Mank (2020)

Co je to platné, když je film řemeslně sice natočen dobře, ale je to nehorázná nuda o ničem. Nepochybuji, že z 10 nominací na Oscara Mank několik sošek skutečně posbírá a filmoví kritici budou chrochtat blahem, pro většinového diváka je to ale strašná pruda.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Žánrově neukotvený film, což je vlastně jeho jediná slabina. Chvílemi sledujeme pěkné akční drama se skvělým Mikkelsonem, který jde nemilosrdně po vrazích své manželky. Chvílemi to ale přechází do absurdní komedie o 3 absolutních exotech, kteří hlavnímu hrdinovi pomáhají. A do toho se ještě prolíná psychologické drama o narušených vztazích v rodině, která se musí vyrovnat s nečekanou tragédií. Ač mám pro dánské filmy slabost, tento se mi úplně netrefil do vkusu.

Tváří v tvář (2019) (seriál)

Předně musím pochválit celý koncept seriálu. 8 pouze dvacetiminutových epizod je zárukou, že v žádném z dílů nebudou hluchá místa a pokud vás seriál chytne, dáte ho v kuse za jediný večer. V prvním díle detektiv Bjorn zjistí, že dívka z pitevny je jeho dcera a nehodlá se smířit s verzí sebevraždy. Každý následující díl je pak výslechem jedné osoby z dceřina okolí a detektiv zjišťuje, že o skutečném životě své dcery neměl ani tušení.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Rozkoukáte seriál a je vám to nějaké povědomé. Pak zjistíte, jste četli knihu, podle které to bylo natočené. Protože si ji ale moc nepamatujete, dáte seriálu šanci, jenonže je to nuda ukrutná. Nesympatické postavy, pomalý děj a do toho spousta flashbacků, takže máte zmatek v tom, co je současnost, co vzpomínky a co halucinace hlavní hrdinky. Po 4 dílu jsem šel od toho.

O kuřatech a lidech (2015)

Ne jedné straně ten nejlepší herecký výkvět, který jen může Dánsko nabídnout. Na druhé straně na můj vkus až příliš bizarní postavy, přebujelá fantazie autorů a dosti zvláštní humor. Z těchto důvodů jsem si sledování až tak neužil, byť originalita se tomuto filmu upřít nedá.

Phoenix, Oregon (2019)

Dva maníci na cestě za svým snem, bowlingovou hernou s tou nejlepší pizzou. Komedií bych to teda zrovna nenazval, spíše bych to pouštěl jako varování těm, kteří mají ten skvělý nápad otevřít si vlastní podnik.

O Cemitério das Almas Perdidas (2020)

Tak tohle se nepovedlo, má to slabiny většiny béčkových hororů. Příběh tak debilní, že vlastně ani nevím, o čem to bylo. Toporní herci, stupidní dialogy, šílenec neustále provádějící satanistické rituály a barel rozstříkaněho kečupu demonstrující snahu o gore scény. Never more!

Nadějná mladá žena (2020)

Cassie má zvláštní koníček. Předstírá opilost v barech, aby se stala návnadou sexuálních predátorů a mohla s nima zúčtovat. Jednoho dne se jí ale naskytne příležitost pomsty konkrétním lidem, kteří jsou zodpovědní za smrt její kamarádky. Dobře natočené drama se sympatickou hlavní hrdinkou a s originální zápletkou.

TY - Série 2 (2019) (série)

Po vyhroceném závěru 1.série utíká Joe do LA, kde chce začít sekat latinu. Jenomže láska si ho najde i tam a ve chvíli, kdy přijdou první komplikace, vrací se i ke svým nevybíravým metodám. Jeho nová dívka Love sice trochu postrádá krásu Beck z 1.série, ale zase je o to víc chytřejší, takže utajit před ní své hříchy bude pro Joea o to těžší. Po rozpačitém úvodu se 2.série neuvěřitelně rozjela, přinesla hodně překvapivé finále a rozhodně není o nic horší, než série první.

Daman akeseo guhasoseo (2020)

Asie je prostě jiná kultura a ty jejich filmy bývají pro mně hůře stravitelné. Tahle akční řežba byla ale celkem zábavná, sledujeme příběh nájemného zabijáka, který se rozhodl pověsit svou živnost na hřebík zrovna ve chvíli, kdy je zavražděna jeho bývalá přílkyně a pohřešovaná její dcera. Vydává se tak po její stopě a aby to neměl tak snadné, v patách má šíleného bratra své poslední oběti. Průměrná akční podívaná plná honiček, přestřelek a bojového umění.