Fargo - Season 4 (2020) (série)

Ne tak dobré, jako 1.série, ale zase lepší, než ta třetí. Děj nás dostává do Kansasu roku 1950, kde proti sobě stojí 2 gangy, italský a černošský. Sestavu doplňuje několik bizarních postaviček, tolik typických pro Fargo, jen toho černého humoru tu moc není. Úplně jsem nepochopil smysl 9.dílu, který kazí dojem jinak docela zábavného seriálu.

Šarlatán (2020)

Očekávání velká, dojem rozpačitý. Ivan Trojan jako vždy skvělý, ale na vše nestačil. Léčitelův příběh je jistě zajímavý, ale zbytečně velký důraz byl kladen na jeho sexuální orientaci a úplně mi nebylo po chuti prolínání různých časových os. A když už film po dvou hodinách končí soudním procesem, mohly být na závěr alespoň titulky s dalším osudem Mikoláška, abych si ho nemusel dodatečně googlit.

Chlast (2020)

Kdo jiný by měl natočit film o chlastu, než Dánové? A kdo jiný si měl střihnout hlavní roli, než démon Mikkelsen, který svou mimikou dokáže říct víc, než jiní slovy? 4 učitelé podstoupí experiment, který má za výsledek zjištění, že se stálou hladinou alkoholu v krvi naučí své žáky víc, než za střízliva. Jak je začátek filmu celkem zábavný, postupem času se mění v nepřetržitou kalbu a vše směřuje k očekávané tragédii. Druhou půlku už jsem dokoukával jen z donucení, a výsledný dojem trochu vylepšil závěrečný Mekkelsenův taneček.

Duše (2020)

Animák pro dospělé, s tím mám vždy trochu problém, pokud tedy nejde o South Park. Jde o příběh jazzového muzikanta, který ve svůj velký den udělá osudovou chybu, ale jeho duše stojí o 2.šanci. Mě to nijak nenadchlo.

Láska a příšery (2020)

Lidstvo skoro vyhynulo a žije schované před zvířecími monstry. Téma už mnohokrát použité a bylo by to určitě zábavnější, kdyby těmi monstry nebyli zrovna zmutovaní hlemýždi, žáby a podobná havěť. Pak tu máme jednoho antihrdinu, který se tímto apokalyptickým světem potlouká za svou dívkou a cestou se mění z vystrašeného kluka v neohroženého muže. Prostě taková pohádka pro ty, kteří klasické pohádky nemohou už ani vidět.

Tenet (2020)

Větší peachovinu jsem dlouho neviděl. Vydržel jsem u toho hodinu a považuju to za nadlidský výkon.

Dark Waters (2019)

Film, po jehož shlédnutí poběžíte do kuchyně zkontrolovat, zda tam nemáte teflonové pánve. Právě o nich je totiž ekologické drama o právníkovi, který se ujme případu farmáře, jehož farmu zamořila chemička. Od začátku do konce je to ale depresivní boj s větrnými mlýny, kdy banda bezskrupulózních zmrdů z chemického giganta jde za účelem zisku doslova přes mrtvoly a celý případ se díky zkorumpovanému systému táhne po 2 desetiletí. Tak snad se jednou dočkáme i českého remaku, mohlo by to být o 40 tunách uhynulých ryb v okolí Andyho Dezy. Tedy samozřejmě, až se to řádně prošetří, což bude odhadem někdy v 5. dekádě tohoto století.

Nechte ho jít (2020)

Costner natočil konečně po 20 letech zase dobrý film. Příběh prarodičů, kteří vyrazí na záchranou misi pro svého vnuka, je docela originálním dramatem a sympatickou gerontofilní road movie. Záporácká rodinka vidláků je dostatečně hutná a Kevča musel prolít dosti krve ze svých zkornatělých tepen, aby dostál své pověsti tvrďáka z dob, kdy tancoval s vlky.

Pro balík prachů (2020)

Taky už by si Liam mohl zahrát něco jiného, než veskze charakterního a morálního Mirka Dušína, který musí napravovat svět. Tady hraje polepšeného bankovního lupiče, který se zamiluje tak bezhlavě, že je ochotný se udat a vrátit nakradené peníze, jen aby mohl prožít zbytek života po boku své milované. Jenomže narazí na nepoctivé agenty FBI, kteří mu jeho cestu za svatořečením zkomplikují. Děj je tedy naprosto pičoidní, ale pokud nad tím divák moc nepřemýšlí, je to příjemná oddechovka od pohádkového teroru, který nás každé Vánoce ohrožuje z televizní obrazovky.

Telefon (2020)

2 ženy, které žijí v době od sebe vzdálené 20 let, spolu jakýmsi zázrakem dokáží komunikovat přes telefon. Jedna se díky druhé pokusí změnit svou tragickou minulost, druhá zase svou budoucnost. Jako nápad to dlouho překvapivě dobře funguje, cestování ve 2 časových pásmech začne být pro diváka o to zábavnější, když se z jedné z žen stane psychotický zabiják. Jenomže závěr už byl na můj vkus dost zmatený a měl jsem problém se v ději zorientovat. Navíc mi úplně nesedí korejský styl vyprávění, tento problém mívám u většiny filmů z Asie. Nějaký evropský remake by tomuto jinak zajímavému příběhu prospěl.