Vražda na jachtě (2019)

Dvakrát jsem se uchechtl, takže s odřenýma ušima za 2*.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Převážnou část hrací doby nenáročná, leč poutavá partie úrovní, atmosférou a výkonem Anyi oscilující mezi 3-4*. Pak přišla koncovka. Jen tak tak mezi 1-2*. Myslím, že tohle kýčovitě idealizující pohádkově přeslazené finále neměla tahle série vůbec zapotřebí. Rusko, ač si to vždycky historicky přálo, není a nikdy nebude Francie. Jen díky pohodě a relaxu u předchozích her a taky díky očím hlavní hlavní šachistky zůstávám na 3*.

Tenet (2020)

Jedno z největších očekávání letošního nanic roku se změnilo regulérně v jedno z největších zklamání. Film, kde se absolutně nemáte čeho chytit, bez jediné postavy, které osud by vám nebyl lhostejný, kde se nevysvětlitelné vysvětluje slovy ono to tak prostě je. Prostě nic. Ale celé se to tváří tak chytře, že málem uvěříte tomu, že cestou jak pochopit tento film je povinné víkendové školení o cestování časem a mysteriózní fyzice. Děkuji, nechci. A to mám (pořád) Nolana rád. Restartoval mi Batmana, ohromil mne Počátkem a doslova přibil do sedačky Dankerkem. Jen mám obavy, by se nám nedal přeoperovat na ženu. Pak by to vše začalo do sebe zapadat...

Bestie (2020)

Něco ve stylu já jsem, já jsem táta, ty jsi, ty jsi táta, my všichni jsme tátové... Jinak tisíckrát natočeno a vždycky se najde další tisíc první snílek, který si myslí, že to natočí jinak a lépe. Nenatočí. Jinak na super táty má patent Willík Smith, tak nechápu, proč mu pořád někdo leze do zelí!

Nabarvené ptáče (2019)

Za mne takový lexikon špatného lidského chování aneb když si myslíte, že je zle, tak vždycky může být hůř. A když v tom panoptiku lidských zrůdiček potkáte bytost, která se jeví býti blonďatou vílou, tak vám stejně zahne s kozlem. Ano, s kozlem. Doslova. Ale filmařina je to poctivá, já vím, zní to jako klišé, ale ono je to vážně tak.

Chata na prodej (2018)

Raději jsem dopředu nečekal nic a přesně to, přes pár drobných záblesků pozitivně tragikomických chvilek na obzoru, jsem dostal. Retro háv ala Chytilová se bohužel ukázal být pouhou formální škraboškou na nakonec unuděném ksichtu.

Staříci (2019)

Film tak nepříjemný jako občas někdy pravda bývá... Kousek světla na konci tunelu by mu opravdu neuškodilo.

Barbaři (2020) (seriál)

Tři *, ale jenom proto, že mám tuto dobu rád a že jsem opravdu ten víkend nemohl dělat nic jiného... Jinak doufám, že se tvůrci chytí za nos a na další pokračování se vykašlou, bo by to by ještě zbytečnější než tato řada.

Strach nad městem (1975)

Aneb čas ani pokrok nezastavíš. Ale i na to se se vší vážností chodilo do kina.

Ďábel (2020)

Nepochybně zajímavý, leč taky nepochybně divný film, u kterého největší záhadou mi zůstává, proč vlastně byl natočen.