Bathory (2008)

Nepríjemná pravda, nepríjemné sklamanie. Po dlhom čakaní som si pozrel toto veľdielo na DVD a musím povedať, že som trocha vytočený. Ako Jakubisko mohol natočiť takýto bezduchý zlepenec. Ako mohol dopustiť spackanie slovenskej legendy. Márna snaha. Veľký rozpočet mu asi nepadol vhod, za menšie peniaze by možno stvoril viac. Kamera a strih mi pripadali dosť pod úroveň tak ako aj réžia a scenár. Ale na druhú stranu sú ako-tak obstojní herci ako slovensko-český, tak aj zahraničný. Ďalej dobre zvolené natáčacie lokácie a interiéry. Parádne kostýmy a vyčačkané okolie danej doby. Vizuálne je film tiež obstojný. Hudba a zvuk priemer. Akčné scény sú chabé a je ich málo a to je škoda, nie že by som čakal konečne niečo náročnejšie, ale predsa len sa mohli viacej pohrať. Celkovo je to škoda a nevyužitý potenciál. Kvôli pripečenému, kŕčovitému a chaosnému deju si tento film už asi nepustím. A som rád, že som sa v dobe premietania nenechal prehovoriť na návštevu kina. 45%

Mezi mužem a ženou (2005)

Úplne iná romantická polodráma ako všetky ostatné. Neviem presne čo všetko som mal pochopiť a nepochopil som, ale myslím, že som nepochopil úmysli tvorcov. Rozdvojenosť kameri ma nedostal, neprišlo mi to príliš originálne. Dialógy aj keď neboli zlé, ale nudili bohužiaľ už z úvodu. Film je našťastie krátky, ale aj tak sa niekomu môže zdať neznesitelný kôli neustálym kecom, ktoré obyčajnejším ľuďom nič nehovoria. Herci priemerní. S hodnotením idem rozhodne nižšie. 45%

Odplata (1999)

Drsné, akčné, nechutné, zvrátené, ale cool. Gibson je fajn, gangstri tiež super. Film nenudí, dej plynie rýchlo a je kvalitný. Je to celé prefíkané a navyše dobre natočené. Nie je to pre mňa ideálny film, ale rozhodne nesklamal. 75%

Juno (2007)

Prekvapivo kvalitná, ale ľahučká dráma s podivným čarom. Nie zložitý dej, ale aj tak dobrý spolu s kvalitnými hereckými výkonmi postáv. Ellen Page dokázala, že z nej raz bude hviezda Hollywoodu. Garner, Cera aj Simmons tiež hrajú dobre. Juno je príjemným osviežením a prekvapením, odporúčam každému. 75%

Labyrint (1986)

Fantasy mám rád a Labyrint nie je výnimkou, je to vcelku zaujímavé a originálne. Vizuálne veľmi podmanivé. Technické spracovanie je na svoju dobu fajn, teraz môže prijsť niekomu smiešne. Postavy boli skvelé. Jennifer Connelly ešte ako malá je taktiež dobrá. David Bowie ako záporák? No zaujímavé, ale nie príliš originálne. Piesne počas filmu si mohli odpustiť. Český dabing je celkom dobrý. Pre menších divákov je Labyrint ako stvorený. Film má stále aj po rokoch svoje čaro. Chcel som dať 4*, no predsa tie roky už robia svoje. 70%

Vzhůru do oblak (2009)

Jeden z vydarenejších animákov, nie však dokonalý po žiadnej stránke. Dej je kvalitný a za hodinku a pol sa nebudete ani na chvíľku nudiť. Postavy sú fajn no animácia nemusí každému sadnúť a za 175 miliónov mohla byť omnoho príťažlivejšia. 80%

Interview (2007)

Vôbec nie zlý film, lenže vyfučí z hlavy veľmi skoro. Nie je vôbec výnimočný ani nejak zvlášť zaujímavý, ale vcelku prehladne natočený. Buscemi je fajn a Sienna Miller tiež. Kto má rád akciu, tak ruky preč inak vás film bude nudiť aj v tak krátkej stopáži. Môj prípad to nie je. 68%

Běžící muž (1987)

Očakávanie bolo podstatne väčšie. Neprišlo mi to ani ako dobré sci-fi ani ako dobrý akčný film. Je to také béčko s priemernými hercami aj réžiou, kamerou a asi aj všetkým ostatným. Dejovo je to tak trocha blbosť, ale Arnoldovi fandovia si môžu prísť na svoje. Sklamanie. 50%

Roming (2007)

Ďalšia strašná česká komédia, ktorá je po obsahovej stránke na mizernej úrovni. Z veľkej časti nevtipná komédia. Bolek je síce vtipný, no nemusí v tomto prípade každému sedieť. Réžia je dosť priemerná, herci skôr podpriemerní. Alternatívny dej Labudového zápisníku je príšerný. Stopáž filmu je na tento typ filmu prepísknutý a nudí kedy sa len dá. Neviem čo kto vidí na tejto komédii. Že Polívka je buran ako v Kurvahošigutentag? To si teda pustím Dědictví, ale toto už nie. 35%

G. I. Joe (2009)

Skvelá a prehľadná akcia plná dobrých digitálnych efektov a to je asi tak všetko. 170 miliónov je možno priveľa na tento film , ale určite je tu tie peniaze vidieť. Scenár stojí tak trocha za prd, dej nie že by nudil, ale je otrepaný. Záporáci nič moc a ostatné postavy nie sú moc zaujímavé. Film pochováva Marlon Wayans svojimi vtipmi, ktorými až moc odľahčuje situácie. Rozhodne sa nechová ako mariňák, ale ako nejaký degeš. Film je hlavne pre mladších, tí z neho budú v siedmom nebi, ale všeobecne je to dobrá podívaná len škoda toho scenára. Stephen Sommers sa do filmu mohol vložiť viac. Zopár dobrých nápadov tu je, ale na viac ako 3* to nestačí. 65%