozerať. Naozaj veľkolepá,historická dráma na úrovni. Škoda, že film zarobil iba niečo vyše 200 miliónov, zaslúžil by si určite vyšší finančný úspech. Kráľovstvo nebeské si znovu rád zopakujem. 80%

Upírův pomocník (2009)

Predlohu nepoznám a čo sa týka filmu, tak som rozhodne sklamaný. Nie že by som sa nejak nudil, aj keď chvíľami boli scény príliš pomalé, ale film nemal náboj ani šťavu. Niečo pozitívne, čím by navnadil a upútal. Vtip bol v tomto prípade nutný, ale nezdá sa mi príliš vydarený. Efekty sa miestami vydarili, ale neboli potrebné. Reillyho postava je už na pohľad zábavná a pri tom odpudivá ako napríklad Beetlejujce. Ale postavy všeobecne nie sú zrovna pútavé. Herci toho tiež veľa nenahrali. Réžia je len tak tak priemerná, odrazilo sa to na konečnom výsledku. U mňa je to o niečo slabšie, takže silnejšie 2* musia stačiť. 45%

Clona (2008)

Veľmi slabý horor, ktorý by sa ani hororom nemal nazývať. Pár ľakačiek, ktoré vyzneli trápne. Zápletka, ktorá nie je najhoršia, ale spracovanie je podpriemerné. Herci zahrali tak ako som čakal, teda nie je na čo pozerať. Plagáty neupútali, trailer iba minimálne. Nečakal som veľa, ale dostal som prekvapujúco ešte menej. Nepomohli ani technické vymoženosti v mojej obývačke, ktoré by aspoň zlepšili filmový zážitok. Naozaj škoda slabého scenára a neskúsenosti režiséra. 38%

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Jesus Christ ! Ani jednotka sa mi nedostala pod kožu, ale dvojka bola odsúdená hneď zo začiatku. Je to príliš zbesilý a úchylný film. Množstvo WTF scén, kamerových WTF záberov. Statham bol síce fajn, je to dobrý bijec a úloha pre neho ako stvorená. Dve hviezdy dávam iba za akciu, ktorej bolo dosť a nebola príliš WTF ako ostatné aspekty. Hudba a zvuk boli fajn, scenár hrozný, dej zbesilý, ale nedá sa povedať, že nudil. Ťažko hodnotiť takúto vec, ale myslím že viac si to určite nezaslúži. Film mi pripadal ako experiment, čo divák znesie. Chápem aj ľudí, čo z kina odídu po prvých minútach. 40%