Král Petr I. (2018)

Dejová linka, hoci sa snažila držať historickej línie, ma moc neoslovila. No prekvapili ma bojové scény, ktoré boli vzhľadom na nižší rozpočet fakt že luxusné. Priemer. 60/100

Po strništi bos (2017)

Neviem čo na tomto niekomu vadí. Mňa to celkom oslovilo. Dejová linka mi pripomenula niektoré britské filmy s vojnovou tématikou bombardovania ostrova. A úkrytom detí do relatívneho bezpečia dedín. Miesila sa tu melancholicky pekná atmosféra s reáliami dobového dedinského života. A do toho chlapecké huncútstva, ktoré vykúzlia úsmev na tvári. Záver potom ponúkol peknú myšlienku. Spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

Šachový princ (2019)

Filmov so šachom je ozaj málo a keďže ho mám veľmi rád, tak som po Šachovom princovi skočil ako bezdomovec po pečenom údenom kolene a fľaške čuča. A dostal som vlastne to, čo som aj čakal - nič extra, ani nič pamätného. Dejová linka si celý čas ide podľa osvedčenej šablóny. Sympatické bolo aspoň to, že záver sa snažil prísť s návalom emócií. Aj keď to bolo ako keby išiel človek zabíjať muchy stokilovým kladivom. A toho šachu tiež mohlo byť viac. Slabší priemer. 55/100

Bezva ženská na krku (2016)

Bolo to milé a miestami aj zábavné. Na pohodičku a relax pri kávičke ako stvorené. Samozrejme, nemôžete čakať žiadne komediálne a romantické terno, no aspoň na ten dobrý pocit to stačí. Lepší priemer. 65/100

Děvjataja (2019)

Áno, pripomínalo to trocha Sherlocka Holmesa, aj keď ten príbeh a krimi vyšetrovanie nebolo tak zaujímavé. No snímok sa pýši prenádhernou dobovou atmosférou a výbornou kamerou zameranou na detaily. Aj výprava bola pekná. Spokojnosť. Nadpriemer. 75/100

Jak sbalit milionáře (2019)

Pokiaľ nejaká usilovná gazdinká hľadá film, ktorý sa dá pozrieť pri žehlení a vysávaní, a pritom o nič neprísť, tak toto je správna voľba. Ale pozor, hrozí zrazenie sa s planétou gýču. Na hranici odpadu. 30/100

Sezn@mka (2016)

Taký film ku škriabaniu zemiakov a k čisteniu vodovodného odtoku. Dohromady sa tam nič nedeje, no tie dialógy občas pobavia, najmä keď zatvoríte oči. Tá obsahová prostota skrátka dokáže pobaviť. Podpriemer. 40/100

La Révolte des innocents (2018) (TV film)

Smutné, to rozhodne áno. emotívnu stránku tiež umocňuje fakt, že dejová linka bola na základe skutočnej udalosti. No to filmové spracovanie nebolo bohviečo. Jednoducho, zaujímavý príbeh, no vsunutý do hallmarkovského kabáta - sterilná a nudná réžia. Lepší priemer.

Chvilky (2018)

Pomerne depresívne. Tie jednotlivé situácie ohľadom hlavnej hrdinky-trpiteľky boli celkom zaujímavé. Miestami som ale mal pocit, ako keby neboli prirodzené, tak umelo hrané. Občas som sa tiež pozastavil nad jednaním Anežky, najmä v súvislosti s jej chorou matkou - dosť nelogické jednanie. To mi však aspoň potvrdilo tú umelinu. Avšak ako celok to svoj efekt malo, pričom sa na to nepozeralo ľahko - slušne vybudovaná atmosféra. V porovnaní s tým čo sa tu točí je to určite nadpriemer. 70/100

Dámský gambit (2020) (seriál)

Je len veľmi málo miniserálov, ktoré by mi tak ulahodili po filmovej a aj obsahovej stránke. Mám rád šach, a tu je ho naozaj požehnane. A naviac niektoré partie boli riadne napínavé. Čo sa týka hlavnej herečky, tak nemohli vybrať lepšie. Navyše každá jedna časť má čo ponúknuť, a to od nesmelých začiatkov kdesi v sirotinci v sklepe, až po majstrovstvá sveta. Nádherné a inšpirujúce.... A aj ten prvok užívania liekov sem do dejovej linky zapasoval. Tiež sa tu nájde zopár dramaticky silných a emotívnych momentov. Môžem len chváliť a chváliť....