Jízda (1994)

První česká road movie a dle mého velmi povedená. Hudba Buty nemá chybičku. Aňa zde hraje takovou tu malou mršku, která je rozmazlená až hanba. Konec mě rozhodně dostal. 80%

Láska z pasáže (1985)

4 hvězdičky jsou pro mě nutnost, protože filmy Jaroslava Soukupa z 80. let věrně ukazují tehdejší dobu, narozdíl od dnešních čím dál nesmyslnějších snímků. Navíc tento film i Vítr v kapse jsou velmi drsné a s hlavními hrdiny se nikterak nemazlí. UPDATE 2022: 5hvězdičková pecka!

Discopříběh (1987)

I po čase má tento muzikálový filmík co říct. Vztah otec a syn je komplikovaný prakticky vždy. K tomu nám hrají hezké písničky Michala Davida. Spousta hlášek zlidověla. např. "Do hlavy ne". 80%

Dva nosáči a video (1985)

Tentokrát nás čeká dobrodružství při kterém hlavní hrdinové vstupují přímo do filmů. Dočkáme se tedy německé verze Indiana Jonese, Rockyho a Drákuly. Myslím, že na svou dobu je to povedený filmeček.

Dva nosáči tankují super (1984)

Spolu s Videem nejpovedenější díl o Nosáčích. Vždy se dobře pobavím a některé dialogy znám nazpaměť. Dabing přímo luxus. Petr Oliva a Karel Heřmánek. Co více si přát. 70%

Nesvatbovi (2005)

Jedna z nejlepších romantických komedií co jsem viděl. Ústřední duo naprosto bezchybné a všechny ostatní postavičky náležitě ujeté (vrchol Will Ferrell). Nápad obrážet svatby není na škodu a dlouho našim hrdinům vycházel dokud nepotkali své životní lásky. 80%

Lovec policajtů (2001)

Poslední zdařilá Seagalovka. Steven se hodil do formičky a směle vykročil tímto filmem do nového tisíciletí i se všemi neduhy v podobě toho že se obklopil klipařem, rapery, Černochy a Hispánci. Lovec policajtů funguje kvůli humoru, kterého je občas na akční film až tolik, že se to nedá brát ani moc vážně, když někdo umře. Steven se předvádí už od začátku, kdy zápasí se židlí. Nakonec prohlásí že má šťastnej ksicht a tím pro něj terapie prakticky končí. 60%

Ong-Bak 2 (2005)

Faster, Stronger and Anger. Tony Jaa je peklo. Ten člověk asi přijel vylidnit Austrálii. Je to neuvěřitelné co vše Tony dokáže, hlavně ty jeho skoky do lidí koleny napřed v plné rychlosti jsou zkrátka maso. Ano děj a dialogy jsou prakticky úsměvné, ale bože ty bojové scény. Ty neskutečně dlouhé sekvence bez střihu, hlavně na točivých schodech. Fantazie! Tony jen zařve "Kde mám slona?!" ... A začnou se dít věci!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Zřejmě nejvíce povedený díl dnes už série, která čítá zatím 3 díly. Určitě se bude časem dále pokračovat, protože tenhle typ filmu si prostě diváky vždy najde. Kdyby nic jiného v životě Johnny Depp nedokázal, tak minimálně díky němu se narodil Jack Sparrow. Jednička je rozhodně skvělá dobrodružná jízda, která zvládá bez problému odolávat času. 75%

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Ne zase tak špatné pokračování jak jsem mnohdy z různých stran zaslechl. Piráti z Karibiku měli vždy hlavně za úkol bavit a myslím že tento film tuto myšlenku podporuje více než solidně. Pořád se něco děje, jednotlivé postavy dostávají čím dál větší prostor a režisér se nebojí posunout jejich charaktery zase o kousek dál. Překvapuje výborně hrající Keira a hlavně opravdu velice směšný a chvílemi bláznivý Johnny Depp. Orlando zůstává trošku nenápadně v pozadí. Celkově vzato impozantní dobrodružství se spoustou soubojů a honiček. 70%