Renegáti (2017)

Taký neškodný akčný príbeh s dobrodružnými prvkami, kde hlavným lákadlom bolo dobývanie nacistického pokladu. Nič extra, ale aspoň nenudilo. Na sobotňajšie upršané dopoludnie celkom fajn. Priemer. 60/100

Každý tvůj nádech (2021)

Tak ja som tu žiadnu drásavosť nezaznamenal. Nepopieram, že sa to nesnažilo o civilnú atmosféru a hlbší ponor do jednotlivých postáv, no žiaľ podľa môjho názoru neúspešne. Celé mi to po dramatickej stránke prišlo banálne, hoci téma bola silná. Asi to bolo tou formou a slabšou réžiou. Priemer. 60/100

Císař: Občanská válka (2020)

Typicky černošsky urevané, tak ako sme zvyknutí z dnešnej modernej a civilizovanej spoločnosti vyznávajúcej korektnosť vo všetkých smeroch. Dejová linka však bola svižná a len s minimálnym priestorom na nudu. Na slabší priemer to stačí. 55/100

Poslední hranice (2020)

Čakal som niečo béčkové, keďže to išlo aj u nás v telke, no bol som celkom milo prekvapený. Nič svetoborné sa síce nekoná, ale vojnové scény boli celkom fajn. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Pravidla pomsty (2018)

Nebolo to zlé, za posledný čas ide o určite jednu z tých lepších záležitostí s B. Willisom. O akčné scény nie je núdza a snažilo sa to hrať aj na emotívnu strunu diváka. Aj keď väčšinou iba povrchne a úboho. Človek sa však nenudí a odsýpa to jedna radosť. Lepší priemer. 65/100

Život po večírku (2021)

Pokiaľ chcete pustiť mozog na vandrovku a trochu si oddýchnuť pri niečom stupídnom, tak toto je to pravé orechové. Nenáročné a hlavne ma nenudilo, takže účel splnilo.  prekvapivo príjemný dojem na záver. Aj takéto filmy občas treba. Lepší priemer. 65/100

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Len málo filmov či seriálov vyvolá toľko diskusií a taký humbuk, ako tento projekt. Hra na oliheň je krásnou ukážkou toho, že niekedy stačí iba zaujímavý a trochu bláznivý nápad a ľudí to baví. Ja sa priznávam, že k nim tiež patrím, a to každý kto ma pozná dobre vie, že kórejské filmy moc nemusím. Každý diel bol svojim spôsobom zaujímavý, aj keď pár nezaujímavých miest kde sa tempo vytrácalo, by sa tu našlo. Slušný nadpriemer. 80/100

Chlapi sobě (2019)

Tak tupé a nechutné, až sa na tom človek zabaví. V niečom mi to pripomenulo bláznivé komédie s W. Ferellom, ale nebolo to celkom ono. Na druhú stranu ale ani nenudilo, takže spokojnosť. Lepší priemer. 65/100

Agatha Christie: Zkouška neviny (2018) (seriál)

Veľmi zaujímavé a napínavé pátranie po vrahovi. A k tomu ako doplnok príjemná výprava. Ale to je u príbehov z pera Agathy Christie bežný štandard. Čo sa týka atmosféry, tak v porovnaní napríklad s Černoškami, tu tento snímok trochu stráca. Ale aj tak silný nadpriemer. 85/100

Rozlučka (2021)

Asi ten najhorší nemecký film za poslednú dobu. To, že bol dej jednoduchý by ani nevadilo. Len panebože, niečo tak stupídne človek len tak ľahko nevidí. Parta piatich chlapov si nevie rady so ženskou s flintou. Pritom tých možností čo tam bolo.... Len utekajú ako splašené zajace a žienka sa vždy akoby zázrakom objaví na tom pravom mieste. Aj pointa bola ako pre škôlkarov. No skratka, film bez rozumu. 20/100