Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Aj ked film bol prijemny a dobre som sa bavil stale mam pocit, ze nebol vyuziti potencial, ktory kniha ponuka mozno tento pocit nemaju ty co knihu necitali, ale so mal stale pocit, ze tuto cast nemali vynechat a tak. Je pekne, ze az na par vyminiek sa drzali knihy dokonca aj v scenar, ale ako to uz bolo aj pri predoslych dvoch potteroch nejak sa nezvladlo to ze kniha je rozsiahla. Tu je vidiet aj rozdiel medzi panom prstenov a harrym. Zatial co Jackson si mohol lahko dovolit vynechat par casti s knihi bez toho aby to vadilo a taktiez mu charakter pribehu dovolil natocit tri a pol hodinovy film, harry potter kniha je v podstate pisana daleko komercnejsie a tym padom vsetko v nej je takmer nevyhnutny hlavny dej a ked nieco reziser vynecha dost to zaboli. Reziser mal asi pocit, ze filmu by uskodila dlhsia minutaz ja si vsak myslim, ze hlavne posledna hodinka mohla byt aj hodinka a pol mozno aj viac. Najma finalnej scene to uskodilo, kedze boli v podstate komplet vynechane rozhovory medzi Voldemortom, harrym, dumbledorom a belatrix vsetko to bolo prilis rychle a tym padom skoro bez emocii. Co sa tyka filmarske umenia mam mensie vyhrady k kamere v taziskovych scenach bola v poho, ale v tych vedlajsich bola doslova divna. Taktiez niektore priestory sa mi nepacili, ale to mozno len preto ze mi narusali moje predstavy z knihy. Pre mna osobne si Harry Potter kvalitu udrzal, ale do vyssej ligy nepostupil.

Než si pro nás přijde (2007)

Po varovani, ze to bude nablblo romanticke som od toho vela necakal ale celkom prijemne som bol prekvapny lebo podla mna to bolo super. Ta cestovacia cast bola mozno trosku nablbla ale to mne osobne vobec nevadilo prave naopak a koniec aj ked bol sentimentalny ma dostal. Povedzme si na rovinu ze kombinacia Nicholson a Freeman by spravila aj ordinaciu v ruzovej zahrade pozeratelnou.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Burton nesklamal, ale aj tak som mozno cakal nieco viac. Hudba bola dost ina od ostatnych jeho filmov a aj ked mozno viac sedela k atmosfere, ale hudobne to nebolo bohvie co. Nemalo to ten rymovaci smrnc. Ale atmosfera a prostredie boli uzasne a depp ako vzdy genialny.

Noc patří nám (2007)

Celkom sa mi to pacilo lepsie ako departed horsie ako american gagngster. Jedine co mi dost vadilo ze akcne casti neboli bohvie co co by sa miestami dost ziadalo ani jedna poriadna prestrelka ci nahanacka, ale inac v poho.

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Takto sproste znehodnotovat veldielo no fuj, ale trosku sranda to bola:}

Gympl (2007) odpad!

Hovno, nic ine ma nenapada.

Pokání (2007)

Tento film mal jednu dost velku chybu to ze bol dost zdlhavi. Inac sa mi pacil a najma ked som si ho nakonci zhrnul tak bol este hlbsi nez sa zdal dokonca aj ten prechod na pritomnost vysiel co sa casto nepodari. Bohuzial ale miestami nudil priam neznesitelne.

Cashback (2006)

Cashback bol velmi zvlastny, ale malo to svoju neopakovatelnu atmosferu. Mozno mi troska vadilo, ze so zaciatku sa trosku tahal, ale predpokladam ze beztoho by ta atmosfera nevznikla. Hlavny charakter bol uplne skvele prepracovany cely film vlastne bol totalna sonda do jeho duse, mozno je trochu skoda ze ostalo len pri nom a pri ostanych ostali len na povrchu.

Nebe a peklo (1963)

Asi som slahli lebo som videl uz vyse sest kurosawow a pod pat hviezd som nesiel, ale su proste super.

Spartakus (1960)

V mojich komentaroch dost casto chvalim filmy, ktore maju kratku minutaz, ale toto je presne ten typ filmu pri ktorom tie tri hodinky urcite vydrzite a garantujem vam ze nebudete lutovat. Pribeh dotiahnuty do uplnej hlbky, scenaristicky skvelo prepracovany a Kirk Douglas ako vzdy skvely.