Vyhlídka na vraždu (1985)

Štrnásta bondovka sa mi páčila o niečo viac, ako tá predošlá možno aj vďaka záporákovi Walkenovi, ktorý sa mi tam veľmi hodil. Nie že by film nejak exceloval po obsahovej stránke, zase mierne prepískli stopáž, ako je to už zvykom, no v konečnom dôsledku je to celkom dobre pozeratelný diel série. Je vidieť aj 30 miliónový rozpočet. Ale som rád, že Vyhliadka na smrť bola poslednou Mooreovou bondovkou, pretože pokročilý vek už bolo naozaj znať. Rogerove bondovky u mňa dopadli pod očakávania. Všetky boli dosť pritiahnuté za vlasy, zdĺhavé a miestami nudné, priveľa vtipné (nehovorím, že som sa sem tam nezasmial), ale zase celkom pozitívne akčné a priekopnícke. Technický pokrok bolo vidieť každým dielom. Roger Moore u mňa ostáva najlabším Jamesom Bondom. Vyhliadke dávam 70%

Chobotnička (1983)

Ďalší Bond, ktorý nedokázal zaujať v takom rozsahu aby bavil celú tú predĺženú stopáž. Pre mňa nevýrazný a zabudnutelný Bond. No na to tetovanie asi nezabudnem. 68%

Jen pro tvé oči (1981)

Mierne zlepšenie po predošlých dvoch častiach. Dvanásty Bond sa drží ako tak pri zemi aj keď Roger je čím ďalej starší a sérii to určite neprospieva. Len pre tvoje oči je ešte ako tak dostačujúci diel. 73%

Moonraker (1979)

Pokračovanie pre mňa nepríliš vydareného snímku dopadlo ešte horšie. Sci-fi tiež príliš Bondovi neprospelo. Roger Moore nenadchne ničím. Záporák je total shitný a zase je tu ten nesmrtelný zlobor Richard Kiel, ktorého rozhodne mali pochovať v Agent, ktorý ma miloval. Dve hodiny sú opäť dlhá stopáž a nedopláca na to iba Moonraker, ale aj viaceré bondovky. Tento diel určite k obľúbeným patriť nikdy nebude. Za povšimnutie tu stoja možno len efekty, ktoré majú aj nomináciu na Oscara. 68%

Špion, který mě miloval (1977)

Agent, ktorý ma miloval je pre mňa sklamaním a mám dojem, že je nadhodnotený. Dejovo nič zvláštne, Roger mi začínal mierne liezť na nervy. Akcia sa mi až tak nepozdávala, aj keď samozrejme nie je zlá. Vynálezy ma samozrejme dorážajú každým dielom. Humor tiež príliš nemusím, aj keď sem tam s hláška vydarí. A ten pripečený obor s železnou papulou ma miestami tiež vytáčal, no jeho trápna nesmrtelnosť mi až tak nevadila. Nemám prečo zvýšiť hodnotenie, no 3 nominácie na Oscara treba brať do úvahy. 70%

Muž se zlatou zbraní (1974)

Muž so zlatou zbraňou je pre mňa jedna z lepších mooreoviek. Aj vďaka Christopherovi Lee zvyšujem hodnotenie. A ten malý nesympatický škriatok mi vo filme pekne liezol na nervy. Tiež by som tomu malému zmätkovi nakopal. Inak pekné prostredie a znovu zopár kladov a tiež záporov. Inak som s deviatym Bondom celkom spokojný. 74%

Žít a nechat zemřít (1973)

Koniec Conneryho dielov a začiatok mierneho úpadku nástupom Rogera Moorea. Nie že by ma prvé diely dostali do kolien, no tieto s Rogerom mi prišli ako slabšie články bondovskej série. Žiť a nechať zomrieť je ešte ako tak obstojný diel s jednou fajnovou akciou, za ktoru davam o hviezdu viac. Zopár svetlých momentíkov film tentokrát nezachránilo. 72%

Diamanty jsou věčné (1971)

Návrat Conneryho do siedmeho bonda síce fanúšikov spasil, ale podľa mňa to nebola až taká výhra. Z tohoto dielu si toho vybavujem fakt málo, len viem že Sean tam pôsobil už dosť starý na úlohu agenta Jamesa Bonda. Ale ako zakončenie slušnej conneryovskej série bondoviek je to stále na dobrej úrovni. Diamanty sú večné ako film neohúril už ničím. Ale keď si zhrniem prvých 7 dielov, tak mi prijde Bond ako legenda. Špecifický humor, stupňujúca a vyvýjajúca sa akcia, Aston martin, vynálezy od Q (ktoré mi prišli síce vždy ako priveľmi prehnané), flirty s Moneypenny, Bondove bondgirls (ku ktorým sa vždy dostal až podozrivo rýchlo a ľahko), obľúbený nápoj martiny, bondovská nezranitelnosť, prefíkanosť, neodolatelnosť a šarm. V podstate je to jedno veľké sci-fi hehehe. Ale nie, treba to brať v rámci série a klasiky. Jedinečnosť sa bondovkám nedá odoprieť. Ja som celkom spokojný, no nespomenul som prehnané výbuchy vozidiel alebo strojov, ktoré boli asi dosť okaté pre každého. Takže tomuto dielu s vypichnutím jedného oka dávam stále 4* a 71%

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Šiesty Bond je trocha od veci, ale stále to malo šmrnc a bondovský potenciál a pôvab. Výmena Conneryho za Lezenbyho nebola najšťastnejšia, ale v konečnom dôsledku to nebola katastrofa, no je pravda, že Sean bol lepší v každom ohlade. Z filmu si veľa nepamatám, ale jedna vec mi utkvela v pamati a to hláška z úplneho začiatku keď Lezenbymu zdrhla jedna kráska z pláže a zahlásil: Connerymu by se tohle nestalo. Tak bolo moc. 4* dávam hlavne za postupujúcu akciu, ale s odretými ušami, pretože 140 minút špionáže bolo naozaj dosť. 71%

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Piaty Bond sa mi kupodivu celkom pozdával. Bol svižnejší, celkovo zrozumiteľný, vtipný. Prvý krát ukázali hlavného záporáka a jeho peknú perzskú číču, ktorú žmolil v predošlých dieloch. Mierne sci-fi mi až tak nevadilo. Akcia sa mi páčila, natočené to bolo svižne. S týmto dielom som nemal problém a navyše sa mi strašne páčila skladba z úvodných tituliek na začiatku filmu. 77%