Přežít! (2008) (seriál)

Celkom fajn postapo miniseriálik, ktorý dobre mapuje chovanie sa ľudí v krízových situáciách. Páčili sa mi aj tie zmeny charakterov, ktoré u niektorých nastali. Napríklad tá politička, no hnus.... zavesiť za nohu do prievanu. Škoda toho konca, je to nedorobené. Určite počítali s ďalšou sériou, ale asi už nedostali financie, neviem.... Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100

Tím tvrdší je pád (2021)

Vitajte v zázračnej krajine, kde je možné všetko, aj čierny western. Chápem, že niekto si na tomto pošmakuje, mňa to však uráža. Keby to bolo opačne a všetky postavy hrali iba bieli, pričom čierni by slúžili iba na strieľanie a hrali by len takých pricmrndálkov, tak by sa určite zdvihla vlna nevôle. Ani vlastne neviem, či je to v našej ultra modernej korektnej spoločnosti ešte možné. Tú scénu s bielymi a bielym mestom kde nedošlo ani k jednému výstrelu som síce pochopil, ale zdá sa mi to trápne. Už je toho skrátka dosť, černošské vyplakávanie mi už ide hore krkom. Už len čakám, že Lenina si zahrá Idris Elba a ešte za to dostane aj Oskara. Aby som bol spravodlivý a korektný aj ja, tak jedna hviezda za akčné scény. Zvyšok je ako z inej planéty. Ďalší dôkaz, že spoločnosť a kultúra všeobecne stráca rozum. 20/100

Doteky osudu (2012) (seriál)

Niekto si tento seriál chváli, niekto zase naopak a ja to plne chápem. Je ťažké zaujať k tomuto nejaký jasný a jednotný postoj. Celý seriál je totiž ako na hojdačke. Nájdu sa tu skvelé časti, no tiež také, pri ktorých poklipkávate očami. Herci ale boli fajn a príbeh sa zaujímavo uzavrel. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Gettysburg (1993)

Škoda tej zbytočnej uťahanosti. Tá by samozrejme nebola na škodu, keby bola chápaná úplne inak. A nie v štýle trápnych rečí, dlhých preslovov a patetických prejavov. Bitka pri Gettysburgu si zasluhuje svoj priestor, no dalo sa to podať aj zaujímavejšie. Tiež by som sa viac zameral na niektoré hlavné postavy. Napríklad formou nejakého zaujímavého flashbacku do ich minulosti a podobne. Lepší priemer. 65/100

Zpropadené dědictví (2013)

Oboch hlavnych hercov mám rád, len čo z toho keď dejová linka je len akýsi blábol, bez šťavy a štipky zaujímavosti? Len si to tu tak plynie a nič z toho. čakal som aspoň humorné situácie, no aj tých je tu len veľmi málo, respektíve nič také, čo by aspoň trochu zdvihlo obočie. Podpriemer. 40/100

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Je to len taká blbinka, ale svojim spôsobom je to zaujímavé. Miestami postavy síce sršia trápnym humorom a niektoré mi boli svojim hereckým prejavom nesympatické (napríklad ten mladíček a nápadník dcéry podarenej manželskej dvojky), ale celkovo som prekvapený, ako to fungovalo. Kto hľadá niečo nenáročné a niečo také, čo aj chvíľu vydrží a nechce sa mu práve hľadať nové filmy, tak toto je to pravé orechové. Nadpriemer. 75/100

Spoušť (2021)

Všetko tu na mňa pôsobilo ošumelým dojmom. Zápletka, jednanie postáv, atmosféra... to všetko banálne až strach. Už po pár minútach bolo jasné, že ide o stratu času, žiaľ pri konci sa tento nepríjemný pocit zabíjania času ešte znásobil. Podpriemer. 40/100

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Špiónske filmy moc nemusím. V tomto prípade však nudné špiónske špacírovanie a tliachanie zatienila slušná akcia, takže niečo na unavené oči. Pohodová zábava, ktorá neurazí ale ani moc nenadchne. Priemer. 60/100

Kaštánek (2021) (seriál)

Tak neviem, asi už som tohto krimi formátu prejedený. Celý tento miniserálový projekt sa totiž drží presne danej a miliónkrát predtým osvedčenej schémy - niečo sa stane v minulosti, potom sa dej prenesie do prítomnosti, dvojica nesúrodých detektívov s vlastnými osobnými problémami (samozrejme tie súvisia s rodinou), tajomný predmet ku ktorému sa všetko upína (až to začalo nudiť), náhle rozuzlenie príbehu a prichádzanie všetkému na kobylku.... A akoby naschvál, práve atmosféra tu je na hony vzdialená tej typicky temnej a chladnej, ako som u škandinávskych filmov zvyknutý. A čo je ešte horšie, vraha spoznáte hneď, ako sa naň pozriete. Aspoň mne to tak prišlo. Takže občas nuda zaručená. Slabší priemer. 55/100

Blíženec (2019)

Jediné čo trochu pomáha filmu, sú akčné scény. Takže pokiaľ hľadáte niečo, kde by ste si pustili mozog na vandrovku a len behali po obrazovke očami, tak v pohode. To ostatné za veľa nestojí. Veľmi slabý priemer. 50/100