Bílí muži neumějí skákat (1992)

Komedie prošpikovaná skvělými hláškami. Černí se navážejí do bílých, bílí do černých a všichni hrají skvěle basket!

Ten Největší (2007)

V zásadě průměrná komedie, jakých se točí stovky do roka. Je pravda, že některé scénky mě pobavily a že jsem se jim od srdce zasmál, což se mi u amerických komedií nestává často. Na druhou stranu, vše se tu točí pouze kolem análního sexu ve věznicích a s ubíhajícím časem toto téma začíná poněkud nudit.

Lesní duch (1981)

Není nad to si nostalgicky zavzpominat, na jaké horory jsme kdysi koukali! U mně šlo navíc o dokonalé retro, protože jsem viděl verzi z hodně ohrané videokazety se simultánním dabingem. Najednou jsem se tak ocitl v 80.letech a sledoval partu teenagerů, kteří odjedou na chatu do jakéhosi prdelákova a tam svou neuvážeností probudí zlé démony. Ano, byla to v jádru peachovina, ale mělo to hutnou hororovou atmosféru, při které jsem si chrochtal blahem!

Darkman (1990)

Nikdy jsem tyto zfilmované komiksové hrdiny nemusel, ale musím přiznat, že Darkman všechny ty Supermany, Batmany i Spidermany strčí do kapsy. Hlavně první půlka filmu mě opravdu bavila, závěr už byl dost přehnanej. Ale jako oddychovka dobrý.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

A máme tu Johna McClana popáté. V prvních dvou dílech zachraňoval manželku, ve čtvrtém dceru a teď zákonitě přišla řada na syna. Jsou to ale s dětma starosti... Ač počty nabouraných aut i vystřílených nábojů díl od dílu stoupají, kvalita filmů této série má lehce klesající tendenci. Osobně jsem měl radši Meklejna jako obyčejného poldu v propoceném nátělníku, který se ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě a který řeší problémy selským rozumem. Dnešní Meklejn je však spíše klonem neporazitelného Chucka Norrise, který problémy vyhledává a řeší je stylem: všechny postřílet. Přesto ale pořád můžeme sledovat nadprůměrnou akční podívanou, ve které nechybí vtipné hlášky ani brucewillisovské grimasy. Takže nevím jak vy, ale já už se nemůžu dočkat, až John McClane začne před teroristy zachraňovat svá vnoučata!

Veterán (2012)

Jak definovat béčkový film? Film, který je tak špatnej, až je dobrej. Tak nějak bych označil i špatnou prdel, v Česku uváděnou pod názvem Veterán. Naprosto dementní scénář zachraňuje svým charismatem Danny Trejo, jemuž roli drsňáka i přes jeho pokročilý věk snadno uvěříme. A jeho scéna s drtičkou odpadu byla více než přesvědčivá!

Diktátor (2012)

Hodně velká píč...na, které se ale člověk občas zasměje, ať chce nebo ne. Diktátor je však o něco slabší, než Borat.

Mrtvý muž (1995)

Velmi originální western s podmanivou hudbou. Z černobíle natočeného snímku na diváka dýchá dobová atmosféra, potěší skvělé herecké výkony i slušná dávka černého humoru. Film se sice chvílemi vleče, ale na to už jsem si u westernů zvykl. Mladý Bill opravdu nemá dobrý den. Za poslední peníze se trmácí přes celé státy kvůli práci, kterou stejně nedostane. Aby toho nebylo málo, zastřelí syna největšího lumpa v kraji, který na něj pošle nájemné zabijáky. Zraněného Billiho se ujímá podivínský indián, který ho dopravází na cestě za nevyhnutelnou smrtí. Film mě rozhodně mile překvapil a já se opět musím podivovat, proč naše televize neustále opakují jedny a ty samé sračky, zatímco spousta dobře natočených filmů je pro televizního diváka dosud neobjeveným zbožím.

Nespoutaný Django (2012)

Velmi dobrý western. Skvělé dialogy, famózní herci, strhující děj. Střílí se tu většinou jen z revolverů, ale to by snad ani nebyl Tarantino, aby po každým zásahu z těl nelétaly kusy masa a gejzíry krve. Nechybí zde nadsázka ani černý humor. 165 minut tak uteče jako voda a já už se těším, až si za pár měsíců pustím Djanga znovu ( filmy Tarantina se mi totiž většinou při 2. nebo 3. shlédnutí líbí ještě víc ). Přestože Pulp Fiction, Hanebný pancharty nebo Kill Billa hodnotím trochu výš, nemohu dát míň než 5 hvězdiček!