Všiváci (2014)

Co je to platné, že sehnal producent špičkové herce a dal dohromady rozpočet, kterým mohl zasponzorovat afgánskou misi, když scénárista i režisér v jedné osobě stál za vyližpiču. Vzniklo z toho přiblbé leporelo plné idiotských postav, jimž vévodí čtyřlístek kurevník, guma, retard a chmaták. Také žánr filmu je prapodivný, střídá se tu psychodrama s komedií, do toho všeho neustálé prostřihy do minulosti, zkrátka všechno špatně.

Marťan (2015)

Tak se nám Ridley pochlapil a po letech natočil zase solidní sci-fi. Opomenuli trochu sterilní prostřední pasáž, kdy se Damon věnoval okopávání brambor na Marsu, byla po většinu filmu k vidění strhující a napínavá podívaná. No napínavá... tak nějak jsme ten happy end tušili, že? Za zmínku stojí ještě bizarní soundtrack, protože namíchat Davida Bowieho s Abbou, to je fakt smrtící HU HU koktejl.

Gangster Ka (2015)

Postavy gangsterů zahrané skvěle, narozdíl od nevýrazných kriminalistů a dalšího komparzu, který obsadili herci z našich béčkových seriálů. Divák se tak dostává do schyzofrenní situace, kdy chtě nechtě začne fandit těm největším zmrdům, kteří kdy zde drancovali tuto zem. Jinak zde není co vytknout, vše působí věrohodně a po celou dobu je na co se koukat. A to přesto, že je Krejčířův příběh natolik známý, že nějaké překvapivé dějové zvraty přijít ani nemůžou.

38 (2014)

Filmový pomník jedné z největších osobností slovenského hokeje Pavola Demitry, zmapování jeho kariéry, vzpomínky spoluhráčů i jeho nejbližších. R.I.P.

Admirál (2015)

Historický velkofilm sice nabízí velkolepé námořní bitvy, jejichž rozpočet by stačil na nakrmení podvyživených dětí celého světa, jenomže kromě oněch vydařených bojůvek už film nic extra zapamatovalného nepřináší.

Modus smrti (2015) (seriál)

Dobře natočená krimi, které se na jednu stranu mnoho vytknout nedá, na druhou stranu však nepřináší nic navíc, pro co bych si ji za pár týdnů pamatoval.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál) odpad!

Tady opravdu netřeba šetřit superlativy. Debilní velepíčovina a hrubá urážka i toho nejdementnějšího diváckého nevkusu. Mozkový průjem, který se bojím nazvat scénářem, je tu bezcitně dotažen k obludnosti amatérismem herců. Nezbývá než držet minutu ticha za nebohého Milana Kňažka, protože když už vezme herec jeho formátu roli v takto retardovaném leporelu, musí být evidentně mrtvý. Zlatá Policie Modrava, tohle je opavdové dno krimi žánru!

Na vodě (2016) (seriál)

Nova si za poslední desetiletí vychovala generaci nenáročných diváků, kterým může naservírovat sebeblbější slátaninu a stejně dosáhne požadované sledovanosti. Stačí obsadit pár zrovna populárních tváří, debilní dialogy ozvláštnit několika rádoby vtipnými a 100x použitými hláškami a je vymalováno. Měl jsem možnost vidět i první díl konkurenčního Přístavu a seriál Na vodě mi přece jen přijde o chloupek lepší. Přesto si další díly s radostí nechám ujít.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Poctivá filmařina na ČT. Dobové kostýmy, skvělí herci a boží František Segrado jako pouliční písničkář udělali z tohoto dramatu pěknou podívanou, byť 3 hodiny byly trochu moc. Zločin v Polné zároveň slovy klasika nastavil českému národu zrcadlo, neboť paralela s tehdejší protižidovskou nesnášenlivostí a dnešní protimuslimskou je více než zřejmá.

Steve Jobs (2015)

Ač byl život Steva Jobse možná pozoruhodný, film o něm je spíše jen užvaněná nuda o sebestředném chlápkovi, který se nám snaží vnutit své předražené, nakousné jablko.