Had (2021) (seriál)

Seriál, který mě navzdory zajímavému příběhu vůbec netrefil. Hlavním záporákem je opravdu slizký zmrd Charles Sobhraj, který v 70 letech vraždil turisty v Bangkoku a kradl jejich peníze i totožnost. Ten příběh natočený dle skutečných událostí je vlastně fascinující a naivita těch turistů byla neskutečná. Jenomže vše kazí samotné filmové zpracování, neustále se přeskakovalo v čase do minulosti a zase zpět, což dělalo v ději neskutečný maglajz.

Polar (2019)

Znovu a znovu opakuju, že Mikkelsen je ďábel a koukal bych na něj, i kdyby hrál nadstrážmistra Topinku. Polar nabízí šťavnatě krvavou akční podívanou, která se nebere vážně a snaží se diváka hlavně bavit. Jen někdy je té snahy o humor a nadsázku přespříliš, hlavně směšné postavy padouchů v bizarních oblečcích si mohli tvůrci odpustit.

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021) odpad!

Příběh učitelky, jejíž domácí porno se objeví na internetu, mohl být jistě zajímavý. To by se ale tohoto tématu nesměl chopit kokot, který má oblibu diváka mučit svými uměleckými ambicemi. Prvních 30 minut sledujete hnusnou ženskou, jak kráčí hnusnou ulicí v hnusném městě. Když míjí obzvláště hnusný barák, kamera se na dlouhé chvíle zastaví, abychom se té hnusné architektury nabažit. Občas ženská vleze do obchodu, kde dlouhé minuty sledujeme, jak stojí ve frontě. Pokračování filmu mi zůstane utajeno, protože dýl jsem se na ten hnus koukat nevydržel. A ještě vzkaz těm, kteří tento film svým hodnocením dohnali bezmála k 70 procentům: jste zvrácení a úchylní!

Bodyguard (2018) (seriál)

Politické thrillery mám rád, ale tato 6 dílná série z Británie mně po většinu času nechávala chladným. Čtvrtou hvězdičku uděluju až za famózní závěrečný díl, to byl neuvěřitelný napínač s několika zvraty. Richard Madden byl skvělý, jeho postava agenta s posttraumatickou poruchou mě bavila a udrožovala mou pozornost i v nudnějších dílech.

Rozhněvaný muž (2021)

Už to vypadalo, že se Jason Statham zařadí k ostatním hercům akčních filmů, co na svou slávu mohou jen vzpomínat a dnes točí jednu sračku za druhou. To se Stathamovi naštěstí nestalo. Rozhněvaný muž nabízí solidní akční drama o muži, který se nechá zaměstnat u bezpečnostní firmy převážející paníze, aby dopadnul bandu lupičů, která mu sejmula syna.

Nevina (2021) (seriál)

Sledujete už 4.díl a pořád tak nějak nechápete, co se vlastně na obrazovce děje a vrtá vám hlavou, proč má tento seriál tak vysoké hodnocení. Jenomže pak začne vše do sebe pěkně zapadat a vy najednou sledujete strhující a napínavou krimi, kde není nouze o stále nové zápletky a překvapivé zvraty. 5 hvězdiček nedám právě kvůli tomu, že jsem se za začatku v ději trochu ztrácel a že mě to vlastně začalo pořádně bavil až v 2.půlce seriálu.

Armáda mrtvých (2021)

Úvodní titulky vám naslibují ultimátní zombie řežbu, jenomže pak přijde hodina a půl nudy občas okořeněná nějakým tím headshotem. Pokud chcete opravdovou zábavu, pusťte si až závěrečných 45 minut, od scény ve výtahu to dostane konečně grády. Co naplat, zombie filmy nemívají tak zajímavý příběh, aby utáhl až tak dlouhou stopáž a Netflix dokazuje, že seriály mu jdou o něco lépe, než filmy.

Audience u královny (2021) (divadelní záznam)

U příležitosti 80.narozenin Ivy Janžurové uvedla ČT hru Národního divadla Audience u královny. Iva Janžurová byla samozřejmě skvělá a má můj obdiv, s jakou vitalitou stále hraje a jak dlouhé texty se dokáže naučit. Ale samotné představení mě nijak nenadchlo, celý děj je pouze o tom, jak během vlády královny za ní chodí různí premiéři a debatují s ní o situaci v zemi. Na 2 a půl hodiny trochu málo.

Boží mlýny (2021) (seriál)

Ani kriminálka, ani komedie (pokusy o humor za hranicí trapnosti). Pokud přistoupíte na to, že se jedná o pohádku pro dospělé, dá se na to koukat. Koncept, ve kterém partička čestných bere spravedlnost do svých rukou, je možná divácky líbivý, ale celé to kazí naprosto iracionální chování většiny postav a faktor náhody, která hraje většinou v prospěch hlavních hrdinů. Z celého seriálu je asi nejlepší ta titulní píseň, předělat takto hit od Spiritual kvintetu bylo povedené.

Kdo mi jde po krku (2021)

Angelina si zase hraje na drsnou holku a coby hasička zachraňuje malého kluka nejen před lesním požárem, ale i před dvojicí nemotorných zabijáků. První půlka dost nudí, ke konci se to rozjede, ale protože vše směřuje k očekávanému happy endu, o nějakém napětí se moc nedá mluvit.