Králové ro(c)ku (2006)

Dobrý songy, luxusní ďábel, perfektní Stiller :D

Avengers (2012)

"Když jsem byl naposled v Německu, taky se tu jeden povyšoval nad ostatní. A nedopadlo to s ním dobře." Avengers jsou skvělým koktejlem tvrďáckých hlodů nabušených drsňáků, über akčních mlátiček a překrásných efektů. Myslím ale, že bez R. Downeyho jakožto Tonyho Starka by celý film velmi klesnul. Je to asi můj nejoblíbenější hrdina hlavně pro to, že to není žádný svatoušek, ale trpí stejnými neduhy, jako každý druhý z nás. Je sobecký, arogantní, sebestředný... ale když na to přijde tak neřeční ale jde a obětuje se. Nejlepší Marvellovský hrdina, tenhle Ironman. Nicméně ani Stark, ani dechberoucí triky, ani S. Johansson které ty uplé bojové kombinézy velmi velmi sluší, dokonce ani perfektní charismatický záporák Tom Hiddleston coby Loki nemohou, a očividně se ani příliš nesnaží, maskovat to, že se jedná o pouhopouhou mlátičku bez nějakého výraznějšího příběhu. Má to rozhodně náboj a stoprocentně je to zajímavé a svým způsobem vzrušující... ale člověk se musí smířit s tím, že ho nic nepřekvapí a že od začátku ví, jak bude film probíhat i jak skončí a jediným překvapením tedy může být, v jaké formě budou tyhle předvídatelné kroky podány. Pobavily mne obě "p.s." scény a docela se i těším na dvojku, kde, jak se zdá, se představí těžká váha na poli superpadouchů - sám Thanos.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Viděl jsem asi polovinu dílů a ani pořádně nevím, jak mají jít chronologicky, ale zatraceně, na Jacka O'Neila se prostě můžu dívat pořád. Nejen že je to přesně ten typ hrdiny, jakého upřednostňuji (čestný, vtipný, charismatický a hlavně lidský), ale je to prostě frajer ve všech směrech. A fakt, že většina dílů, co jsem zhledl, byla přinejmenším perfektní, mi nedává jinou možnost než pět krásných generálských hvězdiček. Dialogy, prostředí, technika, herci, charaktery postav, hudba... já mám jasno v tom, že dokud je tam Anderson, tak je to seriál, který nemá příliš konkurenci.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Moc hezký film. Na odpočinek přímo úžasný. Boje, příšerky, odvaha, nezdolnost, hrdinství. Přesně můj šálek kávy. A že to neodpovídá historickým faktům je mi zcela fuk. Když pro nic jiného tak proto, že film je natočen tak, aby byl poplatný HLAVNĚ papírové předloze a ne historii. A ruku na srdce, historie možná byla krvavější, ale určitě ne tak napínavá. :)

Avatar (2009)

Jednu hvězdičku dám protože jsem na to nebyl přinucen jít do kina a ta nechutnost na mě nakonec vyskočila jen z televize a tudíž to nebyl takový šok. Nedá se tomu upřít jistá atraktivita, hlavně co se týče vyobrazení techniky a zbraní lidí a chtě nechtě musím uznat, že to mělo dvě nebo tři celkem slušný chvíle, ale jinak je to neskutečná slátanina. Chlapeček se zakouká do holčičky a aby na ní udělal dojem, vyvraždí svoje bývalé kamarády. Opravdu kladný hrdina tělem i duší. A ikdybych pominul tuhle zvrácenou představu o tom jak být "ten hodnej", pořád tu zůstává odporně barevný svět s odpornýma bytostma, které mají odporné zvyky. Celkově je to zatracená hromádka duhových zvratků. Ani kdybych si šlehnul tak neuvidím takovou spoustu barev a určitě mi nebude tak fyzicky zle. Rozhodně je to ale film, který mne dostal, protože prostě nedokážu najít správná slova, která by dostatečně vyjádřila mé zhnusení. Bojím se, že taková slova ani neexistují.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011) odpad!

V nejlepším se má přestat. A ne snažit se z toho vymlátit co nejvíc to dá. Příběh i většina postav mi byla vyloženě proti srsti a ani poměrně příjemné prostředí a charismatický Jack to prostě nemohou zachránit.

Angel (1999) (seriál)

Tak trochu bezmyšlenkovitá mlátička točící se kolem klasické šablony o jistém druhu "vyvoleného". Většinou spíš dost průměrné díly jsou oživovány vtipnými hláškami. Alexis Denisof, Andy Hallett a James Marsters jsou v této disciplíně obzvláště plodní. Hlavně Marsters coby Spike v posledních dílech je vskutku fantastický. Jeho rivalita s Angelem mne neskutečně bavila. No a ty slabší díly většinou v mých očích někdo zachránil, aby z nich nebyl úplný propadák, jako například Christian Kane coby představitel hodně sympatickýho "záporáka", případně nějaká hezká ženská role. Obzvlášť na Elizu Dushku a Amy Acker bych se byl schopný dívat třeba celý den.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Už to nějaký ten pátek běží. A ikdyž je věda poměrně rozsáhlou disciplínou, nemůže neustále poskytovat fundované alternativy k běžnému životu. Býval to perfektní seriál. Teď je spíš dobrý. Pořád mě rozesměje, ale pokud prošvihnu pět, deset nebo patnáct dílů, tak mi to žíly nerve. Protože to stojí prakticky na stejném principu jako RD, tedy ukázat soužití lidí s naprosto odlišnými hodnotami a, vzato kolem a kolem, realitami, a protože u Trpaslíka alespoň věděli, že v nejlepším je třeba přestat, raději si pouštím tohoto prastarého veterána než abych znovu hleděl na TBBT. Takže za mě *** pro seriál a jednu * za Kaley Cuoco. Nakonec bych si troufl tvrdit, že z jedné čtvrtiny na to lidé koukají kvůli ní. :D

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nemůžu si pomoct, mám tenhle serial moc rád. Díky tátovi jsem na něj koukal už jako hodně malý a smál se spolu s ním... a smál jsem se i mnohem později, když jsem ty vtipy dokázal sám pobrat. Samozřejmě má slabé díly, ale ty silné nebo alespoň nadprůměrné rozhodně převažují. Syrovost války, drsný až černý humor, snaha smíchem zahnat strach a bolest... pro mne to vždy byla a bude hodně srdcová záležitost. Jen mi občas vadily až příliš moralistické díly. Většinou když se Alda pletl do práce lidem na opačné straně kamery, ale tak... to se dá překousnout.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

F.R.I.E.N.D.S dnešní doby. HIMYM má i podobný progres. Začátek fantastický. Patou serii jsem víceméně proklimbal a teď to sleduji spíš ze setrvačnosti. Dřív jasně dané a ohraničené charaktery jednotlivých aktérů mi teď přijdou poněkud volnější. Už to prostě není tak úplně ono. Ale pořád je to určitě nadprůměr. A jen tak mimochodem, Alyson Hannigan je stále moc hezká žena. :)