Válka zítřka (2021)

Něco mezi Vetřelcem a Terminátorem, akorát že tady chybí Ripleyová i T-100. Místo toho tu máme taťku, který cestuje do budoucnosti válčit s mimozemskými stvůrami, aby se zase posléze navrátil a pokusil se změnit budoucnost v součastnosti. Copak o to, akční scény jsou velkolepé a film i přes svou délku vlastně ani chvíli nenudí, přesto ze samotného příběhu jsem nijak odvázaný nebyl. A jednu hvězdu sundavám za to napravování rodinných vztahů, které Amíci serou do každého druhého filmu.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Po skvělé jedničce jsem byl ve velkém očekávání, které se ovšem nenaplnilo. Přitom obsazení už nemohlo být hvězdněší, paní Hájková se prsí na strýčka Samuela, ten matherfuckuje Reynoldse, který se sbližuje s taťkou Freemanem sloužícímu Tondovi Banderasovi. Jenže ani velká jména nezachrání film se stupidním příběhem a ani akční scény mě nijak nenadchly.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Slasher, který se snaží napodobit Vřískot, ale nepřináší ani napětí, ani černý humor. Jen hloupá vyvražďovačka teenagerů.

Mrazivá past (2021)

Zavalení horníci, kterým dochází vzduch a jejich jedinou záchranou je dědek Liam, který veze kamionem vtrnou hlavici přes zamrzlý oceán. Jenomže led s příchodem jara pod několika tunovým kolosem praská, navíc se ukáže, že ne všichni mají zájem na úspěšnosti záchranné mise. Samozřejmě že je to taková akční pohádka, která popírá fyzikální zákony, ale na to sere pes, mě to bavilo od začátku do konce

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Mladí komsomolci se rozhodnou posílit tělo a zocelit ducha a vyrazí do hor na lyžařskou túru. Zde dostane termín ZIMA JAK V RUSKÉM FILMU nový rozměr a když se najdou jejich zmrzlá těla, vyšle KGB svého důstojníka, aby vyšetřil záhadná úmrtí celé výpravy. Musím ocenit, že ačkoliv tvůrci předloží divákovi i varianty typu mimozemšťani, prokletá hora a zlá bohyně, nakonec se dočkáme celkem uvěřitelného rozuzlení. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, sudé díly seriálu ukazují průběh samotné výpravy, zatímco liché vyšetřování oné tragédie. Pominuli tradiční ruskou propagandu, kdy jsou prakticky všichni Rusové ztvárněni jako charakterní, udatní a stateční hrdinové, jedná se o skvěle natočené drama

Slet čarodějnic (2020)

6 mladých dívek je obviněno z čarodějnictví a brzy pochopí, že na hranici skončí bez ohledu na to, zda budou dál zapírat. Zvolí tak opačnou taktiku a snaží se získat čas tím, že přijmou roli čarodějnic a předvedou inkvizitorům, jak takový sabat probíhá. No divák po 90 minut filmu čeká na nějaký šokující závěr, jenomže ten nakonec nepřide.

Šťastné údolí - Série 2 (2016) (série)

Šťastné údolí, v němž nikdo nežije šťastný život. Spíš je to hnusná díra, kde slouží u policie nesympatická bába. Přesto si vaše sympatie získá natolik, že během 3 dnů dáte obě řady seriálu. Tento seriál je prostě plný paradoxů. Dějově 2.řada přímo navazuje na tu první a ač jsou zde opět nadřazeny rodinné problémy hlavních postav nad kriminální linkou, bavilo mě to od začátku do konce.

Šťastné údolí - Série 1 (2014) (série)

První čtyři díly přinesly skvělé kriminální drama. Problémem ale je, že seriál vygradoval 2 díly před koncem a pak už spíše sledujem drama rodinné, kdy se jednotlivé postavy vyrovnávají s následky předchozích událostí.

David Gilmour - Live in Gdańsk (2008) (koncert)

Úchvatný koncert plný temné hudby, jehož jedinou vadou bylo, že to byl Gilmourův poslední koncertní záznam s Rickem Wrightem. Bývalí Floydí parťáci to na pódiu rozbalili se vší parádou, nezaměnitelný zvuk Davidovi kytary se mi zarýval pod kůži a já lituji, že koncert nebyl alespoň o hodinu delší.

13 minut (2021) (TV film)

Já tedy Klusákovi tleskám. Po vypatlaném náckovi a pedofilech na síti si vzal na paškál řidiče a ač toto téma nepůsobí tak lukrativně, vytřískal z toho asi svůj nejlepší dokument. Přínáší příběhy 5 řidičů, co způsobili vážnou dopravní nehodu a pokud jde o mně, měl by to vidět každý, kdo právě opouští autoškolu a vlastně i každý, kdo usedá za volant a má někdy naspěch. Protože opravdu stačí několik vteřin a je všechno v prdeli. Pokud se mám vyjádřit k jednotlivým aktérům, budili ve mně různé emoce, od sympatií k fotografovi až po naprosté opovržení k mladíkovi, který paradoxně jako jediný nikoho nazabil. Zatím...