Interstellar (2014)

Hrozně dlouho jsem okolkovala se na film kouknout. Nakonec jsem se k tomu ale dokopala a nelituji. Původně jsem dala 4 hvězdy, ale druhý den ráno jsem tím filmem byla unesená stejně jako večer. Pak jsem viděla Marťana a bylo to jasný, plný počet si to zaslouží. Když už si myslíte, že se nic nemůže podělat, tak se zase objeví skulinka. Ten film má zkrátka šťávu, a to i přestože já nejsem na tyhle vesmírný výpravy za záchranou světa. A přes to všechno jsem si užívala každou minutu, hltala každou hvězdu ve vesmíru a žrala každé slovo z úst Jess a Matthewa. Anne tentokrát nebyla ta, která by si ode mě vysloužila pochvalu, v tomhle mi nesedla, ale to vůbec nevadilo, protože to při té vesmírné kráse zapomenete. Skvělý střih, kamera, hudba!

Iron Man 3 (2013)

Na tenhle díl jsem čekala vážně dlouho. A vyplatilo se. Po prvním dílu, kdy jsem podlehla kouzlu marvelovskému šarmu přišla dvojka, která už tak skvělá nebyla (nemluvím o efektech). A teď, konečně třetí díl. Dějová linie byla obsáhlá, nebyla přeplněná, celou dobu si film udržel mou pozornost. Vtipné části byly vystřídány vážnými. Paltrow předvedla výbornou figuru, dostalo se jí mnohem větší role než v předchozích dílech a Avangers. A musím říct, že to byla velmi příjemná změna. Třetí díl je i film pro "zasvěcené", tedy pro ty, kteří viděli jak oba díly Iron man, tak i Avangers. Efekty úžasné. Nápaditý scénář, ale to asi vděčíme předlohám. Prostě jsem byla jak u vytržení od začátku do konce. Dokonce jsem i věděla, že Pepper se nic stát nemůže, přece tak by to skončit nemohlo. Co mě překvapilo, bylo rozhodnutí Starka. Ale nedá se nic dělat, vše jednou končí.

Jana Eyrová (2011)

Už při prvních minutách se mi vybavil příběh, který jsem četla ve 4. třídě v hodinách angličtiny. Jedinečný romantický příběh. A myslím, že tahle verze se vážně povedla. Mia je skvělá herečka a tuhle roli zvládla na 1! S Fassbenderem se setkávám poprvé a určitě ne naposledy. Film jsem si zamilovala a stává se jedním z oblíbených.

Já, padouch 2 (2013)

Díky tomuhle filmu jsem si prodloužila život o pár pěkných roků života. Většina scén byla opravdu vtipná! Je pravda, že jsem první díl neviděla, ale to u pointy filmu myslím že nevadilo. Oceňuji úžasné zpracování postav, jsou roztomilé, originální a vtipné, mají svůj osobitý charakter. Někdo tomu nemusí věnovat pozornost, ale taková malá holčička s culíčkem je opravdu k zulíbání a scénka, kdy má recitovat básničku ke Dni matek, a to tak, aby nevypadala jako zombie, mě opravdu pobavila. Co mě mrzelo bylo, že vlastně 80% se řešily zbytečnosti a samotné zápletce a akčnosti se věnovalo hrozně málo času, přitom takový padouch měl potenciál a dalo se z toho dostat mnohem víc, ale skutečnost byla, že jak rychle to začalo, tak rychle to i skončilo, škoda. Ale myslím, že úspěch to mělo jen díky božským mimoňům. Je pravda, že ten film nebyl o nich, ale mělo by se jim dát více prostoru, ale v závěrečné scéně zaperlili. Myslím, že ve 3D by to mohlo být vážně pěkné, třeba taková cesta ponorkou a nebo konečné titulky. Shrnu- li to, tak to bylo pěkně strávených 100 minut.

