Pevnost (1983) odpad!

Exkurzi po starší Mannově tvorbě jsem zahájil u Pevnosti a musím suše konstatovat že se jedná o jeden z 5 nejhorších filmových zážitků. Film se mi vůbec ani trošku nelíbil. Je s podivem kolik známých herců zde účinkuje. PS: Scott Glenn dle mého soudu posloužil Cameronovi jako předloha pro Terminátora.

Kdopak to mluví 3 (1993)

O trošku slabší než druhý díl. Psí dvojice hází slušné hlášky. Kirstie Alley v modě XXX, prakticky ji nelze spatřit jinak než v plandavém oblečení, ve kterém tehdy dost nerozumně maskovala svou postavu.

Občanský průkaz (2010)

A ono to třeba s tím českým filmem nebude zase tak špatné. Film ukazuje dobu kdy bude hůř, kinematografie dává naději že bude líp. Pro mě pravděpodobně český film roku a dost možná i posledních 10 let. Nepamatuju se že by mě nějaký náš snímek od dob Pelíšku takto uzemnil. Právě Pelíšky mi připomínala Občanka celou první polovinu, druhá půlka je již čistokrevné drama. Herci sympatičtí, i nesympatičtí, jak se to vezme. Ondřeji Trojanovi rozhodně doporučuju důvěřovat.

Žhavé výstřely 2 (1993)

-Mám tě posloucháš za dveřma, vidíte Waltersi už jsme chytili toho zvěda. -To je Vaše žena. - Hm. Je to tak. No vida. Si stejně pěkná jako dřív. Prověřte co ví. PS: Cameo Martina Sheena je dokonalé!

Hněv duší (2004)

Musím říct že budované napětí je v tomto filmu náležitě kvalitní, zato vždy v okamžiku kdy začne scéna gradovat se dostaví jakési nestandardní rozluštění. Popsal bych to asi k zážitku když vám v Sazce vylosují 6 čísel z 6 a 7. číslo nepadne. Prakticky ve filmu není nic vysvětleno. Zvláštní, velmi zvláštní. Nicméně nápad na westernové prostředí v hororu rozhodně originální.

Kdopak to mluví 2 (1990)

Trapné, hloupé a částečně vtipné. Potěší písnička Rebel Yell od Billy Idola. Nevím proč ale druhý díl se mi částečně líbil. Zato první jsem protrpěl.

Kdopak to mluví (1989)

Nevtipné, trapné a hloupé...., ale počkejte až jednou budete mít děti :) 60%

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nejdospělejší. Nejvíce nahláškovaný a pravděpodobně i obdařený nejlepším příběhem. Záporák Mazel je totální paráda. Stejně jako Buzz v módu záporák. "Sklapni ty prase je po večerce" a následně Španěl. Finále na skládce považuju osobně za jeden z nejvíce emocionálních závěrů, které jsem kdy spatřil. Nesmím také zapomenout na parádního Kena. Tvůrci se prostě pustili ze řetazu a já se skvěle bavil. Celou trilogii považuju za to nej co Pixar stvořil. A tenhle díl je navíc úplně nejlepší. 100%

Dracula 2000 (2000)

Totálně zbytečný film. To se jako mělo jednat o pokračování Coppolova Draculy? Nebo něco podobného? Důvod proč byl natočen tento film pod názvem Dracula mi totiž uniká. Je to moderní slátanina, která mě zaujala hlavně výběrem velice velice kvalitní muziky (Slayer - Bloodline, Linkin Park - One Step Closer, Marilyn Manson - Break You Down). Tím by výčet pozitiv měl skončit, protože jako horor film nepůsobí a nemůžu zde pochválit ani Gerarda Burlera, Patrick Lussier je tvůrce hororových teenage filmů a to mu asi zůstane. V menší roli se mihne Nathan Fillion.

Kšeftaři (2009)

Film s klesající kvalitou, první třetina filmu vypadala dosti slibně. Docela velké množství originálních nápadů, bohužel časem se přestává dařit Jeremy Pivenovi a to především herecky. Nejvtipnější postavou je s přehledem Charles Napier, který se blejsknul v roli nemilosrdného Dicka Lewistona. Cameo Willa Ferrella tentokráte naprosto neúčinné.