Gentlemani (2024) (seriál)

Eddie zdětí po otci panství i šlechtický titul, ale velká výhra to není. Jeho starší bratr je totiž debil a velmi těžce nese, že dědicem není on. Navíc brzy vyjde najevo, že součástí dědictví je i byznys s mafií, která nemá nejmenší pochopení pro snahu Eddieho z toho vycouvat. První 2 díly mě nadchly, pak šla ale úroveň zřetelně dolů.

Její tělo (2023)

Příběh skokanky do vody, které JEJÍ TĚLO nejprve zničí úraz na závodech a posléze i kariéra pornohvězdy, kterou poté prožije.

Nabídka (2022) (seriál)

Co obnáší práce filmového producenta? Hlídat rozpočet, schánět herce, urovnávat konflikty na place, jednat s mafií, řešit veškeré problémy, které vznik filmu provázejí. Sledujeme zajímavý příběh Ala Ruddyho, který byl jako producent u vzniku filmu Kmotr.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Navzdory tomu, že se Roger Waters svými politickými názory vyprofiloval v nebetyčného zmrda, je to geniální hudebník a album Thé Wall patří mezi největší skvosty rockové historie. Filmové zpracování alba má spoustu silných momentů i působivé animace, přesto mi úplně nesedlo a když už si chci The Wall užít, volím raději záznam některého z koncertů, než film.

Jeden život (2023)

Sir Nicholas Winton - muž, který zachránil z Československa před Hitlerem stovky dětí a jehož silný příběh přináší tento skvěle natočený film. V hlavní roli exceluje Anthony Hopkins, jehož herectví ještě umocnilo zážitek z filmu.

Zóna zájmu (2023)

Hodina a třičtvrtě že života nacistické rodinky žijící hned za zdí koncentračního tábora. Idilku narušují jen zvuky, které přes vysokou zeď doléhají na zahradu. Chápu, co tím chtěli tvůrci říct, ale mně to příliš neoslovilo.

Krematorium (2024) (seriál)

Rodina vlastnící soukromé krematorium se potýká se záhadou, díky které se spálení nebožtíci objevují ráno u rodinné snídaně. Seriál slibiluje ten nejčernější humor, jenomže jde o typickou produkci Divadla Mír, kdy každý vydařený vtip je vykompenzován půlhodinou nudy a trapnosti.

The Beekeeper (2024)

Statham je jedním z posledních mohykánů akčních hrdinů, které jsme hltali na někdy před 20 lety a ani dnes nepůsobí při akčních scénách trapně. Bohužel zrovna tento film přináší příběh neuvěřitelně pitomý a akční scény jsou přestřelené až za hranicí toho, co jsem ochotný tolerovat. Statham tu jako pilná včelička likviduje speciální oddíly Delta, SWAT i FBI, které zde působí jako banda nesvéprávných idiotů, co by nedopadli ani kapsáře z tramvaje.

Ratchedová (2020) (seriál)

Povedený seriál. Tvůrci si vypůjčili postavu sestry Retched z Formanova vrcholného díla Přelet nad kukaččím hnízdem a zasadili ji do děje, který slavnému filmu předchází. Sledujeme tak mladou Mildred, jak se pomocí intrik dostává jako sestra do psychiatrické léčebny, aby zachránila život svému bratrovi, který je zde umístěn. Žánrově tu jde o zcela jiné dílo, než byl Formanův film, divák má spíše pocit, že sleduje velmi zábavnou řadu ze seriálu American Horror Story. Jen ten závěr měli tvůrci vymyslet líp, poslední díl ve mně vyvolával pocit, že ho psali pod vlivem halucinogenních látek. Evidentně si také chtěli nechat otevřené dveře pro druhou sérii, ke které ale zatím ani po 4 letech nedošlo.