Pláž (2000)

Pekný film Dannyho Boylea, ktorý sa rozhodne dá pozerať viac krát. Dobré herecké obsadenie na čele s DiCapriom. Krásne prostredie filmu a pekné kamerové zábery. Nádherná hudba a dobrá atmosféra. Miestami celkom napínavé scény, tiež aj nepríjemné depresívne scény, aj keď pri DiCapriovom odlúčení to už trocha prehnali. Inak má Pláž dej, ktorý neprestáva baviť a film ujde naozaj rýchlo. Divák si praje ešte predĺženie aj nájazdy. Rozhodne nadpriemerný film, ktorý si rád zopakujem. 75%

Pixely (2010)

Vcelku originálne krátke video a miestami veľmi slušná práca animátorov.

Malá Miss Sunshine (2006)

Veľmi príjemný film plný života. Citlivé spojenie drámy s prvkami komédie. Dej bol síce vážnejší, ale film aj príjemne pobavil. Herci zahrali dobre, réžia, kamera, hudba tiež dobrá. Nemám čo by som zatratil, navyše bol skvelý záver, ktorý taktiež pobavil. Bolo to také rodinné road movie, ale tentokrát rozhodne kvalitné. 4* sú tentokrát jasné, no film mohol byť aj dlhší s nejakou pútavou oživujúcou scénou. 76%

Je to i můj život (2009)

Celkom silná dráma s dobrým dejom a emotívnymi scénami. Ku dokonalosti toho chýba samozrejme viac, ale aj tak je vidieť kopec kladov. Réžia je celkom dobrá, herci tiež nezahrali najhoršie, ba práve milo prekvapili. Chcelo by to viac aspoň takto kvalitných drám a v kľude aj s podobne závažnou tématikou. Pekné 4 hviezdy. 80%

Herkules (1997)

Nikdy som túto rozprávku nevidel celú, keď som bol menší a teraz s odstupom času mi vôbec neprišla nadpriemerná ani ako klasika. Disney mal vždy aj na viac. Animácia sa mi tiež príliš nepozdávala. 85 miliónový rozpočet sa mi zdá asi naozaj veľa. Ale pravda že som sa ako tak pobavil. 65%

Level (2008)

Ledva priemerný americký pologangsterský film. Nie je to zlý film, rozohratý je veľmi slušne, no škoda priemerného lacnejšieho spracovania. Dej je správne zamotaný, rozuzlenie zaujímavé a navyše som sa ani moc nenudil. Ale aj tak výsledok sa blíži k čistému béčku, čo je škoda, pretože som tu videl veľký potenciál. 45%

Prckové (2009)

Už dávno nie som decko a takéto filmy mi pripadajú mierne trápne. Isté kvality to samozrejme má, ale je to veľmi jednoduchý film podaný dosť nelogicky prehádzane. Nudil som sa pomerne značnú časť filmu. Efekty neboli najhoršie na tento typ filmu, ale to Shorts nezachraňuje. Rodriguez je skvelý režisér a tvorca, ale takýmto projektom by sa nemal venovať a strácať tým svoj drahocenný čas. Radšej by mal tráviť viac času s kamarátom Quentinom a pripraviť nejaký spoločný projekt. 30%

RoboCop (1987)

Riadny akčňák a navyše pekne krvavý film, až som to vôbec nečakal. Kopec prestreliek, skvelý záporák. Na moje prekvapenie čisto vážna téma a zodpovedné postavenie sa tvorcov ku téme. Minimum vtipu ak tam vlastne nejaký bol ( u mňa veľké plus ). Herci celkom fajn, no ale nič výnimočné. Verhoeven je fakt celkom dobrý režisér. Efekty na svoju dobu celkom fajn, no teraz vyzerajú naozaj zastaralo. Design Robocopa je klasika, pre mňa žiaden zázrak. Je to dobrý film, no ostanem pri 3 hviezdach. 70%

Přežít (1993)

Celkom surová dráma a navyše slušne natočená. Nie, že by som bol nejak ohúrený, ale páčilo sa mi to. Nepríjemná situácia pre mladíkov z rugbyového týmu. Boj o holý život v takých podmienkach je obdivuhodný. Fajn herci, fajn scény aj atmosféra ušla. No dalo sa ešte viacej zdramatizovať a chýbalo mi hlbšie spútanie s postavami. Tiež aj pútavejšie kamerové zábery a celkové vizuálne spracovanie mohlo byť o niečo lepšie. Hodnotenie znižujem o 1*, ale stále ostáva dobrých 70%

Děsnej dupák (2009)

Mierne stupidná paródia na tanečné filmy. Wayansovci to pekne roztočili, ale myslím, že to až prehnali. Väčšina vtipov bola trápna, zasmial som sa iba zopár krát, aj to len tak aby sa nepovedalo. Samozrejmosťou je slabý dej, priemerné technické prevedenie a podpriemerní herci. Hudba a zvuk na úrovni. Toť vše. 35%