Tváří v tvář (1997)

Travolta a Cage spolu znie to uzasne, ale ono to je este lepsie.

Já, legenda (2007)

Ked som pocul namet o vymretom meste ci svete dost ma to zaujalo avsak presne toho co sa stalo som sa najviac obaval, ze sa to zvrhne na hoolywoodosky zombie thriller a aj ked som sklamani z toho ze to nebolo spravene trosku inac aj tak sa to dalo celkom dobre pozerat. Len mi je luto, ze tu genialnu myslienku posledneho cloveka na zemi nerozpitvali troska hlbsie. P.S: nevhodny film pre ludi so srdcovimy problemimi zlaknete sa kazdu chvilu.

Taxikář (1976)

Cely film som bol v podstate nadseny. Bolo to skvele, nenudilo a bolo uzasne ukazane ako sa vyvijala jeho osobnost, avsak koniec mi to pokazil. Po prve som nepochopil preco nesiel do basy, pod druhe cele to ze on ma byt ako hrdina je chore nebol nic viac ako chory bastard a okrem toho neverim, ze poniecom takom sa clovek len tak vrati k tomu co robil predtym, no ale co uz proste hollywood.

Smrtihlav (1998)

Sci-fi ma v poslednej dobe velmi zaujalo, ale len tazko sa dostavam k tym hlbsim kuskom. Ano transformeri a Vojna svetov pobavili ale neboli velmi komplexni, animatrix bol zas natolko komplexni ze mi usla pointa. Toto bolo presne medzi. Prepracovana zapletka aj akcne najma atmosfera bola dobra, trosku mi vadil ten hlavny herec. Nie ze by to zle zahral ale mal z neho prilis van damovsky dojem.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Neporovnavat s priatelmi toto je nieco uplne ine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Genialny serial po vsetkych strankach. Ako tu aj vsetci pisu o skvelych charakteroch a skvelom scenary vsteko uplna prvda. Ja len na margo toho porovnavania s priatelmi. Mne osobne sa How i met your mother paci o mnoho viac a je to asi tym obcas si to vsimnite ze tam aplikuju taky ostry skoro az by som povedal anglicky humor do toho prostredia ktore tak vsetkym pripomina priatelov. A to je podla mna to co mi chybalo u priatelov, kde vtipy boli az trosku moc zalozene na trapasoch. Kazdopadne genialna vec. Az sa cudujem ze to este nie je nadabovane a v nejakej nasej tv aj ked sa obavam, ze niektore klasicke barnyho hlaskybudu zniet nadabovane divne Suit up-do obleku to neznie bohviejako.

Dode's-Ka Den (1970)

Dost odlisne od ostatnych kurosawow a nie len tym, ze je to farebne, ale cele to ma taky iny nadych ani to velmi neviem opisat. Film sam osebe bol vyborny avsak na mna bolo zopar s tych pribehov trosku moc depresivnych. Celkom prekvapene som zistil ze notoricky znami zaber s sackom vo vetre z american beuty ma povod v tomto filme a tam to len bolo dotiahnute do dokonalosti to len tak pre zaujimavost.

Sanjuro (1962)

Sajuro bol snad este lepsi ako Yojimbo. Aj ked akcne sceny nie su naturalne ani trochu, ale su velmi akcne a maju isty naboj. Ako je uz u kurosawu zvykom malo to tu typicku samurajsku atmosferu. Este k tomu kratka minutaz. Co viac si od filmu priat.

Irina Palm (2006)

Pravdu povediac neviem co si mam o tom mysliet. Celkom dobry pribeh trosku moc nechutny na moj vkus, ale aj tak dobry. Mna to vsak zas tak velmi nedojalo. Poviem na rovinu mam v tomto radsej hollywoodsku tvorbu. Cest vynimkam ale je to tak.

Yojimbo (1961)

Postupne preluskavam kurosawu a toto je taka prva vec odneho co nebola v prvej 200 a nie je az tak znama, ale aj tak sa mi to velmi pacilo. Nebolo to take dobre ako 7 samurajov alebo rudovousa, ale malo to vela svetlych stranok. Napriklad skvele akcne sceny az som niekedy zacal mysliet ze to ani nemoze byt tak stare a co ma najviac prekvapilo skvela hudba v pozadi naozaj vyborna. Celkovo to stalo za pozretie.

Život za život (1999) (TV film)

Ako uz zvycajne pri tychto krestanskych filmoch bol skvely namet sprzneni hroznou filmarcimou aj scenarom. Ja osobne som presvedceny katolik ale toto sa pomaly blizi k propagande, ale ked si odmyslite ako zle to je spracovane ostane vam pameti velmi silny pribeh.