Zabiják Joe (2011)

Musím uznať, že Matthew McConaughey ma milo prekvapil, svojim výkonom ma definitívne presvedčil, že je to Pán herec. Svoju rolu zohral absolútne geniálne a presvedčivo, málokedy sa vidí taký perfektný herecký výkon. Film sám o sebe má dosť jednoduchú, primitívnu zápletku, ale keď sa divák vžije do jednotlivých postáv tak dej nenudí. Navyše ho vrchovato vyvažujú perfektné herecké výkony a psychológia jednotlivých postáv. Bolo zaujímavé sledovať ich činy keď sa niečo "pokazí". Vyskytli sa tu aj nejaké bobry, aj trocha akcie takže ja som maximálne spokojný. Zaslúžené 4*.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Tak ja som žiadnu akčnú podívanú nabitú adrenalínom a napätím nevidel. Tobôž nie nejaké vnútornosti, o ktorých píše Obsah. Možno tam aj niečo bolo, ale kvôli takmer permanentnej tme vo filme som skoro nič nevidel. A viac napätý som, keď stúpim do psieho výkalu. Možno by film trocha lepšie vyzeral, keby tam bol aspoň nejaký naznak spolupráce medzi predátorom a človekom, tak ako to bolo v jednotke. A hlavne keby bolo vo filme menej tmy. Aj preto sa mi jednotka omnoho viac páčila, mala napätejšiu atmosféru ako toto neslávne pokračovanie. Tu chodil vo filme iba jeden osamelý týpek-predátor a kalil všetko čo mu prišlo do cesty. Bez nápadu, bez nejakej myšlienky, ktorá by mohla diváka zaujať. Dve hviezdičky som dal za to málo akcie čo som videl a hlavne z úcty k omnoho podarenejšej prvej časti.

Sinister (2012)

Celkovo z filmu mám dobrý pocit, aj keď koniec bol dosť predvídateľný. Vo filme bolo aj niekoľko dobrých lakacích scénok, ktoré boli znásobené dobrou hudbou a tou "správnou" atmosférou. Dojem z filmu však kazí "hlavný bubák", ktorý mi skôr pripomínal M. Mansona po fláme, ako nejakého démonického pohanského boha. Masky strašidelných detí tiež neboli bohviečo. Ak sa to zhrnie, tak vo filme nerobilo strašidelnosť to čo ju obvykle robí, čiže rôzni bubáci a príšery. Film ale zachránilo to, že dokázal navodiť tú správnu príjemnú hororovú atmosféru aj bez bubákov, lebo tí nestáli za nič. Vidím to na slabé 4 *.

Černí baroni (1992)

U komédií je základom zábava a tej sa mi tu dostalo vrchovato. Dej síce trocha zaostáva, ale u tohto typu filmov nie je až tak dôležitý. Ja som si túto komédiu vyslovene užil, príjemná oddychovka.

Rebelka (2012)

Pre mňa je Rebelka určite rozprávkou roka. Pútavo vyrozprávaný príbeh a vybalansovaný tak, aby deti poučil a dospelých nenudil. Prekrásna animácia, solídna muzika, rozhodne odporúčam do pozornosti. Je tu i veľa komických scénok a preto si tu každý nájde niečo čo ho zaujme. Čo viac si od rozprávky želať? Proste Rebelka je jedna veľká zábava a príjemne strávený čas.

Tajemný muž (2012)

Normálne by som dal tri hviezdičky, ale Jessica Biel hrala skvele a mám pre ňu slabosť. Celkovo však film príjemne prekvapil. Zo začiatku nič moc, film sa vliekol a naťahoval ale druhá polovica všetko dohnala, hlavne záver bol prekvapivý a zaujímavý. Mám príjemný pocit. Určite z haldy filmov podobného žánru je tento vysoko nadpriemer.

Minotaur (2006)

Nezáživné a mdlé. Kulisy a kostýmy mi pripomínali Star Trek a nie historický film. Hviezdičku dávam Tomovi Hardymu za pozerateľný výkon a tej oblude, tá bola zvládnutá pomerne slušne. Ostatné sa do hodiny po filme rozplynulo v prachu filmových zbytočností.

Král dobyvatel (2005)

Slabý príbeh, nuda ako počas prestávky na konských dostihoch. Miestami to pripomínalo televíznu inscenáciu. Veľmi sterilné a zbytočné. Keby sa aspoň bolo na čom zasmiať, ale skôr sa mi chcelo plakať nad premárneným časom. Hviezdičku dávam za odvahu natočiť takýto film a nebáť sa vyjsť medzi ľudí.

Grizzly Park (2008)

Hrozná kravina, ale myslím, že si tento film jednu hviezdičku predsa len zaslúži, hlavne za ten masaker a celkom prekvapivý koniec, aj keď dosť uletený.

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

V porovnaní s tromi úspešnejšími predchodcami je tento diel naozaj odpad. Zaujímavé ako sa dá zmrviť tak úspešná a legendárna séria. Žiadna poriadna akcia, chýba napätie a koniec je odfláknutý a s veľkou porciou nudy.