Já, Simon (2018)

Takhle skvělý jsem to nečekala ani náhodou. Nick je tak hot, že kdyby on byl gay, tak se me srdce rozpadne na tisíc kusů. Ale ta role mu tak zatraceně sedla, ze mu to i prominu. A jeho tanec, kdy na něm vidíte, ze je proste “dřevo”..no nemám slov. Love Simon je kouzelný snímek plný lásky a pochopení, a to je úplně můj šálek mléka. Rozhodne to neposkodilo niternost a křehkost knížky. Miluju ten film!

Jeden den (2024) (seriál)

Můj nejoblibenější film natáhnutý do 14 sérií = 6 hodin emocionalni bouře. Chci si to způsobit? Nikoli. Udělám to? Sampzřejmě. Natočené s citem, Ambika i Leo jsou skvělí, drželo se to knihy i už tak skvělého filmu, takže se vlastně nemám na co stěžovat. A stejně mi původní adaptace přijde lepší. Možná že mi chemie mezi Ambikou a Leem nepřišla taková jako u Anne a Jima. Možná to bylo tím, že ačkoliv byla slvělá, tak mi možná Ambika vadila svým jednim pohledem, který neměnila. Ale nemění to nic na tom, že se to povedlo. A brečela jsem. Sice ne tak hystericky jako u filmu, ale pár potůčků slz brázdilo po tváři.

Jeden den (2011)

Jeden z nejhezčích romantických filmů. Vsadím na trh svou kůži, že jednak díky předloze, kterou si chci přečíst a kterak kvůli dvěma talentovaných herců. Že jsem si film stáhla v angličtině s anglickými titulky mě odradilo od toho, se na film podíval, však v zápětí jsem si to rozmyslela, přece jen děj zní zajímavě. A nelituji! Opravdu kouzelný film, kdy jsem při nečekané scéně brečela, protože Sturgess zhrouceného manžela hraje opravdu skvěle, nenechalo mě to chladnou. A takový konec jsem opravdu nečekala, přece jsem tak nějak doufala v hollywoodské klišé. Závěr sám o sobě byl zajímavý, trochu rozbortil vše, v co jsem celou dobu věřila a následně znovu, takže to ve mně zanechalo zvláštní pocit, a to se mi stává málokdy.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tohle by asi děcka vidět neměla. Zkrátka, takový morbidní Jeníček a Mařenka je úplně něco jiného, než v pohádkách. Už na začátku jsem se pobavila nad scénou, kdy by to mělo být asi vážnější, a oni jen prohlásím (mluvím o nadabované verzi) : "Já jsem Mařenka a tohle je můj bratr Jeníček." Trošku přerostlí Jenda a Máňa, takže jsem pokaždé měla úsměv na tváři. Co se týče příběhu, tak byl více méně originální, zajímavý, způsob natočení je fajn, té krve je tak akorát, přece jen jsem to očekávala. Myslím, že to byla skvěle strávená hodina a půl!

Keith (2008)

Tenhle film je potřeba pochopit. Opravdu mu porozumět, především porozumět Keithovi, jelikož on je složitá osobnost a ta propracovaná, že mě fascinuje. Hrozně mě mrzí, že se mu nedostalo větší pozornosti, ale možná díky tomu a tajemnu je ten film právě takovým. Musím ocenit skvělé kamery a pohledy ze shora, skvělý soundtrack a scénář, protože většina filmů je plná dialogů, ale tenhle měl do sebe něco, co jiné třeba ne.

Kick-Ass (2010)

Ve filmu probírají, jak jejich svět nemá hrdinu, že jsou pouze komiksy, a tak se jeden objeví, ale v reálu se stále nikdo nezjevil, proč? Každopádně zpátky k filmu. Je akční, rychle utíkal, spousta vypjatých scén vyvážena nadsázkami. Podle mě je Kick ass jeden z těch lepších filmů, kde vulgární slovník musí být (a to nejen proto, že je použit i v komiksu). Super obsazení, byla jsem mile překvapena a říz to mělo jen díky Zabijačce a Taťuldovi, i když Nářez byl taky famózní. K tomu všemu doprovodný soundtrack byl báječný. Ale kvůli trošku slabšímu začátku 90%.