Černá listina (2013) (seriál)

První díl velmi dobrý, v těch dalších úroveň postupně klesala, takže jsem skončil po 4 epizodách...

Teď ne, Broskvičko (2015) (amatérský film)

Jedna hvězdička za sympatickou snahu amatérů natočit celovečerní film a za to, že jejich výsledné dílo strčí do kapsy i některé filmy našich renomovaných filmařů s několikanásobným rozpočtem. Druhá hvězdička za ty dva ostravské chachary, jejichž dialogy byly fakt docela vtipné. Třetí hvězdičku dávám jen tak z dobré nálady, že se mi podařilo tento týden koupit lístky na ajsí/dajsí, jak se v tomto "razovitém kraju" říká.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

To se takhle parta skautů rozhodla, že přestanou lovit bobříky a začnou lovit bobry. Bylo tak zaděláno na další pičoidní komedii, kdyby zrovna nepropukla zombie epidemie, která z tohoto filmu udělala svižnou a vtipnou podívanou okořeněnou několika fakt bizarními scénami. A jelikož jednoho ze skautíků hrál i Schwarzenegger junior, nemohlo to se zombíky dobře dopadnout!

Pašerák (2014)

Na začátku filmu jeden krajně nesympatický píčus spoliká balíčky s heroinem a celé napětí tohoto thrilleru spočívá v tom, zda je vysere dřív, než ho propustí policie. Takže film vyloženě o hovně. Přestože podobné drama - srát, či nesrat - proživá každé ráno většina z nás, soucítění s naším hrdinou se jaksi nedostavilo.

Kandidát (2013)

Snaha slováků o politický thriller vyšla tak napůl. Film o reklamním magnátovi, který uzavře sázku, že za 2 měsíce udělá z neznámého slováka prezidenta země, každopádně ukazuje tupost a manipulovatelnost ( nejen ) slovenského národa. Budiž to tedy důkazem, že čím méně referend a voleb, tím lépe, protože v těchto situacích vždy rozhoduje ta většina, která má o dané problematice minimum informací a jejíž mozková kapacita nestačí ani na volbu, zda dnes večer Ordinace v růžové zahradě, nebo zda Cesty domů.

Armageddon (1998)

Houstone, máme problém! K zemi se blíži nějaké kamení, takže musíme poslat Meklejna s partou vrtařů zachránit lidstvo! A aby to bylo jó vtipné, zastaví se na ruské orbitální stanici a vezmou na výlet i tamního exota... Do pytle, když už amíci hodlali natočit velkolepý katastrofický film plný drahých triků a tak skvěle obsazený, mohli investovat i do scénáristy, aby z toho nevznikla naprosto nevěrohodná parodie, u které se sice nejedna hospodyňka dojme, ale fanouškovi akčního bijáku zadělá na žaludeční vředy.

The Green Inferno (2013)

Žádný zázrak nečekejte. První půlku filmu sledujeme cestu ekologických aktivistů na stůl kanibalského kmene, což je asi tak záživné, jako cesta kuřat z Vodňan na stůl náš. V druhé půlce pak proběhne peruánské Prostřeno na téma, zda je lidské maso chutnější za syrova, či z pece. Což je o poznání zábavnější, než prostřeno české, zvlášť když nechybí šmejděníčko v džungli ani zábava s marihuanou. Závěrečného bodování se s dovolením ujmu sám, dávám za 3, protože lidské hrudí bylo nedopečené a na dezert chyběl čízkejk.

Mamon (2015) (seriál)

Podle kritiků prý nejlepší český krimiseriál tohoto tisíciletí, já bych si tedy vzpomněl i na lepší. Ano, na první pohled vše vypadá skvěle, kamera, hudba i herci. Jedinou menší slabinou je totiž příběh, vyšetřovaná kauza skupiny tunelářů, kteří postupně umírají, nenabízí v prvních 4 dílech nijak strhující podívanou, ani nedrží diváka v kdovíjakém napětí. Závěr už je lepší, přesto ve mně zůstává pocit, že tvůrci trochu promrhali šanci natočit skutečnou pecku.

Temné údolí (2014)

Rakouský western natočený někde na alpských sjezdovkách? Kupodivu povedený biják, okořeněný navíc skvělou hudbou a krásnými exteriéry. A kdyby hlavní roli nehrál ten krajně nesympatický dvojník DiCapria, mohlo být hodnocení ještě vyšší.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Příběh nebyl silnou stránkou ani v předchozích dílech, tam to ale zachraňovala kreativita hlavní hrdinky při masakrování všech těch nešťastníků. Ano, i ve trojce se objevily dvě luxusní odplaty, to ale považuji za nedostatečnou porci na vyvážení jinak nudného děje.