Bratříčku, kde jsi? (2000)

Nemozem si pomoct, ale coenovci v pozitivnej verzii sa mi velmi pacili. Zaujimavy miestami vtipny rozhodne invecny pribeh ma bavil od zaciatku do konca.

Sbohem, baby (2007)

Strasne tazky a deprimujuci film, v ktorom nebol ani zablesk nadeje hadam pocely cas. Az dokonca som dufal v stastny koniec a neviem sa rozhodnut ci som sa ho dockal alebo nie. Kazdopadne sa tento film zaradi medzi top 10 najdepresivnejsich filmov v mojom rebricku.

The Hire: Powder Keg (2001)

No je trochu divne od BMW si robit reklamu na vojne ostatne boli vacsinou dobre, ale toto sa mi zdalo trochu nespravne.

Zlo mezi námi (2003)

Cely film bot tak tipicky seversky chladni. Nasilne sceny az mrazili pri kostiach. Dokonca ma ani na chvilu nenudil. Hlavny chrakter bol absolutne nepredvidatelny. Proste skvlely film co stoji za pozretie.

Tahle země není pro starý (2007)

Velmi podobne filmu Fargo taktiez od coenovcov, ale toto bolo take menej prekvapive vo fargovi to bolo zalozene na sokoch nevedeli ste co od koho cakat. Netvrdim ze toto bolo predvidatelne to ani nahodou ale ten masovi vrah bol jasny od zaciatku, nerozhodol som sa ci to je zle, ale kazdo padne Fargo bol podla mna o nieco zaujimavejsi, ale pokial sa vam pacil fargo aj toto sa vam urcite bude pacit.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Tieto politicke dramy su moja slabost a kazdy len trosku lepsi ma uplne dostane, ale tento nebol len trosku lepsi, ale bol uplne genialny. Vydiet ako sede eminencie ovladaju cely svet politiky nahana strach. Ale sledovat tie ich zakulisne sachy je podla mna desivo krasne.

Kousek nebe (2005)

Dobry film z prostredia, ktore ma velmi zaujima a dokonca mi je celkom blizke kedze par politickych vaznov este z pred 89 poznam. Film samotny mozno pre mna trochu malo naturalny a trosku mi chybal rozmer toho samotneho boja proti komunistom, ktory tam bol spomenuty, len okrajovo a vlastne by sa to mohlo odohravat v akej kolvek vaznici. Na druhej strane chapem tvorcov, ze to nechceli tahat tym smerom aby neskazili nejaku tu romantiku, ale osobne si myslim ze by tomu to filmu vobec neskodilo ist o nieco viac do temnout tej doby ale aj zivota v komunistickom vazani.

Maraton lásky (2007)

Struktura deja, ktoru kazdy dobre pozna a videl uz asi 100 podobnych filmov, ale ked sa to dobre naplni tak to celkom ako taka jednorazovka potesi. Prva polka bola slabsia, ale potom sa tam naslo par obstojnych forov. Bohuzial mam pocit ze pegg a moran trosku mrhaju svojim talentom, obcas tam je citit tu moranovsku ironiu z black books, ale na anglicanov je to moc hollywoodske co je podla mna skoda a ja osobne cakam dalsiu pecku od morana ako black books lebo toto je pod jeho uroven.

Východní přísliby (2007)

Cely film bol velmi vyrovnany v podstate nemal hluche miesta. Co mi vsak chybalo bolo trosku viac akcnosti a emocii, cely cas to bolo len neprijemne pochmurne. Ale to uz nejako asi k rusom patri, ked chcete veselsie pozrite si nieco o talianoch ty su miestami vtipny rusi su len prasata.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Skvely az uchylny napad, ohladne celeho toho miesta kde sa to odohrava avsak samotny pribeh bol jemne o nicom, ale malo to peknu atmosferu.