Mezi světy (2018)

Ach jo, opäť raz niečo, čo dokazuje, ako veľmi musí byť Nicolas Cage zúfalý, keď prikývne na bársakú sračku. Konkrétne tento príklad je len o kúsok lepší ako tá najlepšia časť rodinných prípadov na TV Narkóza, čiže je to už na pováženie. Urputné borenie sa nijakými hereckými výkonmi, otupenou technickou stránkou a scenáristickou nemohúcnosťou, korunovala záverečná scéna s ohňom, kedy som nestačil od údivu otvárať ústa. Na hranici odpadu, ale len protekčne a prízemne, lebo Nicolas Cage... 30/100

Díra (2019)

Tak Španieli opäť raz prišli s výživným a originálnym nápadom ako predostrieť divákovi ľudskú psychológiu chovania. Musím uznať, že viac ako vydarenú a spoločensky plastickú. S niektorými vecami človek nemusí súhlasiť, no s väčšinou veru áno. Chudák psík. Slušný nadpriemer. 80/100

Kočár do Vídně (1966)

Nepopieram zaujímavú premenu dvoch hlavných postáv a ani herecké majstrovstvo Janžurovej. No po obsahovej ani emocionálnej stránke ma to nezasiahlo tak ako som čakal. Možno to bolo tým, že na tak pomalé tempo príbehu tu bolo málo zaujímavých momentov alebo momentov, ktoré by dali podnet na zamyslenie. Veľmi slabý premer. 50/100

Ta chvíle, ten okamžik (1981)

Áno presne tak, stačí jedna chvíľa, jeden okamžik, a všetko sa môže na tragédiu obrátiť. To najzaujímavejšie na filme je sledovať to zlo z tváre ľudí, to sa režisérovi podarilo na jednotku. Príbeh mohol mať síce väčšiu hĺbku, no i tak veľká spokojnosť. Nadpriemer. 75/100

Haunt (2019)

Z totálne neoriginálneho a obohraného námetu sa tu vyťažilo maximum. Od momentu čo vstúpia do toho domu tak sa stále niečo deje, stále je na čo pozerať. Škoda, že tu bolo slabé gore, išiel by som ešte vyššie. Na slabší nadpriemer to ale bohato stačí. 70/100

Ledové království II (2019)

Jednotka bola zjav akoby z čistého neba - krištáľovo krásna rozprávka pre všetky vekové skupiny, no samozrejme najviac pre tých menších. A dvojka je jej dôstojný partner, aj keď to už nezanechalo taký silný dojem. Možno to je tými pesničkami, ktoré sa mi zdali menej chytľavé, alebo len tým, že už nejde o ten zjav z čistého neba, neviem. No v každom prípade sa táto rozprávočka oplatí. Jeden z mála muzikálov, ktorý som si dokázal dokonale vychutnať. Silný nadpriemer. 85/100

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Menej známy western s jednoduchším príbehom o hľadaní spravodlivosti. Avšak treba uznať, že to tým dvom sadlo a že každá jedna scénka s nimi bola jedno veľké divadlo. Na Kirka Douglesa sa dá pozerať aj keby tam tancoval balet. Na Anthony Quinna detto. A popravde bol som aj zvedavý, ako sa šerif Morgan z tej šlamastiky dostane. Ja som spokojný, na nadpriemer bohato stačí. 75/100

Tři kroky od sebe (2019)

Tak zase niečo o chorobe a umieraní. No som prekvapený, na to ako som tohto námetu v poslednej dobe prejedený, to nebolo až tak zlé. A to aj napriek tomu, že mi tu občas trápne klišé romantických umieracích filmov otrieskalo hlavu o stenu. Napríklad to porovnávanie jaziev, narodeninová oslava.... Nejak mi to v tomto prípade nevadilo. Možno to bolo vďaka sympatickému hereckému obsadeniu, alebo že sa celý príbeh autori snažili poňať reálne a čo to o chorobe aj povedať. Slabší nadpriemer. 70/100

Jméno růže (2019) (seriál)

Vôbec neviem čo si o tom myslieť. Vlastne som v šoku z toho, ako je možné geniálne dielo sprzniť a urobiť z neho takýto paškvil. Celý príbeh sa utápal v zbytočnosti konania okolo postáv a tiež hodnú chvíľu trvalo, kým si človek na tú záplavu mien zvykol (a to som čítal knihu). Tiež milostná linka okolo tých mladých nebola bohviečo. No najviac vadilo to, že narozdiel od geniálneho predchodcu, tu nebola skoro žiadna atmosféra. Celkovo veľké sklamanie. Veľmi slabý priemer. Hlavne za výpravu a hercov. 50/100

Neviditelný (2020)

K herečke Elisabeth Moss mám taký zvláštny vzťah. Občas mi lezie na nervy, občas sa to dá ustáť, ako napríklad v Príbehu služobníčky. No v tomto prípade, aj keď tu opäť hrá niečo na spôsob ženy trpiteľky, mi to nesadlo. Príbeh mal potenciál, no tých niekoľko divností to celé zabilo. Hlavne v závere. Na druhú stranu natočené to bolo pekne a nenudilo. Lepší priemer. 65/100