Pád anděla (2019)

Překvapivě se Butler v Banningovi našel možná ještě lépe než to kdysi dokázal Neeson v 96 hodinách. Po letech tedy sleduji zvlášní úkaz, kdy pozdější pokračování (Trojka) vylepšuje dojem z do té doby těžce průměrné série. Chvilku se to tváří jako Uprchlík, chvilku jako Jack Ryan s Harrisonem Fordem, ale díky sympatickým postavám divák tak nějak začíná pomalu přicházet tomuto Banning worldu na chuť. A světe div se, možná dám ještě jednou Olympus Has Fallen šanci. 60%

Den pro mou lásku (1976)

Režisérský mega velikán československého filmu Juraj Herz a zároveň milovník neveselých příběhů se rozhodl pozkoumat, jak a zda-li se dokáže manželský pár popasovat s tragickou ztrátou. Marta Vančurová předvádí herecký koncert. Bohužel jsem nepochopil proč je Vlastimil Harapes dabován. Rozhodně hodně nevšední a nezaměnitelný zážitek. 60%

Aligátor II (1991) odpad!

Děsná kravina, která navazuje na první díl už třeba tím, že si z něj půjčuje některé aligátoří záběry. Paradoxně v 11 let starém filmu vypadá samotný aligátor mnohem věrohodněji. Zhruba do 30 minuty jsem si říkal, jestli vůbec děj filmu bude o gigantickém aligátorovi nebo budeme sledovat příběhy nezajímavých postav. 0%

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Schválně mi někdo řekněte, kolik pokračování se v roce 2019 povedlo alespoň takhle. O druhém Zombielandu se mluvilo prakticky ihned po skončení Jedničky a je možná dobře že na něj hned tak nedošlo a tvůrci i hlavní hrdinové si dali pauzu. Velmi se mě líbil milostný trojúhelník Columbus, Wítchita, Madison. V druhém díle došlo i několik nových postav, které příběh příjemně občerstvily. 70%

Pěst legendy (1994)

Jet Li uměl mlátit lidi ještě kdysi v Číně. Tady si zasedl na Japonce. I když by se dal příběh povyprávět zhruba v 5 větách, tak zase až tak jasně nalajnované to nebylo. Navíc ta choreografie soubojů je vskutku povedená. 80%

Chobotnice (1998)

Zábavná akčně hororová nahláškovaná jízda, kterých není nikdy dost. Máme zde jeden zaoceánský parník, bandu žoldáků, jednu zlodějk, sympatického ranaře s troubou a jednu tuze hladovou potvoru. Kdysi jsem na tohle prostě musel jít do kina a musím uznat, že přestože to trošku časem ztratilo v akční stránce, tak hlášky jsou pořád luxusní. Sommers zhruba před 20 lety uměl do lidí nasypat nekomplikovanou zábavu. 60%

Hráči se smrtí (1990)

Verhoeven má Robocopa, Schumacher má zase Hráče se smrtí. Pětice kamarádů se rozhodne probádat taje posmrtného života a není třeba se obávat, že se u toho divák bude nudit. U podobných filmů nebývá ani tak problematické figurky poházet po šachovnici jako spíše hru se ctí dohrát. Tady je bohužel to dohrávání poněkud slabší. Umím si představit, že by postavy z toho experimentování tak snadno nevyvázly. 75%

Hidden (2015)

Tvůrci Stranger Things ve svém debutovém celovečerním filmu dokazují že napínavou atmosféru mají v malíku a s nápady na tom nejsou vůbec špatně. Nebudu prozrazovat, že film poměrně dosti klame tělem a to já mám přesně rád. Zkrátka se mnou scénáristé pěkně vyběhli :) 70%

Tři veteráni (1983)

Lipský natočil werichovu pohádku podle svěrákova scénáře. První hodina je výborná záležitost, bohužel ten nos byl příliš dlouhý a dlé mého to chtělo mírně prostříhat. Každopádně jedna z absolutně top pohádek na československém vánočním nebi. 85%

Instinkt lovce (2019)

Trojice kdysi dávno populárních herců se sešla v tomhle béčku, ve kterém pobíhá po lodi kromě uprchlého nájemného vraha i bílý jaguár. Zajímavé a atraktivní zápletce není moc co vytknout. Film vyšší cíle než zabavit klasickým odpočítáváním postav ani neměl. 40%