Nostradamus: 2012 (2009) (TV film)

Z niektorích poznaní až mrazí, keď si človek uvedomí, čo sa všetko môže stať. Ja len dúfam, že sú tie veštby zlé, no človek nikdy nevie. Ako dokument je to síce tak trocha nuda, ale zaujme. 60%

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Od Kubrickového originálu to má síce ďaleko, ale aj tak sa jedná o dobré sci-fi a naviazanie na prvý film. Sci-fi mám veľmi rád a vesmír ma fascinuje, takže nevidím problém. Dejovo ma film až tak nevtiahol, ale predsa som bol rozčarovaný, hlavne z vesmírnych scén. Je to sci-fi , ktoré nemusí byť zrovna pre každého. 75%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Kvalitný Tony Scott a jeho poctivá práca. Dobré obsadenie a myslím, že nadpriemerný thriller. Chvíľami zdĺhavejšie, ale nuda ani nie. Pekná kamera a Travolta ako fajn záporák. Dobrá rutinérska robota. 65%

Copak je to za vojáka... (1987)

Zopár scén ma dosť pobavilo, nápad je to fajn. Film ako taký ujde, nie je to katastrofa aj keď humoru je minimum. Cvičné lapanie paragánov je super. Inak priemer po viacerých stránkach. Keby aspoň nebola tak otravná stupidná hudba. 60%

Amadeus (1984)

Ďalší skvelý film od Formana. Nie tak výborný ako Prelet nad kukučím hniezdom, ale aj tak výnimočné dielo. Nádherné spracovanie o slávnom hudobnom skladateľovi, ktorého zahral neuveriteľne a nezvyklo Tom Hulce, jeho prejav v tomto filme je naozaj špecifický. Dej je dobrý, je to kvalitná dráma, pri ktorej sa dá aj zasmiať. Natáčacie prostredie je úžasné, kostýmy super, réžia aj herci veľmi dobrí a navyše slávna dobová hudba, ktorú dodnes obdivuje množstvo ľudí. pri konci troška zdĺhavé, ale inak film ušiel celkom rýchlo na tak dlhú stopáž. Nemám väčších výhrad a na 5* film určite je, no chvíľami som premýšľal aj nad menším hodnotením. 85%

30 dní dlouhá noc (2007)

Celkom milé prekvapenie od pomerne neznámeho režiséra. Fajn herci na čele s Hartnettom, ktorému sa ale úloha scherifa až tak nehodila. Je to upírsky horor tak trocha inak. Nad logikou príbehu ( kto sú? kde sa vzali? čo chcú? ) sa moc radšej netreba zaoberať a všetko ,,prečo,, radšej nechajme tak. Inak sa nudiť ani nedá, pretože film je napínavý značnú dobu, atmosféra je tiež dobrá, prostredie nočnej, zasneženej, bohom zabudnutej dedinky je skvelé. Masky a vizáž upírov je fajn. Navyše réžia aj kamera a hlavne vizuálne spracovanie je super. 30 dní dlhá noc je po dlhšom čase horor, ktorý sa ma ako tak dotkol, teda zimomriavky a napätie som zaznamenal aj ja a to si cením, pretože už naozaj máloktorý horor na mňa zapôsobí. Samozrejme by sa dalo vyťažiť oveľa viac, ale na 4* to je a ja som s výsledkom vcelku spokojný. 75%

Země ztracených (2009)

Ďalšia americká chujovinka s tupým a málo vtipným Ferrellom. Dobrodružstvo je to vcelku fajn, hlavne pre menších divákov. Obsahovo je to strelená blbina blížiaca sa k odpadu prvej triedy. Film treba brať s veľkým nadhľadom a treba prekusnúť niektoré časti, inak sa dá na tom aj zabaviť. Niektoré efekty boli dobré, no na svoj vysoký 100 miliónový rozpočet bohužiaľ nie až tak dobré. Herci samozrejme nehrali nič a mnoho scén tradične trápnych a prehnaných, ale od tohoto filmu som to aj čakal. 45%

V elektrizující mlze (2009)

Trocha zdĺhavý a nerozvinutý dej nastolil chvilky nudy, ale nevadilo to príliš, pretože film mal svoje aké také čaro a udržiavalo si svoje tajomno. Navyše sa tu dívame na tradične dobrého Tommyho a zopár ďalších fajn hercov. Réžia celkom ušla, zopár scén bolo veľmi fajn a zopár mohlo byť v strižni vyškrknutých. Nič nýnimočného, len americký priemer. 55%

Nezvratný osud 4 (2009)

Ale nebudem to tu zhadzovať, svoj účel to splnilo. Nečakal som takmer nič a s trojkou je to asi na jednej úrovni, možno troška slabšie. Znovu vyvražďovacia klasika, bezduché scény, trápne náhody a všetko čo k tomu patrí. Neviem prečo, ale zožral som im to aj po štvrtý krát. 50%

Poslední dům nalevo (2009)

Konečne kvalitnejší thriller spomedzi tých novších. Ako obvykle ničnehovoriaci úvod vyústi neskôr k napínavejším scénam a nechutným, ale autentickým záberom a tradičným vražedným záverom kde rozhodne potečie veľa krvi. Dej našťastie nenudí, aj keď zopár zbytočnejších scén sa nájde. Rodinka záporákov je vcelku fajn, no mohli vzbudzovať aj väčší rešpekt. Herci zahrali žánrovo nadpomery. Réžia je celkom fajn, taktiež technické spracovanie. Nie je to vôbec odfláknutá robota, ale stále sa dá toho ešte veľa povedať. Pravdupovediac som celkom potešený a dal by som aj lepšie hodnotenie, ale predsa len je to klasicky americké. 70%