Nepříčetná (2018)

Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Natočené to bolo veľmi dobre, Soderbergh opäť raz dokázal prostredníctvom hlavnej postavy diváka vtiahnuť do deja, miestami až uhrančivo. Tiež chválim výber herečky, Claire Foy bola famózna. No ale tá dejová linka...nič moc. Pár lepších scén sa tu strieda s veľmi dlhými, nezáživnými pasážami, ktoré to pozitívne na filme z veľkej časti ubíjajú. Skrátka, nie je tu nič, čo by výraznejšie očarilo alebo na čo by divák ešte dlho spomínal. Priemer. 60/100

Nebezpečná laskavost (2018)

Hravé, zábavné a tak roztomilo pukancové... to všetko spolu dáva príjemne strávený čas pri filme, žiaden priestor na nudu. Príbeh bol dostatočne zaujímavý, aj keď uznávam, pár miest, pri ktorých mi nadvihlo obočie, by sa tu našlo. To však rád odpustím, pretože tieto nedostatky hravo a so šarmom sebe vlastným z veľkej časti prebila vynikajúca Anna Kendrick. Slabší nadpriemer. 70/100

Child Eater (2016)

No áno, tehotná žienka so sekerou všetko vyrieši... Hlúpe a nedomyslené, vrátane toho mysteriózneho základu, ktorý neponúkol ako zamak niečo, čo by upútalo. S tým samozrejme súvisí mizerná atmosféra. O hercoch radšej pomlčím. Jediná pozitívna vec bolo narábanie s muzikou. Slabý podpriemer. 30/100

Pryč od minulosti (1947)

Keď je žena záhubou muža... Hereckej a technickej stránke nie je čo vytknúť - temné, ponuré a s predtuchou zlého konca. No ten príbeh mi prišiel taký nijaký, len veľa nudných pletiek a doťahovačiek medzi Jeffom a Whitom. Do toho pár úskokov nádhernej ženy. No neviem... kriminálne dosť banálne povedal by som. Priemer. 60/100

Tannbach - vesnice na dělící čáře (2015) (seriál)

Tak to už na tomto svete chodí. Najlepšie sa majú tí, čo dokážu rýchlo prevrátiť kabát. No našťastie nie každému to dovolí svedomie... Tiež o tom, ako systematické vymývanie mozgu môže zožať úspech a človeka zmeniť. Chudáci obyvatelia Tannbachu, najskôr fašizmus, potom Američania, potom Rusi, potom opäť Američania a nakoniec sa Nemec strieľal s Nemcom. Dynamické, zaujímavé, nasieracie a hlavne poučné. Slušný nadpriemer. 80/100

Leprechaun Returns (2018) (TV film)

Nebolo to také zlé ako naznačuje hodnotenie, dosť podhodnotené povedal by som... Jedinou väčšou nevýhodou sú priemerné až podpriemerné herecké výkony, ktoré celkový zážitok z filmu dosť znehodnocujú, no príbeh samotný ako aj hororová stránka neboli najhoršie. Dokonca som v tomto smere milo prekvapený, hlavne čo sa týka gore efektov, ktoré boli veľmi slušné. A keď začalo vyčínanie škriatka, tak bolo postarané aj o humornú stránku. Spokojnosť, lepší priemer. 65/100

Kapitán (2017)

Veru tak, šaty robia človeka. To platí hlavne pre chaotické časy, kedy všade vládne zmätok a neporiadok. Dynamické po celý čas, a to sa mi na tom páčilo. Tiež plné smutných vecí a za srdce chytajúcich momentov. Tie popravy boli naozaj strašné, pričom čiernobiela kamera dodala celej atmosfére nádych autencity a naturálne dobové vyznenie. Škoda toho konca, tam kde sa po dramatickej stránke malo pritvrdiť, tak tam sa ubralo. Nadpriemer. 75/100

Ježek (2009)

Celkový dojem je hrozne banálny, taký príbeh o ničom. Pritom tu boli zaujímavé postavičky, ale to čo im vychádzalo z úst ma skoro unudilo k smrti. Jediné oživenie vidím v postavičke tej malej a šikovnej dievčinky, ktorá občas povedala niečo, čo ma dokázalo prebrať z letargie. Aj vzťah medzi tým Japoncom a domovníčkou vyzeral spočiatku zaujímavo, no v podstate z toho nevyliezlo nič také, čo by sa o drámu alebo o romantiku čo i len náhodou obtrelo. Záver niečo z tohto pohľadu zlepšil, ale aj tak to nebolo žiadne terno. Prišlo mi to ako keby som ovoňal koláč, no mal zakázané ho zjesť. Veľmi slabý priemer. 50/100

Co udělal Richard (2012)

Veľká tragédia a nešťastie, to áno, no to čo urobil Richard by som nebral ako niečo nepochopiteľné. Také veci sa v živote stávajú, aj rozmaznaným deckám, čo majú v živote všetko na čo len pomyslia. Teda myslím, že najmä im sa to stáva. Aj keď na druhú stranu treba uznať, že si nezačal (aspoň fyzicky). A potom.... hnev a adrenalín urobili svoje. Najväčší trest je ten, že s tým bude musieť žiť. Čo sa týka spracovania, snažilo sa to síce tváriť civilne, no na môj vkus to bolo až príliš tiché a lenivé. Na tak pomalé tempo tu bolo hrozne málo zaujímavých situácií. Slabší priemer. 55/100

Major (2013)

Slušné gradovanie príbehu, kde všetko smeruje k tragickému koncu. A čo je hlavné, žiadne prestoje, od začiatku až do konca sa niečo deje a nešťastný osud matky čo prišla o dieťa ako aj tých policajtov sa pomaly napĺňa... Tiež prehliadka odporných charakterov ľudí, ktorých by človek nechcel ani opluť, škoda slín. Má to len jednu obrovskú chybu. Nebolo to reálne, aleže vonkoncom nie. Neverím na nejaké záchvaty svedomia a pod. Keď sa už raz človek do niečoho takého namočí, ide v tom až do konca. A nešaškuje potom. Ako povedal ten jeden kolega policajt, všetko sa malo vyriešiť už na tej zastávke... presne tak. Niečo také som čakal aj ja. Že sa stane nešťastie a potom divák vhupne do skorumpovaného policajno-právneho systému a začne sa mu otvárať nožík vo vrecku. No ale nestalo sa. Miesto toho adrenalínová jazda, nereálne, no pozeralo sa na to veľmi dobre. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100