Solaris (1972)

Tarkovskij ako vzdy velmi tazky, pomaly a dlhy, ale aj hlboky, atmosfericky a iny nez cokolvek ine. Chapem ze vela ludi nepredycha napr. tu scenu s taxikom kde sa v podstate 15min nist nestalo, ale to je treti film co som od tohto rezisera videl takze som sa na to pripravil. Par rad pre tych co to nevideli: Nepustat si to neskoro v noci velka pradepodobnot ze zaspite, 2. ked mozem doporucit najprv si pozrite remake solarisu s clooneym aj ked to nie je take super ako toto, tak nasledne starsi solaris ovela lahsie pochopite 3.Nepodlahnite pokuseniu si to pretocit, treba sa do toho poriadne vcitit.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Politicky thriller je jeden z mojich najoblubenejsich zanrov, avsak pokial sa to zvrhne do trapnej populistickej pretvarky nieje nist horsie. A to je presne co sa stalo a este k tomu co uz uplne neznasam to bolo plne trapnych pseudomoralizujucich kidov, ktorym sa fakt neda rozumiet najskor asi preto lebo nemaju velmi vyznam ale su to len blaboly.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Dobry film pre je bola aj bude 2 svetova vzdy zaujimava, ale trosku mi chybal taky jednoznacnejsi zavar, ktory by poskytoval aj nejake ponucenie alebo tak ale inac v poho.

Prolomit vlny (1996)

Nemozem si pomoct ale toto bol proste podvod. Teoriu o trierovy podvodnikovy, ktory sa len zahrava s citmi som pocul ale vela som jej nedaval, ale teraz som ju pochopil. Vyvolava nejake emocie, ktore v podstate k nicomu nevedu. Samotny film bol podla mna prilis dlhy a mal som tiez dost problemov spracovat tu seversku atmosferu. No ale co uz to je cely Trier bud vas uplne dostane alebo vas uplne pohorsi nikdy medzi. Z tohoto filmu mi bolo na vracanie a to je tak jediny pocit, co mi z neho ostal.

Království (2007)

Do tohto filmu sa mi velmi nechcelo lebo sa mi to zdalo ako taka radova hoolywoodovska sracicka a ono som sa uplne nemylil malo to silne momenty a hlavne co pre mna zachranilo zazitok z filmu bolo ze bol naozaj totalne akcny co mu neuvertelne pomohlo. Nemam rad tu american hero nablblost co tam bola najma na zaciatku, povedal by som ze scena zly politik a super agent FBI, ktory je rozculeny lebo kvoli politike si nemoze robit svoju pracu uz trocha vysla z mody ale tak co uz.

Evropa (1991)

Od triera som zatial videl 4 filmy a maderlay, dogville a teraz evropa sa zaradia k mojej topke. Vacsinou sa mi tazko opisuju filmy co sami uplne najviac pacia. Bol emotivny bolo nemozne ho predvidat ale najma bol tak filozoficky desivy mna osobne miestami uplne mrazilo. Pre mna jeden z najvacsich filmovych zazitkov.

Ďáblova dílna (2007)

Zaujimavy pribeh mna osobne filmy z druhej svetovej vzdy aspon trochu zaujmu, len neviem preco nezdal sa mi dost emotivny mozno sa aj snazil byt ale nejak to nevyslo. Kazdo padne to vsak bol velmi zaujimavy pribeh ktory ukazal zivot v koncentraku s trocha ineho svetla.

Hodiny (2002)

Malo to velmi silne casti, ktore sa mi pacili avsak som mal bohuzial pocit ze to ma dost hluchich miest. Nemozem si pomoct ale samotny pribeh ma uplne za srdce nechytil nieze by ma vobec neoslovil, len to nebol na moju mieru. Ale kazdopadne to bol kvalitny film.