Boj o oheň (1981)

Jedinečný, originálny a veľmi podarený prehistorický film. Vždy som chcel vidieť prehistorický film, kde sa vôbec nehovorí a tu ho máme. Boj o oheň je skvelý film a živý príklad, že film bez hovoreného slova môže byť skvostom a očividne sa to dá. Neviem prečo vo svete netočia viac podobných filmov, veď nie sú ani natoľko finančne náročné a herci sa nemusia učiť texty :) Postačí kvalitná kamera a hlavne človek čo ju ovláda, pekné nedotknuté prostredie prírody a do toho atmosferickú hudbu, ktorá dodáva napätie v akčnejších scénach tak ako je to v tomto filme. No a samozrejme kostými a masky na dnešnej úrovni. Bola to taká exhibícia pre hercov. Pre Rona Perlmana je táto úloha spolu s Hellboyom asi najlepšia, no a maskéri s ním ani nemali toľko práce, lebo všetci vieme, že taký face sa toľko maskovať nemusí :) Len škoda, že príbeh nebol o niečo silnejší, inak sa vyskytuje aj zopár pamätnejších scén. 80%

Bláznivá střela (1988)

Zuckerove paródie a podobné komédie nemám príliš v obľube. Jednak Nielsen ako herec mi neprijde ani dobrý ani zrovna výnimočne vtipný. Dej mi tiež nepripadal zrovna kvalitný a hlavná vec, o ktorú v paródiach ide je humor, ktorý taktiež moc nemusím, pretože mi príde príliš nasilu. Také množstvo gagov a z toho len tak málo vydarených, to je žalostné. Čakal som, že sa budem rehotať jak sprostý, ale zväčša som len krútil hlavou. Pre mňa veľmi prehodnotený film. 65%

Na odstřel (2009)

Zapletený kriminálny thrillerík s jemne nadpriemernými hercami na čele s oblúbencom Crowom, ktorý síce ťahal film, ale určite nebol jedinečný. Ani jedna pamätná scéna a slabšie emócie. Je to celkom dobrý film, ale bohužiaľ zabudnuteľný. Slabšie 4*. 70%

Legendy z Dogtownu (2005)

Celkom milé prekvapenie od režisérky neskoršieho Twilightu. Film o skateroch som pred tým nevidel a hneď takýto skvelý. Krásne zábery a citlivá kamera spolu s dobrými hereckými výkonmi boli hlavnými plusmi filmu. Pekný príbeh podľa skutočnosti, kvalitne spracovaný. Škoda, že film na seba nezarobil, určite by si to zaslúžil. 75%

Inkoustové srdce (2008)

Myslel som, že Fraser už u mňa nemôže klesnúť hlbšie, no po zhliadnutí Atramentového srdca som zistil, že naozaj môže. Neviem či sa od tial niekedy dostane. Herci rozhodne neoslnili a navyše postava Helen Mirren mi vyslovene liezla počas filmu na nervy, ale teda kráľovsky. Dej nebol zrovna moc záživný, ale film mal rozhodne vysoký potenciál, len by si zaslúžil lepší scenár a áčkovejšie spracovanie. Mohlo by sa jednať o jeden z filmov roku, aj so 60 miliónovým rozpočtom. Pochváliť môžem efekty, ktoré na taký rozpočet boli nadpriemerné. Sem tam sa objavila nápaditá scéna, ale inak pre mňa chaos a strata kontroly nad nerozvinutou témou. 48%

Prokletí domu slunečnic (2007)

Neoriginálny americký hororík s malým potenciálom. Priemernosť a tuctovosť je vidieť stále. Zopár mrazivejších scén ( hlavne scény s vranami ) film nezachraňuje. Herecké obsadenie nevýrazné, až na mladú budúcu hviezdu Kirsten Stewart. Jediné čo mi z filmu v hlave ostane sú vrany, ktoré mi pripomínali Hitchcockove Vtáky. 42%

Dragonball: Evoluce (2009)

Jesus Christ. Nečakal som zrovna nemý úžas, ale film Dragonball sklamal na plnej čiare. Označenie hovadina je v tomto prípade velice trefné. Že je tento film obsahovo blbáreň mi až tak neprekážalo, ale keď som videl plýtvanie rozpočtom na nesprávnych miestach, tak mi prichádzalo až zle. Viem, že tvorcovia chceli mať coolový film, ale toto je rozhodne nesprávne riešenie. Taký veľký kopec scén s tak drahými a hlavne zbytočne efektnými scénami. Je to škoda, pretože tie peniaze sa dali použiť rozumnejšie a z potencionálnej obludnosti sa mohol stať aspoň ako tak pozerateľný film. Inak pre Yun-Fat Chowa je to katastrofálna úloha a od Chatwina ( Vojna svetov ) som čakal oveľa viac. Tento film nemá čo zachrániť, ani to minimum podarených scén. 30%

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Pre mňa veľké sklamanie a nevyužitý potenciál. Zasadenie do historického obdobia je netrefné, súčastnosť by pasovala viac. Dej je nudný, námet zbytočný a čo ma najviac štvalo pretože sa od toho čakalo najviac sú súboje, ktoré ani zďaleka nedosahovali kvalít predošlého filmu, alebo Protectora. Tony Jaa by mal ostať pred kamerami a nie za nimi, bohužiaľ teda ani réžia nijak neviniká no ale zachraňuje podmanivé vizuálne spracovanie a zopár pekných scén. Inak som z filmom nesúcitil a nevidel som v ňom originalitu ani očakávanú kvalitu. Pre Thajsko a asi aj celú juho-východnú Áziu je tento film zrejme veleúspešný klenot. Znižujem hodnotenie na 2* a dúfam, že Tony sa do minulosti nevráti. 48%

Co je šeptem... (2005)

Slabší ledva priemerný americký romantický film, na ktorom zaujme len herecké obsadenie a niekoho možno aj zápletka. Je to suché a takmer bez vtipu, ktorý by tu možno dopomohol. Tomuto filmu je moc aj tá hodinka a pol a čiastočnej nude sa nevyhnete. 45%

In Living Color (1990) (seriál)

Nenormálne výkony komika Jima Carreyho ma privádzali do šialenstva počas všetkých jeho dokonalých kúskov. Jim snáď ani nie je človek. Neuveriteľné začiatky neuveriteľnej osobnosti. 95%