Bezva vejška (2006)

Ďalšia z rady amerických crazy komédií. Komédia s blbým príbehom a chvílami trápnymi vtípkami. Zasmial som sa veľmi málo. Tieto teen komédie mi neprídu nejak zvlášť podarené. Ani Justin Long nezachraňuje. Jonah Hill je trápny, ďalší herci taktiež. Záver je primitívny a vopred jasný. 45%

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Celkom fajn komédia, ktorá ale nepobaví počas celej dĺžky, no miestami sa dá zasmiať. Štandard po všetkých filmových stránkach. Obsadenie je veľmi slušné a sympatické. Dej je priemerný, miestami naťahovaný našťastie iba minimálne. Záver mierne trápny a podľa mňa nešťastný kôli silnému klišoidnému motívu lásky. Očakávaný happyend nastal, no mne nesadol. 64%

Piráti na vlnách (2009)

Pri filme som sa rozhodne nenudil, aj keď som to očakával. Vznikla z toho výborná dráma, na ktorej sa dá aj fajn zasmiať a nejak mi to nevadí. Film má svoje kúzlo, čo treba oceniť, atmosféra je tiež fajn. Hudba skvelá, celé to spolu ladí. Zopár fajn scén a výborný a dojímavý ba až napínavý záver. Herci zahrali výborne. Hoffman, Nighy sú super. Réžia je tiež na vysokej úrovni + pekná kamera. 80%

Kukuřičné děti (1984)

Hororík, od ktorého som čakal oveľa viac. Bohužiaľ som ho nevidel mladší, vtedy ma vždy strašil iba názov. Po zhliadnutí, nevidím moc pozitív, iba tajomno a nevedomosť čo sa vlastne deje. Sú to klasické 80te roky, lacný horor, ktorý niekoho môže čiastočne ohúriť, ale u mňa sa to nepodarilo. Ten zrzavý zmrd bol síce poriadne nechutný, asi by mi omylom nabehol na čepeľ noža, ale inak to bolo celkom fádne. Chcelo to pritvrdiť a nejakú tú krvavejšiu scénu + poriadny záver. Na pokračovania ani nemám chuť. 45%

Náhradníci (2009)

Film nebol tým, čo sľuboval trailer, ale aj tak sa mi to rozhodne páčilo a sklamaný som veľmi nebol. Bruce Willis zase môj hrdina a skvelý prejav. Mostowova réžia nie je na jednotku, ale nie je ani zlá, no rozhodne sa mohol viac potrápiť. Scenár mohol byť viac rozpísaný a obohatený o nejakú tú akčnejšiu pasáž. Akcia čo v Náhradníkoch bola, je síce dobrá ale je jej pomerne málo, čo je škoda na akčný sci-fi film. Námet nie je zlý, dej za tak kratučkú dobu nenudí ani náhodou. Rhames, R. Mitchell aj Pike sú moji obľúbení herci o Willisovi nehovoriac a preto sa prikláňam vyššie. 70%

Ali G Indahouse - Film (2002)

Slabé a miestami veľmi trápne. Cohenov začiatok je troška fádny, aj keď niekomu film rozhodne sadol. Tiež som sa sem tam zasmial, ale nič extra. A navyše ten priblblý dej. No ťažko ohodnotiť, ale idem nižšie. 45%

Umírající zvíře (2008)

Ťažký film, silná dráma, ťažko stráviteľná bežnému radovému divákovi. Treba mať trpezlivosť. Pekne a citlivo natočený film s fajn príbehom. Herecký koncert viacerých hercov na čele s Benom Kingsleym ako starnúcim profesorom. Treba oceniť hlavne filmové kvality. Film nebude zrovna obľúbený u divákov, ale má svoje kúzlo a je veľmi citlivý, svojim spôsobom krásny. Je aj dosť depresívny a ľahko odraditeľný, no aj dosť nenápadný a bez nejakej reklamy. Ale stojí za povšimnutie. Ťažko sa mi hodnotí, subjektívne je to za 3*, pretože ma film až tak nedostal, ale objektívne sú to jasné 4*. 75%

Před soumrakem (2004)

Bohužiaľ film na mňa nezapôsobil dostatočne a ja znižujem hodnotenie o hviezdičku, pretože aj za tak krátku dobu filmu začínal dej nudiť. Film vlastne nemal nejakú hlbšiu dejovú linku, pôsobil veľmi jednoducho ako by mlel z ničoho. Nechcem, ale povedať že je to zlý film, kvality určite má. Herci zahrali na úrovni, pekné natáčacie prostredie Paríža. No je tu jeden veľmi dlhý dialóg, ktorý nedokáže zaujať každého diváka počas celej doby a to je škoda. Romantika určite nechýba. Ku koncu som mal už tých kecov tak povediac plné zuby, aj keď možno mali niečo do seba. Prvý film z roku 1995 som pred týmto filmom nevidel. 70%

Smrt čeká všude (2008)

Kvalitný film z rizikovej oblasti. Ťažko posúdiť či si film zaslúži toľko nominácií. Dejovo je film chabý a prázdny. Je to skôr len pohľad na jednotku pyrotechnikov, ktorá sa denne musí vysporiadať s bombovými nástrahami. Kathryn Bigelow mala od koho obkukať remeslo a natočila tak veľmi realistický pohľad na situáciu. Cameron má konkurenciu, Kathryn sa kedysi veľmi dobre vydala. Atmosféra hrá dokonale, akcia je pôsobivá, roztiažnosť filmu príliš nevadí. Herci hrajú pomerne slušne. No stále je tu fakt, že vo filme takmer o nič nejde a to u mňa film zráža. Na Oscara pre mňa nie. 80%

Most přes řeku Kwai (1957)

Klasika z 57meho roku, ktorú by mal vidieť každý filmový nadšenec a fanúšik. Skvelá atmosféra, legendárne popiskovanie britských vojakov v zajatí japonskej armády. Výborní herci a super Alec Guinness s Oscarom. Výborný dej, no možno troška pridlhá stopáž, ktorá ale nenudí a to je hlavné. Technicky je film zvládnutý na výbornú a Oscarov si zaslúžil. David Lean je skvelý režisér a patrí mu obdiv. Z filmu mám radosť. 88%