Vzpomeň si (2015)

Zdejší vysoké hodnocení vidím jako malou odvahu přiznat tomuto bezpochyby silnému tématu objektivní kvality. Ano, snímek se vyznačuje hodně zajímavým a věrohodným Plummerovým herectvím, zajímavým nápadem a dost možná že i šokující pointou. Ale mimo tyto tři věci tady nesledávám vlastně nic navíc. Z filmu si budu nejvíce pamatovat jednoho poctivého nácka kdesi u kamenolomu. 60%

We Are Still Here (2015)

Jakmile jsem se tady rozhlídnul, hned jsem nabyl dojmu, že jsem si zřejmě spletl film a koukal na něco jiného. To co z počátku vypadá jako skvěle budovaná duchařina, při jejímž sledování není člověku v pátek večer zrovna nejlíp se velice rychle změní na únavnou vesnickou nedomyšlenou psychárnu. Kdepak, takhle se na mě nesmí. Herecké výkony tomuhle ubližíjí více než co jiného. 40%

Země zítřka (2015)

Určitě jsem letos viděl více nepodařené snímky než Tomorrowland. Vlastně to zase tak špatné není. Clooney je stále takový sympaťák, který si nás dokáže omotat kolem prstu a o Britt Robertson ještě v budoucnu bude určitě hodně slyšet. Největší problém snímku vidím jak v přístupnosti, tak v nedostatku kulervoucích scén. Těch počítačových výtvorů jsme už prostě trošku přejezení. 60%

Zocelovací kúra (2015)

Zamrzí jak tohle mohla být luxusní komedie. Kdyby z každého filmu Will vytáhnoul svou nejlepší scénku a dohromady to spojil v jeden film, výsledek by musel být hodnocení 11 z 10. Škoda. Prvních 30 minut absolutně mimo. Nejvíce mě dostalo jak jde Will schválně provokovat trojici namakaných borců a ukazuje na ně fakáče. Namísto toho návštěva Nácků měla potenciál neskutečný, ale výsledek 0. Podobně jako u Sousedů probleskují skvělé skeče a spousta hluchého místa. 60%

Ztraceni v Mnichově (2015)

Prvních 30 minut pro mě bylo zcela útrpných, to přiznám narovinu. Nechápal jsem jak někdo může točit tak banální příběh a jít se s ním pochlubit do kina před národ. Po 30 minutách, ovšem dostáváme ospravedlnění úvodní nudy. Najednou se film překlopí do dokumentu o tom jak vznikal původně zamýšlený film a to je panečku zcela jiná káva. Najednou sledujeme v jak absurdních podmínkách se snaží tvůrci tvořit svůj film, jaké překážky před nimi vyvstávají a jak si s nimi snaží poradit. Ač mě tohle bavilo spíše místy, tak musím říct že ty místa byla neskutečně výživná a vlastně směšná. Každopádně hodně zajímavý kousek díky kterému má člověk pocit, že se u nás zase až tak špatné filmy netočí. 75%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Nevím, nevím jestli bych na tohle zvládnul koukat v kině. Myslím že druhým dílem Marc Webb na nějakou dobu odstřelil odhodlání studia vystavět kolem Petera Parkera univerzum, které má například Marvel v Avengers. Druhý díl působí vlastně jako takový špatný vtip, opět se zde najdou některé solidní scény, ale celé to drží při sobě asi jako suchý písek. Nevím kde všude začít s kritikou. Romantická linka po většinu filmu nefunguje. Komiksová linka kdy proti Spíďovi vlastně stojí dohromady 3 padouši také ne. Kde je charisma, které měl Octopus, kde je zlomený Sandman, kde je přemotivovaný Green Goblin. Uznávám nakonec právě mladší verze Goblina tady trošku zachrání akční složku, přecejen souboj ve věži není zase tolik špatný a má i "překvapivé" a silně natočené vyústění. Po většinu času se plká, konspirační téma mě moc nebere a tajemná kabela ve skříni je mě ukradená. Můj názor je takový že třetí díl by v současné chvíli tenhle Teen Spidey nerozdýchal. Bude to chtít setsakramensky kvalitní příběh anebo začít za 10 let zase od píky a určitě bez Marca Webba. 50%

Americký sniper (2014)

Nemyslím si že Clint natočil o tolik lepší film než jaké jsou asi jeho poslední 3 díla. Celou dobu jsem zkoušel ten americký patriotiskus nějak nevnímat, protože mě bylo vcelku jasné co mě bude nejvíce srát. Těžko můžu něco vytknout samotným hercům, von to ten Clint tak prostě asi nějak cítil a přesně jako to cítil, tak to natočil. Tečka. K Oscarům měl tenhle film ale setsakra daleko. Fanoušci Military budou slintat blahem. Všichni ostatní budou koukat na to, jak náš hrdina sundá chlapa na 1900 metrů. PS2: Film při druhé projekci určitě lepší než byl kinozážitek. Zvedám hodnocení na 70%

Annabelle (2014)

Dvě hvězdičky pouze za hodně slušnou husinu. Což o to navodit strach se filmu daří. Bohužel zde nehrají herci, ale banda amatérů, scénář jedno velké zlo a celá katolická církev může jít někam. 30%

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Asterix mě zajímal maxímálně v dětství. Podobně jako Šmoulové. Oproti nim se ovšem tenhle kousek povedl. Pro milovníky kančích pojídačů naprostá povinnost. Pro všechny ostatní určitě příjemně strávených 80 minut. Nevzpomínám si na moc vydařenějších Asterixů. Pro mě lepší než dneska notně zaprášených a předceňovaných 12 úkolů. 65%

Babadook (2014)

Moc mě to neoslovilo, tyhle psycho filmy moc nemusím. Zpočátku zajímavě budovaná atmoška se změní běhání po baráku. Baba Duk Duk Duk. No třeba někdy příště režisér zplodí lepší kousek. 40%